Tütün tavsiyesi

Düz touch bence eski light yani
Bir düşüneyim onu aslında. Ya size aslında nasıl bir şey istediğimi şöyle anlatayım hocam. Camel yellow normal sigara paketine alıştım. Bu camel yellow'un 100gr tütünü acaba iyi midir onu düşünüp duruyorum. Aynı hazzı almam lazım. Birde yellow'un avantajı 100gr içerisinden toplam 8-9 paket sarılabiliyor. O çok aklımı çeliyor açıkçası.

Bir düşüneyim onu aslında. Ya size aslında nasıl bir şey istediğimi şöyle anlatayım hocam. Camel yellow normal sigara paketine alıştım. Bu camel yellow'un 100gr tütünü acaba iyi midir onu düşünüp duruyorum. Aynı hazzı almam lazım. Birde yellowun avantajı 100gr içerisinen toplam 8-9 paket sarılabiliyor. O çok aklımı çeliyor açıkçası.
Fiyat çok fark etmiyor hocam Camel 100Gr'ın kötü özelliği (Marlboro'ya göre) daha kuru, paketlemeden dolayı daha fazla toz oluyor. Ben şahsen sararken bir avuç masaya döküyorum telleri aşağı tozları yukarı atıyorum makinada o kadar ufalanıyor yani. Tad olarak çok çok farklı da değil bir deneyin.

@tugoli Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim aklımda hiç bir soru kalmadı. Geçen yıl babam benimle konuşurken sigara sarmaya başladığını söylemişti ve bende demiştim; baba tütün mü içilir diye. Şimdi kınadığım başıma geldi, trajikomik bir durum. :) Böyle ülke ekonomisine de lanet olsun cidden.

Valla hocam 1 ayda tezek tadına çevirmese kendini Adıyamana döneceğim senelerce içtim öğrenciyken ama bıktırıyor sonradan. Mide ağrısı da cabası oluyor biraz kalitesiz ise.
Ekonomi böyle ne yapalım hocam. şimdi başlarlar e sağlıksız içmeyin diye. Geçen Amerikadaki arkadaşa tütün olayını söyledim mk burada 1 paket 12 dolar biz ne yapalım diyor çocuk. Asgari ile çalışıyorsun ama aylık asgari maaşınla 300 paket alabiliyorsun burada asgari ücretle yarısı alınıyor dedim çocuğa. Evin 1 haftalık etli metli market alışverişi 50 dolar tutuyor mk ondan zoruma gidiyor dedi sustum.

@temmuzz İlk defa sizden duydum çok ilginç.

@tugoli Hocam cidden bende öğrenciyim ve bıktım artık. Bir sigara fiyatının da %80'i vergi olamaz ya, soygun resmen. Geçen bakkala gittim, sevdiğimde bir abimdir kendisi. Dedim sigaraya zam gelmiş yine diye. Başladı küfürler etmeye. Ve en ağırı da şu hocam. Devlet zam yapıyor dedi, ama ben zamlı kar edeceğime tam tersine zarar ediyorum dedi. Orada boğazım düğümlendi cidden, lanet olsun ya.

Geri
Yukarı