2018 Yılı Dolar Kuru Tahmini

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle hesaplamada yanlışlık var bence. Work and travel yapan biri olarak söylüyorum 1 ayda da değil 3 hafta içerisinde 1700 dolar civarında kazanabiliyorsunuz. Orada sadece saatlik geliri hesaplamak yanlış olur çünkü ''tip'' vermek neredeyse zorunlu ve her yaptığınız işte belli yüzdelik ''tip'' alıyorsunuz.
Work and Travel hakkında bilgi ve cesaret istiyorum. Bir makale var mı ya da sizden çıkacak bir kaç söz?

Work and Travel hakkında bilgi ve cesaret istiyorum. Bir makale var mı ya da sizden çıkacak bir kaç söz?
Burada konuyu saptırmak olur mu bilmem ama hayatında değişik bir deneyim istiyorsan kesinlikle gitmeni tavsiye ederim. İngilizce seviyen kötüyse bile sıkıntı olmuyor orada zaten ona göre işlere veriyorlar. Gerçekten çok farklı bir deneyim oluyor ve farklı bir kültürü deneyimliyorsun, ona gerçekten kültür denebilirse tabi.

WOT öğrencisi değil ve Full Time çalıyor isen yaklaşık 13 dolar + Tip alıyorsun ve Garson maaşı bu kadar sen ağlamaya devam edebilirsin.

Yanlış anlatmayın lütfen genelde çok tip alan kişiler servis elemanlarıdır yani garson, ev servis elemanı, Delivery, gibi müşteriler ile direkt ilgilenen kişilerdir. Eski aşçı olarak söylüyorum aldığım tip benzin parama yetmiyordu. Örneğin garsonlar 7.25 $ saatlik ücret ve %10-20 arasın'da Tip alırlar baktıkları masadan gelen hesaptan adam akıllı bir yer değil ise o gelen tip bir işe yaramıyor sen nasıl WOT yapıyorsun?
Youtube'da yüzlerce video var bu konu hakkında Google'da makaleler forumlar'da yüzlerce bilgi ve W.O.T yaptıran şirketlerde deneyimli açıklayan kişiler mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
10 Ağustostan İtibaren Teknolojik ürünler hep pahalanmış 250 lira olan harddiskler 400 lira olmuş 1050 Ti 1100 liradan 1800 liraya çıkmış. Elin Alman'ının Amerikalısının İngiliz'inin 500 600 birime topladığı PC'leri biz 4000 5000 birime topluyoruz ama yapacak bir şey yok.

Aslında yapacak bir şey vardı DUR demek.

Dünya Gazetesinin 2013 yılında yapmış olduğu bir tahmini görüyoruz.
Keşke dolar o kadar olsa da her yönden rahat etsek aldığımız her şey ucuz olurdu şimdi ki dolar kuruna kıyasla.
Eki Görüntüle 283476
Arkadaşlar tahminleriniz çok iyi niyetli, fakat bunların gerçekleşmesi için yabancı yatırımcıların Türkiye'ye girmesi, konut yerine teklonojiye yatırım yapmamız, dış ilişkilerimizin iyi olması gerekir. Dolar 6-8 civarlarında olur.

Sadace Kasım ayını bekleyin. Winter is coming.

Ne uğraşmışım, boşversene zaten anlamıyorlar. :)

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı