2018 Peugeot 308 GTI vs Hyundai i20n

mubert

Femtopat
Daha fazla  
2018 308 gti almayı planlıyorum. i20n düşündüm ama 308GTI daha hothatch geldi 1.6 THP 270hp motor gücünden dolayı, üstelik 308GTI C segment olarak geçiyor. Sizce alınır mı?

Thp motorları sorunlu derler genelde. Bakımsız bırakırlar veya ayarsız yazılımla piston kırarlar. Bende 207gt vardı motoru forgetlemiştim. Bu bmw ille ortak üretim yhp motorların blogları çok sağlam öyleki kol piston değiştir, büyük enjektöre geç ve turbo büyüterek yazılımla 450-500 beygirleri kaldırabiliyor. Bir çok yapılmış örneğide Türkiye'de mevcut. i20 hakkında ise hiç bir bilgim yok bana thp motor oynanmaya ileriye dönük yüklenmeye daha müsait geliyor o yüzden. Ben bu iki seçenek arasında kalsam Peugeot tercih ederdim.

neden böyle düşünüyorsunuz
Hemen hemen 3 ay önce sattım. Hala pişmanlığını yaşıyorum keşke satmasaydım. Arabaya her bindiğimde kendimi iyi hissediyordum. Her konuda çok memnun kalmıştım.

1.6 THP'ler çok sıkıştırıldığı ve bakımsız kaldığı zaman piston kırıyorlar gördüğüm kadarıyla. Forged yapılmış bir araç alırsanız çok zevkli bir şekilde binersiniz. İ20n revaçta olan bir model ikisi arasında kalınması normal. 308 gti bir tık daha ucuz ve daha hızlı bir model.

Ekleme: 308 gti yüklemeye müsait bir model. İ20n çok kısıtlı. Stock binmeyecekseniz bunu göz önüne almayı unutmayın.

Geri
Yukarı