2000 TL telefon önerisi

Bütçe
2000

markosben

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar TikTok, Facebook, YouTube ve günlük aramalar için telefon almayı düşünüyorum. Bir telefona bu ekonomide fazla para vermek de istemiyorum. Aklımda iPhone 6S yenilenmiş versiyonu var, Hepsiburada sitesinde Apple satıyor 1900 TL. Yorumlarına baktığım zaman fazla sorun yaşamadıklarını belirtmiş herkes. iPhone isteme sebebimde havası var. 5S bile olsa insanın elinde havalı duruyor. Sizce alsam 1-2 sene götürür mü? Eğer tavsiye ettiğiniz Android telefon varsa önerilerinizi bekliyorum.

Telefonda performans da RAM da önemli ama en önemli ilk unsur işlemci. Mesela 2015 ve 2016'nın amiral gemilerinden olan Sony Xperia Z5 Premium kullanıyorum 2. telefon olarak. O zamanların en iyi telefonuydu. Şimdi ise açılana kadar 80 derecelere çıkıyor. Oyna girsem 85 derece deyip kapanıyor. En basitinden YouTube'da video izlesem 85'lere çıkıyor. Teknoloji gelişiyor. Telefon modelleri hakkında fazla bilgi sahibi olmadığım için öneride bulunamayacağım fakat şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki uzun süre kullanacağım diyorsanız ilk bakacağınız işlemci, sonra RAM, sonra pil. Gerisi boş...

Arkadaşlar TikTok, Facebook, YouTube ve günlük aramalar için telefon almayı düşünüyorum. Bir telefona bu ekonomide fazla para vermek de istemiyorum. Aklımda iPhone 6S yenilenmiş versiyonu var, Hepsiburada sitesinde Apple satıyor 1900 TL. Yorumlarına baktığım zaman fazla sorun yaşamadıklarını belirtmiş herkes. iPhone isteme sebebimde havası var. 5S bile olsa insanın elinde havalı duruyor. Sizce alsam 1-2 sene götürür mü? Eğer tavsiye ettiğiniz Android telefon varsa önerilerinizi bekliyorum.

16 GB almanızı tavsiye etmem en azından 32 GB'lık modellere yönelmenizi tavsiye ederim. Bunun yerine 2.el temiz 6S 32 GB bulabilirsiniz yenilenmiş ile aralarında fark olacağını sanmam hatta yenilenmişler daha sıkıntılı olabiliyor.

Geri
Yukarı