2000 TL sıvı soğutma önerisi

Plenkss

Picopat
Daha fazla  
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: MSI GTX 1660 Super.
Anakart: B450M S2H.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3600MHz CL16.
SSD: James Donkey JD960.
M.2 SSD: James Donkey JD1024.
Kasa: Gamepower warcry.
PSU: FSP Hyper 80+ Pro 650W.

Bu sisteme ARGB 360mm sıvı soğutucu ve onunla uyumlu çalışabilecek ARGB kasa fanı istiyorum. RGB'si ve soğutma Performans'ı önemli. Sıvı soğutucu için bütçe 2000TL ve altı, fanlarında tanesi için 200TL ve altı olabilir.

Sıvı soğutma olarak SilverStone PF360'ı buldum ama onunla uyumlu çalışabilecek bir fan var mı bilmiyorum.

Bu arada overclock yapmayı düşünüyorum. (aşırı fazla değil normal bir OC yapacağım, rander hızı artsın diye.)

Not: Hiçbir parçayı satın almadım satın alacağım eksik ya da yanlış bir şey olduğunu düşünürseniz yoruma açığım.

Elindeki işlemciyi satıp üstüne elindeki parayı ekleyip R5 5600X + kule tipi soğutma kombinasyonu yapmak daha mantıklı olacaktır.

Daha almamışsın pardon, dediğim gibi 5600X iyidir.

SSD olarak Samsung, Cruical ve XPG gibi markalara göz atmanızı öneririm. M2 SSD model tercihi gayet iyi fakat sata SSD modelini değiştirmeyi öneririm. Patriot Burst modelini tercih edebilirsin.

Elindeki işlemciyi satıp üstüne elindeki parayı ekleyip R5 5600X + kule tipi soğutma kombinasyonu yapmak daha mantıklı olacaktır.

Kanka iyide işlemci 3000TL + RGB sevdiğim için sıvı soğutucu alıyorum.
2000 TL sıvı soğutma yerine işlemciyi arttırın bir de JD SSD almayın.

İlk'i tamam, JD SSD almama sebebim?

SSD olarak Samsung, cruical ve XPG gibi markalara göz atmanızı öneririm. M.2 SSD model tercihi gayet iyi fakat SATA SSD modelini değiştirmeyi öneririm. Patriot Burst modelini tercih edebilirsin.

SATA SSD'ye tekrar göz atacağım. Yorum için teşekkürler.

Kanka iyide işlemci 3000TL + RGB sevdiğim için sıvı soğutucu alıyorum.

İlk'i tamam, JD SSD almama sebebim?
Ryzen işlemci 1500 ₺, sıvı soğutma ise 2000 ₺ toplam 3500 ₺ ediyor. O halde 5600X ve Wraith Prism tercihinde bulunabilirsin. Wraith Prism, 5600X'i rahatlıkla stok halde besler. (Anakart için BIOS güncellemesi gerecektir. Alacağın yere belirtmeyi unutma).

Wraith Prism'in ne kadar şık olduğunu incelemelerine ve fotoğraflarına göz atarak öğrenebilirsin.

Not: S2H ve Wraith Prism 5600X O.C'u destekler fakat 5600X zaten çok güçlü olduğu için ihtiyacın olmayacak.

Ryzen işlemci 1500 ₺, sıvı soğutma ise 2000 ₺ toplam 3500 ₺ ediyor. O halde 5600X ve Wraith Prism tercihinde bulunabilirsin. Wraith Prism, 5600X'i rahatlıkla stok halde besler. (anakart için BIOS güncellemesi gerecektir. Alacağın yere belirtmeyi unutma).

Kanka sıvı soğutma maksimum 2000 söylediğim sıvı soğutma 1300TL. Bir de hepsini aynı anda almayacağım srayla yani direk 3000 TL bir işlemciye vermem zor bir tık.

Kanka sıvı soğutma maksimum 2000 söylediğim sıvı soğutma 1300TL. Bir de hepsini aynı anda almayacağım srayla yani direk 3000 TL bir işlemciye vermem zor bir tık.
Şöyle bir öneri verebilirim: Kutulu Ryzen 7 2700X satın alabilirsin 2000₺ civarlarına. Hem RGB Wraith Prism'e sahip olursun, hem de müthiş bir soğutucun olmuş olur. Artan para elinde kalır.

Çoklu çekirdek performansı konusunda R5 3600 O.C = Stock R7 2700X.

Şöyle bir öneri verebilirim: Kutulu Ryzen 7 2700X satın alabilirsin 2000₺ civarlarına. Hem RGB Wraith Prism'e sahip olursun, hem de müthiş bir soğutucun olmuş olur. Artan para elinde kalır.

Tamamdır kanka bir bakacağım. Öneriler için teşekkürler, iyi forumlar.
Bunu alın derim. Hocam.

Aga M.2 SSD önerisi istemedim 😀. Sıvı soğutucu önerisi istiyorum.

Geri
Yukarı