2016 Sigara Fiyatları Zamlandı !

@er36po Bende üniversitede okumakta olan bir delikanlıyım. Hayatımda hiç bir kere bilen yanık olan sigarayı çekmedim veya yakmadım. Ve sigara içen arkadaş sayım sınırsız. Bana şuana kadar hiç teklif eden olmadı hatta boşver içme diyen de oldu. Açıkçası dumanı ve kokusu zehirden başka birşey değil. İçinde normalde 20 MG nikotin var ve bir insan onu aniden alsa ölür ama yandığı için tiryaki 1,5 MG alıyor.

sigara-dumani-cocuklari-sismanlatiyor,hq5ugrKHhkK5rf6m46iz9Q.jpg

@er36po Birde sigara içilen ortamda, beyaz olan şeyler zamanla sararıyor nedense.

@Namelessone1905, ne ima etmeye çalışıyorsunuz?
Ben "sigara uzatmayan arkadaş yok" mu dedim?
"Sigara kokmuyor, zehir degil" mi dedim?
Bana sigara uzatıp beni o illete alıştıran arkadaşım da oldu, bana gül uzatıp benim için canını feda edebilen arkadaşım da oldu.

Sakın beni sigarayı övüyormuşum gibi göstermeye çalışmayın lütfen!
Sigara kötü bir illettir, içilmesini asla tavsiye etmiyorum.
Ha içiyorsam kimse çıkıp da " sigara içen beyinsizdir" gibi kelimeler kullanamaz.

Ha, bizim evde asla sigara içilmez ve asla sigara içilen ortamlarda bulunmam.

50 TL olsun hepsi.Çoluk çocuk içemesin lisede, orta okulda tenha yerlerde.
Parası olan içsin derdini çeksin.
yasal uyuşturucu = alkol , sigara
yasal kumar =idda ,at yarışı ,milli payango (vb çekilişler) , kazıkazan .....
Bunların yasal olma nedenleri para babalarının devletle ilişkileri...

50 TL olsun hepsi.Çoluk çocuk içemesin lisede, orta okulda tenha yerlerde.
Parası olan içsin derdini çeksin.
yasal uyuşturucu = alkol , sigara
yasal kumar =idda ,at yarışı ,milli payango (vb çekilişler) , kazıkazan .....
Bunların yasal olma nedenleri para babalarının devletle ilişkileri...
Yasal tefeci olan Bankaları eklememişsiniz.

@Namelessone1905, ne ima etmeye çalışıyorsunuz?
Ben "sigara uzatmayan arkadaş yok" mu dedim?
"Sigara kokmuyor, zehir degil" mi dedim?
Bana sigara uzatıp beni o illete alıştıran arkadaşım da oldu, bana gül uzatıp benim için canını feda edebilen arkadaşım da oldu.

Sakın beni sigarayı övüyormuşum gibi göstermeye çalışmayın lütfen!
Sigara kötü bir illettir, içilmesini asla tavsiye etmiyorum.
Ha içiyorsam kimse çıkıp da " sigara içen beyinsizdir" gibi kelimeler kullanamaz.

Ha, bizim evde asla sigara içilmez ve asla sigara içilen ortamlarda bulunmam.
Öyle bişey demedim zaten. Ama içmeyen insan azaldı gittikçe. Demekki sigara içenle arkadaş olmayacaz.

Bankalardan bir konu geçti burada yazmadan duramadım :)

Bankalar kan emici vampirlerdir.
İnsanlara zorla kredi kartı ve kredi çektirerek borçlandırıyorlar.
İşe giriyorsunuz maaş hesabı açılıyor adınıza, ardından 10 tane banka aralıklı olarak size kredi kartı kitlemeye calısıyor.
Birde sizi arıyan ückagıtcılar söyle diyorlar, merhaba x bey adınıza kredi kartı tanımlandı onaylarsanız adresinize göndericez.

Ben ne yaptım biliyormusunuz, bütün bankaların numaralarını engelledim telefonda, kafam rahat şuan :)
Arıyan kişiye istemiyorum diyorum beyefendi size özel kampanyalarımız var, uçak bileti alırsanız su kadar indirim vs vs zırvalıyor.

Arkadaşım vardı, bu sene. Bayan bir öğrenci. Çıkışta arkadaşımla eve doğru giderken arkadaşımdan 1.50TL istemişti, hatta ya şu 50 kuruşu da versene demişti. Bayan olupta küfreden ve sigara içenlerden tiksiniyorum açıkçası. Maalesef babam 6 yaşından beri içiyor ve bırakamıyor. Bu masrafları yapmasaydı her istediğimizi alırdık. :D

Öyle bişey demedim zaten. Ama içmeyen insan azaldı gittikçe.
Bunda yasakların katkısı çok büyük, bunu unutmayalım! Düşünün, artık 18 altndakılere sigara satılmıyor, olur olmaz yerlerde sigara içilmiyor. Kapalı alanların tamamı yasak zaten. Tabi bazı yerler hariç. Ha, o yasak olmayan yerlere 18 altı alınmıyor. Azalma daha çok bu yuzden yani.
Demekki sigara içenle arkadaş olmayacaz.
Bu konuda size hak veriyorum :)
Şimdiki aklım olsa ben de sigara içen kişilerle arkadaşlık kurmayacaktım.
Şöyle ki: Düşünüyorum da, daha 15-20 yaşları arasındaki bir insanın (çocuğun) ne derdi olabilir? Düşünün, evli çoluk-çocuk sahibi değilsin, sende eve ekmek getirmeni isteyen yok, haliyle de sorumluluk altında degilsin, hal boyle olunca senin sigarayla alkolle ne derdin olur? Demek ki senin yolun karanlık ve beni de o yola çekiyorsun. Yok yok, bu tarz kişilerden uzak durmak gerek. Hele ki bu çağda.

Elbette, bir insanın herhangi bir sıkıntısı, sorumluluğu olsa bile yine de sigara, alkol asla çare değildir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı