2018 Audi A3 Sedan Almaya Karar Verdim

Bence 1.6-1.5 ve 1.4 motora sahip D segment arabalara bak. Arkadaşlar 520 falan demişte iş onu almakla bitmiyor maalesef. Arabayı almak en kolayı, diğer masrafları dert. Superb için yaşadığım yerde hep taksi demişsin, onlar hep boş dolusu sana başka bir araba gibi gelir. Ben tekrar yineliyorum. Benzinli alacaksan 1.4 TFSI A4, Passat, 1.5 Ecoboots Mondeo, dizelde ise 1.6 TDI Passat veya Superb.
Eğer sorunsuz bir araç alacaksa ne masrafı olsun ki? 1.4 A4 ve Passat'ın 150 beygirlik benzinli motorundan performans beklemeyin. 520i'deki motor BMW üretimi bir motor ki o motor gerçekten sağlam bir motor.

Eğer sorunsuz bir araç alacaksa ne masrafı olsun ki? 1.4 A4 ve Passat'ın 150 beygirlik benzinli motorundan performans beklemeyin. 520i'deki motor BMW üretimi bir motor ki o motor gerçekten sağlam bir motor.

Diğer masraflardan kasıt vergi, kasko, sigorta, yedek parça, yakıt gibi bu liste uzar gider. Ayrıca nasıl performans beklemeyelim? TSI motor gayette kendini kanıtlamış bir motordur.

Bu bütçelerde ikinci el temiz ve daha üst segment arabalar da bakılabilir diye düşünüyorum şahsen. Yazdıklarınızdan okuduğum kadarıyla size temiz ikinci el bir A4 veya bulunabilirse A6 çok daha yakışacaktır. Bir de merak ettiğim konu aracı benzinli mi yoksa dizel mi alacaksınız?

1.4 TSI ACT 150BG Passat kullanıyorum performansı gayet yüksek.
Neye göre yüksek A4 TFSI var performans olarak çok iyi sayılmaz. BMW'nin 1.6 170'lik motoru daha iyi. TFSI tamamen yakıt verimliliği için üretilmiş bir motor.
@Ahmet Akbulut vergi konusunda çok bir fark olmayacaktır. Yakıt konusunda ise BMW'nin 1.6 170'lik motoru uzun yolda 5-6 litre arası şehir içinde 9-10 litre arası yakıyor. A4 TFSI'da şehir dışı ortalama 5-5.5 yakar şehir içinde hemen hemen aynıdır. Yedek parçada da çok fark olmaz segmentinin premium araçları bunlar kaldı ki bu araçları alan arkadaş yedek parça düşünmemeli düşünen varsa da ucuza c segment araç alır.

Son düzenleme:
Merhabalar.
Bir yılda kaç km yol yapıyorsunuz, arabadan beklentileriniz neler, marka takıntınız var mı, ikinci el mi sıfır mı istiyorsunuz, otomatik manuel fark eder mi onun gibi kriterlerinizi belirtmemişsiniz.
Audi, Volkswagen, Škoda, Seat gibi VAG grubu araçlarda DSG şanzıman kullanıldığı için sizi ilerleyen zamanlarda üzecektir.
Bu şanzıman Audi tarafında S-Tronic diye geçiyor. Seçeceğiniz otomatik vites aracı uzun süre kullanmaya niyetiniz var ise önceliğiniz tam otomatik, tork konvertörlü şanzımanı olan araçlar olmalı. Yok, ben bozulursa yaptırırım şanzımanımı paşa paşa binerim diyorsanız da çift kavrama şanzımanlar tercih edilebilir (DSG, DCT, PowerShift gibi).

Şu DSG geyiğini bırakın artık cidden.
Ne demek bırakın. Problemli bir malzemenin uyarısını yapmak ne zamandır suç? DSG dediğiniz şanzıman saatli bombadır. Nereye konu açarsan aç çoğunluk bunu söyleyecektir. DSG konfor bakımından iyi olsa bile üretilişi gereği arızaya çok meyilli bir şanzıman. Gerek kavrama olsun gerek mekatroniği olsun tamir masrafları pahalı.

Ne demek bırakın. Problemli bir malzemenin uyarısını yapmak ne zamandır suç? DSG dediğiniz şanzıman saatli bombadır. Nereye konu açarsan aç çoğunluk bunu söyleyecektir. DSG konfor bakımından iyi olsa bile üretilişi gereği arızaya çok meyilli bir şanzıman. Gerek kavrama olsun gerek mekatroniği olsun tamir masrafları pahalı.
Aynen kanka 2010'da öyleydi. İlk nesil DSG'yi ağıza sakız yapmaya devam.

2019'da da aynı. Tork dayanımı biraz yükseldi o kadar. Bu arada bu dediklerim kuru kavrama için geçerli ıslak kavramalar daha sorunsuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı