20000 TL'ye şarjı uzun gidecek laptop önerisi

Bütçe
20000
Matebook konusunda müşteri hizmetleri ile konuştum X Pro modeli ile 14s modeli dışında Thunderbolt bulunan modeli yoktu bu paralara da düz 1080p 60Hz ekran ve Thunderbolt olmaması bana göre büyük eksi oluyor. EGPU'yu da thunderboltsuz yapamazsınız zaten. Hem masaüstüm hem oyuncu laptopum var zaten çok umurumda değil performans, fanları bağırmasın bataryası uzun gitsin ki üniversitede derse getireyim aslında tek derdim bu.

1255U'nun batarya ömrü iyi midir sizce? Ryzen 7'nin u olan modellerinin de güç tüketiminin iddialı olduğunu okumuştum nasıl karşılaştırılır sizce?

1255u batarya ömrü iyidir hocam.

Elbette bulabilirim ben sadece seçenekleri değerlendiriyorum, macbooklar zaten aklımda. Ne kadar ucuz kapatırsam o kadar iyi olur bir de ister istemez internette vs gezinirken akıcılık istiyorum eski macbookları çok uzun süre araştırdım yavaş yavaş yaşlarını hissettiriyorlar. Şu anki sorum ise:
Bu tarz ucuz yollu ryzen 3/i3lü işlemcilerin güç tüketimi düşük müdür, yine bataryası iyi gider mi, fanı bağırır mı?
Hani işin akabinde 3-5 kuruşa kapatabilmek varken bir anda 20k vermek gereksiz olur. Ancak ve ancak bunlar götürmez, ekran kartları olmamasına rağmen bataryayı çok yerler derseniz daha pahalı seçeneklere yönelebilirim bilmiyorum açıklayabildim mi kendimi.

7520u mesela nasıldır bataryası hani internette net bir şey bulamıyorsunuz o sebepten foruma bu şekilde soruyorum.

Hocam bunun için 2013 MacBook Pro bile yeter aslında.
Bir de aklıma geldi 11 senelik laptopta batarya ölmüş olmaz mı? Değişim bulmak da zor olur bulunsa bile uzun süreli batarya ömürleri verir mi?

Son düzenleme:
Elbette bulabilirim ben sadece seçenekleri değerlendiriyorum, macbooklar zaten aklımda. Ne kadar ucuz kapatırsam o kadar iyi olur bir de ister istemez internette vs gezinirken akıcılık istiyorum eski macbookları çok uzun süre araştırdım yavaş yavaş yaşlarını hissettiriyorlar. Şu anki sorum ise:
Bu tarz ucuz yollu ryzen 3/i3lü işlemcilerin güç tüketimi düşük müdür, yine bataryası iyi gider mi, fanı bağırır mı?
Hani işin akabinde 3-5 kuruşa kapatabilmek varken bir anda 20k vermek gereksiz olur. Ancak ve ancak bunlar götürmez, ekran kartları olmamasına rağmen bataryayı çok yerler derseniz daha pahalı seçeneklere yönelebilirim bilmiyorum açıklayabildim mi kendimi.

7520u mesela nasıldır bataryası hani internette net bir şey bulamıyorsunuz o sebepten foruma bu şekilde soruyorum.

Bir de aklıma geldi 11 senelik laptopta batarya ölmüş olmaz mı? Değişim bulmak da zor olur bulunsa bile uzun süreli batarya ömürleri verir mi?
2. el bir Macbook Air M1'e bütçeniz yeter aslında.

Hocam genel olarak Intel Mac deneyimledim. Bataryaları sağlamsa çok iyi gidiyor. Belki piyasada kaliteli bir batarya markası bulursanız alıp değiştirirsiniz.

Uzun ömürlü olması sizin için önemli değil mi?
Bakın onu düşünmemiştim. Bu tip laptoplar çok hızlı performans düşüşü yaşar değil mi? O zaman yine macbook/matebook seviyesine çıkıyoruz. Macbook almazsam ve her türlü 20k üstüne çıkarsam Huawei alırım sanırım ekosistem açısından halihazırda tabletim kulaklığım var.

Geri
Yukarı