2019'da AKK kalkıyor mu?

AKK kalksa bile yerine bir şey bulurlar. Mesela benim aklıma şimdi bir şey geldi. SKK (sınırsız kullanım kotası) :p Cuk oturur yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla bu akk sonrası hızların artması, gece 2-8 kotadan düşmemesi tamamen İnternette Kotaya Hayır isimli topluluğun sayesinde oldu. İnternet kullanıcısıyla dalga geçemez kimse, kotalıya falan dönüş imkânsız rahat olun. Deneseler bile büyük pişmanlık duyarlar, geri adım atıp zarar ederler. Akk kalkacak, ama fiyatlar biraz kabarık olur. Ortalama herkese 16-24 verilmeye çalışır firmalar. Üst hızlara çok yüksek fiyatlar isterler ve insanlar 16 ya da 24 kotasız yeter diyerek razı olabilir. Çok kötü senaryolar olmaz, denerler ama başaramazlar.
Başaramazlar?
turksat.jpg

:d

Valla tam bir bilinmezlik var. Kablonet kullanıyorum. Taahhütüm 23 Eylül'de bitiyor. Başka altyapı olmadığı için tekrar Kablonet'te AKN'li bir pakete taahhüt vereceğim. Müşteri hizmetlerine 2019 ilk günü mevcut abonelerden de AKN kaldırılacak mı diye sorduğumda bir bilgimiz yok diyip konuyu kapatıyorlar. Bir kurnazlık olacak gibi geliyor ama hayırlısı bakalım.

Almayacaksın! Tepkini koyacaksın. Kotalı paket hep vardı ve yeni bir şey değil. Sınırsız paketler zamlanır, fazlasını yapamazlar.
Adamların aklında olmasa bile bu kadar konuşuyorsunuz "kotalı yapalım bari" diyecekler :)

Evet başaramazlar. Gösterdiğiniz sadece kotalı tarifeler. Babam bile şu an bu kotalıya geçmek istiyor, ucuz alternatif olması iyidir. Aynı firmanın tamamen sınırsız kampanyaları da var. AKN'li kampanyaları da var. Saate göre değişen hızlı tarifeleri de var. 2019'da hepsini kaldırıp sadece kotalı diyemezler, dedirtmeyiz diyorum. :) Şimdiden kabullenirseniz zaten yaparlar, ben de oh olsun bize derim. Ama mücadele ile kazanıldı bu haklar, yine mücadele ile kazanılır diyorum.

AKN kalkacak ama yerine başka bir şey gelecek. Tıpkı sınav sistemi gibi. SBS kalktı, TEOG geldi. TEOG kalktı, LGS geldi. LGS kalkacak, başka bir şey gelecek.

AKN kalktıktan sonra kotalı internet yeniden gelir. Yahut kotasız internet fiyatları çok artar.

Kota 900 GB falan olursa çok güzel olur aslında. Ama tabii Türknet başarıyorsa kotasız internet sunmayı olacak gibi gözüküyor şu an. Yine de başka bir şey getirirler.
Mesela şöyle.
10 Mbps sınırsız 49 TL.
16 Mbps sınırsız 75 TL.
24 Mbps sınırsız 99 TL.
100 Mbps sınırsız 199 TL.
Bu şekilde olur büyük ihtimal.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı