20000TL laptop önerisi

Evet HP Victus serisi Max Q. Ama Max Q ile Max P arasındaki performans farkı abartıldığı kadar yok ve sonuçta Max Q olsa da 3060 yani. 3050 serisinin en büyük derdi olan VRAM çözülmüş oluyor.
Vram derdi o kadarda yok VRAM aşımı rahatlıkla yapılabiliyor birçok oyunda VRAM aşımı yaparak akıcı FPS'ler almak mümkün en spesifik örneği vermek gerekirse:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video'da MAX Graphics kısmında 8 GB VRAM aşımı ile RE8'İn akıcı olduğu görünüyor yine aynı şekilde GOW içinde geçerli.

DİPNOT: 3060 yerine 3050 Tİ alınmalı kesinlikle demiyorum ama 3050 Tİ'ı sadece VRAM olarak karşılaştırmak yanlış.
Konunun Eski olduğunu biliyorum bilgilendirme yapmak istedim sadece.

Hocam iyimisiniz RAM takviyesi yapılır ileride, 3060 alınabiliyorken 3050Tİ gibi çöpe para vermek saçma.
Bende HP Victus AMD 6800H/ 3050Tİ kullanıyorum. Yukarıdaki laptop ben aldığım zamanlarda olsaydı düşünmeden direk onu alırdım.
3050 Tİ kötü bir ekran kartı değil birçok oyunda VRAM aşımı ile yüksek FPS'ler alınabiliyor ama alınabilirse 3060 her zaman daha iyi.

3050 Tİ kötü bir ekran kartı değil birçok oyunda VRAM aşımı ile yüksek FPS'ler alınabiliyor ama alınabilirse 3060 her zaman daha iyi.
Kendim 3050Tİ kullanıyorum arada bir VRAM yetersizliği hissettiriyor kendini özellikle grafikleri sağlam oyunlarda. Tabi bahsettiğim sorun yüksek ayarlarda oluyor yine Orta/ Yüksek karşık oynuyorum sorunsuz ama 3060 alınabiliyorken 3050Tİ almak da ne bileyim...

Kendim 3050Tİ kullanıyorum arada bir VRAM yetersizliği hissettiriyor kendini özellikle grafikleri sağlam oyunlarda. Tabi bahsettiğim sorun yüksek ayarlarda oluyor yine Orta/ Yüksek karşık oynuyorum sorunsuz ama 3060 alınabiliyorken 3050Tİ almak da ne bileyim...
Ben o tür bir sorun yaşamadım VRAM aşımı yapıp birçok oyunu 60 FPS+ oynadığım oldu.

Oyun kasıp duruyor nasıl yaşamıyorsun en basitinden Fortnite indir yüksek ayarlara al kasmaktan oyun oynayabiliyormusun, RDR2, Cyberpunk da falanda aynısı oluyor.
Fortnite denemedim ama RDR 2 ve Cyberpunk'ta Ultra ayarlarda kasma yaşamadım zaten farklı testlere baktığınız zaman RDR 2 Ultra'da 60 FPS'i veriyor 3050 Tİ.
Örnek olarak Ultra ayarlar RDR2 test videosu :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Fortnite denemedim ama RDR 2 ve Cyberpunk'ta Ultra ayarlarda kasma yaşamadım zaten farklı testlere baktığınız zaman RDR 2 Ultra'da 60 FPS'i veriyor 3050 Tİ.
Örnek olarak Ultra ayarlar RDR2 test videosu :
Adam ultra açmamış ki Ultra yazmış, Normalde 4 GB üzerine çok rahat çıkıyor oyunda Ultra ayarlarda.
Oynarken video çekip atacam az sonra bekle ultra açıp.

EDİT: Video çektim yükleniyor şuanda. Ayarlarında hepsini fulleyemedim izin vermiyordu ama mevcut VRAM' i geçtim 20-30 fps arası oynayabildim o da takıla takıla göz kanatıyor yanlız ekran kaydında kasmıyor gibi gözüküyor sebebini anlamadım heralde benim gördüğüm gibi değil ekranın hareketi olarak aldığından sanırım.
Az sonra link atacam.

Son düzenleme:
VRAM' i geçtim 20-30 fps arası oynayabildim o da takıla takıla göz kanatıyor
Hocam birde DLSS açıp bir deneyebilir misiniz? Belki benim 60+ oynadığım grafikler high'tır.

Birde Hocam Video'yu yeniden izleyince kartınızın Düşük Watt. Ve güç tüketimi olduğunu gördüm Nvidia denetim Masasından güç tüketimini yüksek performans yapıp birde deneyebilir misiniz?

Adam ultra açmamış ki Ultra yazmış, Normalde 4 GB üzerine çok rahat çıkıyor oyunda Ultra ayarlarda.
Oynarken video çekip atacam az sonra bekle ultra açıp.

EDİT: Video çektim yükleniyor şuanda. Ayarlarında hepsini fulleyemedim izin vermiyordu ama mevcut VRAM' i geçtim 20-30 fps arası oynayabildim o da takıla takıla göz kanatıyor yanlız ekran kaydında kasmıyor gibi gözüküyor sebebini anlamadım heralde benim gördüğüm gibi değil ekranın hareketi olarak aldığından sanırım.
Az sonra link atacam.
Hocam bilmiyorum ama her sistem aynı performansı vermiyor benim anladığım.

Son düzenleme:
Hocam birde DLSS açıp bir deneyebilir misiniz? Belki benim 60+ oynadığım grafikler high'tır.

Birde Hocam Video'yu yeniden izleyince kartınızın Düşük Watt. Ve güç tüketimi olduğunu gördüm Nvidia denetim Masasından güç tüketimini yüksek performans yapıp birde deneyebilir misiniz?

Hocam bilmiyorum ama her sistem aynı performansı vermiyor benim anladığım.
Ayarları max' a alınca 5/6 Gb VRAM kullanıyor oyun ekran kartı zaten 4 GB ne gibi performans vermesini bekliyorsun ki.
DLSS açık zaten kalite modunda, her şeyi alabildiğim en Ultra değere alarak oynamaya çalıştım yüklediğim videoda.
Ultra/ Yüksek karışık ayarlarda sorunsuz oynuyorum zaten 70 FPS üstü ama herşeyi Ultra yapınca çok fazla drop ve FPS düşüşü yaşıyorum VRAM yetersiz geliyor.

Ayarları max' a alınca 5/6 Gb VRAM kullanıyor oyun ekran kartı zaten 4 GB ne gibi performans vermesini bekliyorsun ki.
Birçok oyunda sayısız aşım yapılıyor God of War'da , Warzone'da ki gibi bende aşım yapıyorum ve sıkıntı çekmiyorum 3050 1.5 - 2GB aşımı kaldırabiliyor birçok oyunda RDR 2'de sizin attığınız videoda elbette ki bariz kasma var ben çok rdr 2 tarzı oyunlar sevmediğimden ötürü bende satın alınmış veya yüklü değil ancak DLSS'i ultra performance modunda 30+ FPS alındığı birçok video var örnek olarak Monster Abra'nın bir testi:
Ne kadar doğru veya yanlış bir fikrim yok ama Bu tür bir sürü test videosu olması şaşırtıcı üsüne üstlük Kendi oynadığım oyunlarla aynı oranda FPS Türlerinin olması bu tür kanalları ister istemez doğrulamamı sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı