2000 TL'ye kasa+PSU+RAM+SSD önerisi

Bütçe
2000

therecherche

Centipat
Merhaba arkadaşlar bir sistem topluyorum bazı parçaları aldım fakat bazılarına daha karar veremedim. Aldığım ürünler şunlar:
Anakart: MSI B450M-A PRO Max DDR4 4133MHz.
Ekran kartı: ASUS GeForce ROG STRIX RTX2060 GAMING GDDR6 6 GB 192Bit.
Monitör: AOC 24G2U 23.8" 144Hz 1ms (HDMI+display) FreeSync Full HD IPS monitör.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.

Kasa+PSU+RAM+SSD almadım elimde 2000 TL'lik bir bütçe kaldı. Bu sisteme ve elimde ki bütçeye uygun bir şeyler almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kasa: DarkFlash aquarius mesh
PSU: GameTech GTP-650
RAM: HyperX Fury 8 GB DDR4 3200 MHzCL16(2 tane almanız yararinıza olacaktır)
SSD: James Donkey JD480 480GB
Bu parçalar ortalama olarak 2000 TL civarı çıkıyor ve gayet iyi olduklarını düşünüyorum.

Power Supply: Corsair VS Serisi VS550 550W 80PLUS PSU | ITOPYA

Kasa: Xpg Invader 2x120mm Fanlı Mid Tower Argb Kasa Beyaz - n11.com

RAM: Corsair 16 GB 2x8GB DDR4 3000Mhz Ram (Bellek) - CMK16GX4M2D3000C16 AK534CRS054 | Trendyol

SSD: Kingston 240GB HyperX Fury Sata 3 SSD Disk KC-S44240-6F | Trendyol

Kasaya alternatif alınabilir. İsterseniz daha ucuz bir model alıp 480 GB SSD de alabilirsiniz.

Arkadaşın attığı saçma salak ürünleri almayın. Bir de gayet iyi demiş. Neremizle güleceğiz?

Gametech PSU? James Donkey SSD?

RAM
Kasa+PSU
SSD
SSD'yi değiştirebilirsin

Kasa: DarkFlash aquarius mesh
PSU: GameTech GTP-650
RAM: HyperX Fury 8 GB DDR4 3200 MHzCL16(2 tane almanız yararinıza olacaktır)
SSD: James Donkey JD480 480GB
Bu parçalar ortalama olarak 2000 TL civarı çıkıyor ve gayet iyi olduklarını düşünüyorum.
teşekkürler arkadaşım ama ssd yi okuma ve yazma hızı daha yüksek olsun diye düşünüyorum.james donkeyler hakkında iyi şeyler okumadım. sağol önerilerin için
Power Supply: Corsair VS Serisi VS550 550W 80PLUS PSU | ITOPYA

Kasa: Xpg Invader 2x120mm Fanlı Mid Tower Argb Kasa Beyaz - n11.com

RAM: Corsair 16 GB 2x8GB DDR4 3000Mhz Ram (Bellek) - CMK16GX4M2D3000C16 AK534CRS054 | Trendyol

SSD: Kingston 240GB HyperX Fury Sata 3 SSD Disk KC-S44240-6F | Trendyol

Kasaya alternatif alınabilir. İsterseniz daha ucuz bir model alıp 480 GB SSD de alabilirsiniz.

Arkadaşın attığı saçma salak ürünleri almayın. Bir de gayet iyi demiş. Neremizle güleceğiz?

Gametech PSU? James Donkey SSD?
evet SSD yi 480GB düşünüyorum toshiba ocz kafama yattı.Kasa ve psu birlikte ürünler daha uygun gibi geliyor. Önerilerin için teşekkür ederim

@Caner Uncu amacım sizinle tartışmaya girmek değil ama isterseniz karşılaştıralım benim seçtiğim kasada 4 fan var ve sizin seçmiş olduğunuz kasaya göre 2 fan daha fazla sizin seçmiş olduğunuz kasa SSD 480GB 2 kat daha fazla RAM'lar 3200 MHz daha fazla frekansı var tabii tercih alıcıya kalmış ama bu parçaların performansını daha iyi buluyorum SSD konusunda haklısınız pek iyi bir marka değil ama 240 GB almak yerine bunu almak mantıklı geldi.

RAM
Kasa+PSU
SSD
SSD'yi değiştirebilirsin
teşekkürler hocam. Ram ve ssd kafama yattı fakat 4 fanlı kasalar daha iyi olmaz mı ?

Teşekkürler arkadaşım ama SSD'yi okuma ve yazma hızı daha yüksek olsun diye düşünüyorum. James Donkey'ler hakkında iyi şeyler okumadım. Sağ ol önerilerin için.

Evet SSD'yi 480GB düşünüyorum Toshiba OCZ kafama yattı. Kasa ve PSU birlikte ürünler daha uygun gibi geliyor. Önerilerin için teşekkür ederim.

Amazon'dan falan düşünürsen daha kaliteli markalar var ama Türkiye'den olmalı dersen 240GB'ye düşmeniz gerekecek.

Gametech PSU'nun iyi olduğunu kanıtlarsan seninle tartışmaya girerim.

Ayrıca kasa içindeki fana göre seçilmez. İsterse Zalman N3 koyup 480 GB SSD ile alabilir benim dediğimi.

Sen dediğim gibi ilk önce C4 PSU nedir, neden önerilmez? Öğren ve gel. Bilmiyorsan da konu aç bakalım, Corsair VS Yüce Gametech diye. Bak gör cevapları.

Aynı şeyi Eşekoğlu eşek James 480 GB için de yap. Ondan sonra da oo şekli güzelmiş diye ürün önermeyi bırak.

Geri
Yukarı