2000 TL'ye sistem toplama

Öncelikle hayırlı olsun. Umarım sana yardımcı olabilmişizdir. Sistemde kullandığın parçaları, toplam fiyatı ve nereden aldığını belirtirsen burada bizi takip eden arkadaşlardan da almak isteyenlere yol gösterebilirsin. Ayrıca sistemi test etme şansın olduysa oyun performansı hakkında da bilgi verebilirsin. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar kusura bakmayın heyecandan sistemi yazmayı unuttum. :D Sistem 2000tl yi geçti 2600 civarı oldu monitöre biraz fazla verdik parayı. Onun yerine ekran kartını geliştirebilirdim. İşlemciyi i5 aldım. Şöyle bir sistem: Ekran Görüntüsü (1).png

Çok fazla oyunda test etmedim ancak unity, skyrim, rome total war 2 ve black ops 2 de test ettim aşağı yukarı şöyle:
Black Ops 2: Ultra aa8x 1080p 60fps+
Skyrim(Modsuz): Ultra aa8x 1080p 60fps+
rome total war2: Ultra(vegetation alpha kapalı) aa açık(sadece açık ve kapalı seçenekleri var) 1080p 30fps(Benchmarkta ortalama)
rome total war2: Ultra(vegetation alpha açık) aa açık 1080p 24 fps(Benchmarkta ortalama)
Assassin's Creed Unity: Benchmark yapamadım ancak fraps ile baktım. Bildiğiniz gibi bu oyunun optimizasyonu çok kötü özellikler şöyle:
Ultra fxaa 1080p
Oyunun başlarında daha az kasıyordu çünkü oyunun dünyası daha küçüktü 20 fps nin altına pek düşmedi 40 ın üstüne de çok fazla çıkmadı.
Oyunun ilerleyen zamanlarında daha çok kastı 10 fps ye bile düştüğü anlar oldu. Nadirdi ama oldu.Ani düşüşler oluyor bazen. Genel olarak 20-25 lerde geziyor 40 fps yi gördüm. Hele ki kapalı alanlarda iyice artıyor.
Aldıktan sonra düşündüm de monitörü düşürerek gtx 960 bile alırdım. :( Neyse hayırlısı artık...

Son düzenleme:
Öncelikle oyunlarda yaşadığın ani düşüşlerin sebebi kullandığın ekran kartıdır. Forumda araştırma yaparsan SAPPHIRE marka ekran kartı kullanan kullanıcıların birçoğunun sorun yaşadığını görebilirsin. Fiyata gelince de bana söylediğin bütçeyi epey aşmışsın :) İşlemci, anakart, bellek, HDD ve kasa seçimin güzel duruyor. Monitöre çok para harcayıp ekran kartını SAPPHIRE ve SAPPHIRE'in bu modelini yapman isabetsiz bir seçim olmuş. Söylediğin gibi ekran kartını GTX 960 yapsaydın oyunlarda eminim ki bu ekran kartına göre daha iyi performans alırdın :( Yine de bizi bilgilendirdiğin için forumdaki tüm arkadaşlar adına teşekkür ederim. Tekrar hayırlı olsun :)

Öncelikle oyunlarda yaşadığın ani düşüşlerin sebebi kullandığın ekran kartıdır. Forumda araştırma yaparsan SAPPHIRE marka ekran kartı kullanan kullanıcıların birçoğunun sorun yaşadığını görebilirsin. Fiyata gelince de bana söylediğin bütçeyi epey aşmışsın :) İşlemci, anakart, bellek, HDD ve kasa seçimin güzel duruyor. Monitöre çok para harcayıp ekran kartını SAPPHIRE ve SAPPHIRE'in bu modelini yapman isabetsiz bir seçim olmuş. Söylediğin gibi ekran kartını GTX 960 yapsaydın oyunlarda eminim ki bu ekran kartına göre daha iyi performans alırdın :( Yine de bizi bilgilendirdiğin için forumdaki tüm arkadaşlar adına teşekkür ederim. Tekrar hayırlı olsun :)

Çok Teşekkürler. Ancak r9270 markası olarak sapphire almasaydım powercolor ya da asus alacaktım zaten onun da çok farklı olacağını sanmıyorum. Bu ani düşüşler Powercolor ya da asus alsaydım da olmayacak mıydı.Benim bildiğim kadarıyla asus bile alsaydım soğutucu farkı olacaktı sadece ve sapphire'nin vapor x modelinin soğutucusu iyiymiş. Bu arada asus almamanın sebebi gittiğim vatan bayiisinde asusun o modelinin bulunmamasıydı.

Son düzenleme:
POWERCOLOR ya da ASUS gibi markalarda da bu sorunu görebilirsin. Yakın çevremde bu markaları kullanıp bu sorunla karşılaşan kimse göremedim. Ama bazı kullanıcılar bu markalarda da aynı sorunu yaşadıklarını belirtmektedirler. Ancak bu sorunun SAPPHIRE'de görülmesi artık doğal bir hale geldi :) Bunu da bu kartın üretim aşamasından veya içerisinde kullanılan bileşenlerin kalitesizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Marka SAPPHIRE olunca soğutucunun pek önemi yok gibi :) Sonuç olarak SAPPHIRE alınacak bir marka değildir. Keşke ekran kartını almada acele etmeseydin.

Çok saçma bir sistem almışsın. Kim topladı bu sistemi ? Vatan' da ki elemanlar mı ? Onların işine benziyor. Keşke kafana göre iş yapmasaydın. Hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı