2000 TL monitör Önerisi

Bütçe
2000 TL

StormGonsalez

Hectopat
Merhaba. Şu an kullandığım AOC 75 Hz TN panel bir monitör. PC'de yaptığım şeyler: FPS, MOBA ve hikaye tabanlı oyunlar oynamak. Word'de yazı yazmak PDF okumak. Dizi-film izlemek. Bu noktada IPS panelli bir monitörün daha mantıklı olacağını düşünüyorum. 2 kez AOC 24G2U aldım ikisi de ölü pikselli çıktı. Panda panel olduğu için mi? 2000 TL bütçe ile kaliteli IPS 144 Hz 1 ms bir monitör arıyorum günlerdir ve bulamadım. Kriterlerden bir diğeri ise ölü piksel garantisi olan bir monitör olmasını istiyorum. 1 ölü pikselde bazı markalar değişim iade almıyorlar diye okudum. Veya aldığım monitörde ölü piksel olup olmadığına baktıktan sonra beğenmedim diyerek direkt iade edebiliyor muyum? Kutuyu açmış olsam bile? Teşekkür ederim.
Güncel.

Son düzenleme:
Selam.

Öncelikle 2.000TL'ye kaliteli IPS bulamazsın. Yani çok iyi kalitede bulamazsın. Keza IPS panel aslen oyun paneli değil, fotoğrafçı ve tasarımcılar için renk optimizasyonu panelidir. O panelleri oyun oynanabilir hale getirmek çok meşakkatli bir iş firmalar için bu da maliyet demek. Dolayısı ile gerçekten iyi bir IPS panel monitör için 4-5K cebinden çıkması lazım.

Dolayısı ile fiyat performans ya da bu fiyata ucundan da olsa IPS'in hakkını verebilen ürünlere bakalım.

Eğer 2000 son limitinse.

Kampanya kovalarsan daha ucuza da alabilirsin.

Eğer biraz daha dişini sıkıp 2.500'e çıkabilirsen

Bu model en azından biraz daha fazla IPS'in hakkını veriyor.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. 2 kez AOC 24G2U aldım ikiside ölü pikselli çıktı ve bu arada 32 gün beklemiş bulundum. O yüzden bu monitöre soğuk bakıyorum artık. Bütçemi 2200 TL yapabilirim belki bide ben oynadığım oyunları genelde 60 cm den oynuyorum 27 inç almam daha mı mantıklı olur?

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. 2 kez AOC 24G2U aldım ikiside ölü pikselli çıktı ve bu arada 32 gün beklemiş bulundum. O yüzden bu monitöre soğuk bakıyorum artık. Bütçemi 2200 TL yapabilirim belki bide ben oynadığım oyunları genelde 60 cm den oynuyorum 27 inç almam daha mı mantıklı olur?

Piksel genel anlamda bir sorun. Biraz şans işi. Ben renk performansı olarak tavsiye ettim.

Eğer monitör 2K değilse 27" pek tavsiye etmiyorum. 2K monitörler de doğru düzgün ise 3.500 4.000TL'den başlamakta ne yazık ki.

1080P 27" bir monitörü 60cm'den oynarsan her oyun minecraft gibi olur :D

Akakçe ve Cimri gibi sitelerden 2.300 civarına EX2510 satan yerler bulunabiliyor, istersen bir göz at derim.

Piksel genel anlamda bir sorun. Biraz şans işi. Ben renk performansı olarak tavsiye ettim.

Eğer monitör 2K değilse 27" pek tavsiye etmiyorum. 2K monitörler de doğru düzgün ise 3.500 4.000TL'den başlamakta ne yazık ki.

1080P 27" bir monitörü 60cm'den oynarsan her oyun minecraft gibi olur :D

Akakçe ve Cimri gibi sitelerden 2.300 civarına EX2510 satan yerler bulunabiliyor, istersen bir göz at derim.
Şuan da LG 24gn650-b monitorüne takıldım 24 inç ama 1 ms gtg olduğu için fiyatı uygun geldi sizce nasıl bu monitor alınır mı 1700-1750 tlye?

Şuan da LG 24gn650-b monitorüne takıldım 24 inç ama 1 ms gtg olduğu için fiyatı uygun geldi sizce nasıl bu monitor alınır mı 1700-1750 tlye?

bu siteye göre 5ms diyor. Muhtemelen 1ms değil o monitör. IPS monitörlere 1ms diyebilmek için MPRT ölçümü ile diyebiliyorlar ya da alınması gereken sürenin %80 ya da 70'ini alarak 1ms diyolar.

Ben IPS monitör tavsiye etmem bu bütçede.

Geri
Yukarı