2000 TL'ye i7-3770 sisteme ekran kartı önerisi

Bütçe
2000

Thoron

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma ekran kartı almak istiyorum fakat işletim sistemleriyle uyumlu olması gerekiyor. Yardım eder misiniz?
  • Exper H61H2-MV anakart.
  • Intel Core i7-3770 CPU 3.40GHz.
  • Bir de ben daha çok FPS oyunu oynıycam iyi FPS verebilen bir ekran kartı yazabilirseniz sevinirim verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleme:
İkinci ele yönelin. Alacağınız her kart sisteme uyumlu olur ve 2000 lira dolaylarında bu piyasaya göre bulduğunuz modellerde darboğaz yaşattırmaz. Tam güçte kullanırsın.

Dostum Bende i7 3770 kullanıyorum. Rx 590 Ekran Kartım var. Dar boğaz yapıyor mu? yoksa H61 Anakart'ın Maksimum Ram frekansı 1600 MHz ile sınırlı ondan mıdır? emin olmamakla beraber güncel sistemlere oranla 10FPS kadar düşük alıyorum.
750w PSU var bende.
12GB Ram

1600 MHZ' den dolayı değildir. Darboğaz değildir bu fakat işlemci eski nesil, 9 yaşında bir model olduğu için tek çekirdek performansı kartı tam olarak beslemesi için yeterli gelmeyebiliyordur.

1600 MHZ' den dolayı değildir. Darboğaz değildir bu fakat işlemci eski nesil, 9 yaşında bir model olduğu için tek çekirdek performansı kartı tam olarak beslemesi için yeterli gelmeyebiliyordur.
Tabi bu söyediğinizde doğru. Ram Frekansı'nın FPS'e doğrudan etkisi de var. İkisi birleşince düşüşü daha çok hissediyoruz sanırım:)

Tabi bu söyediğinizde doğru. Ram Frekansı'nın FPS'e doğrudan etkisi de var. İkisi birleşince düşüşü daha çok hissediyoruz sanırım:)
İntel özellikke DDR3 sistemde RAM Frekansının ağır bir sonucu olmaz. Burada işlemci ekran kartını tam kapasite besleyemiyor. Ama bu değildir ki işlemci kullanımı %100' e vurup darboğaz olsun. Tek çekirdek performansının artık günümüze göre geri kalmasının sonucu maalesef -10 FPS olabiliyor.

Geri
Yukarı