2000₺'ye kadar +80 Platinum veya Gold PSU önerisi

Önerilen güç kaynağını alabilirsin. Güzel bir güç kaynağıdır. Ama 3080 12 GB modeli olsa tavsiye etmezdim pek 750W modelini. O ekran kartı anlık sıçramalarda 500W görebiliyor, biraz verimliliğini kaybetmiş bir model çünkü. CPU + GPU render alan birisiysen PSU hep %90-95 çalışırdı :)

10 GB olanıyla rahat kullanılır.

%80 oyun %20 film aynı zamanda yayıncılık yapmayı düşünüyorum sorun olmaz sanırım bu güç kaynağı?

%80 oyun %20 film aynı zamanda yayıncılık yapmayı düşünüyorum sorun olmaz sanırım bu güç kaynağı?
Sorun olmaz, rahat yeter. Arkadaşım 5900X + 6900 XT ile 2K oyunculuk yapıyor :) 6900 XT sıçramalarda 610W görebilen bir kart olduğu halde 1 kere bile reset atma problemi yaşamadı. RM750 vardı onda da.

Sorun olmaz, rahat yeter. Arkadaşım 5900X + 6900 XT ile 2K oyunculuk yapıyor :) 6900 XT sıçramalarda 610W görebilen bir kart olduğu halde 1 kere shut down yaşamadı. RM750 vardı onda da.

Ben de 2K oynamayı planlıyorum fakat bu ani sıçrama olayı ürküttü birazcık beni :D ekran kartlarında mı genel bir güç tüketim sorunu var acaba.

Ben de 2K oynamayı planlıyorum fakat bu ani sıçrama olayı ürküttü birazcık beni :D Ekran kartlarında mı genel bir güç tüketim sorunu var acaba?
Ürkmene gerek yok, güç kaynağın ekran kartının sıçramaları için bile yeterli paya sahip.

Geri
Yukarı