2019'da Windows 7 Kullanılır mı?

Hangisi?

• Win7

Oy: 24 30,0%
  • Win10

Oy: 56 70,0%

• Oy verenlerin toplamı
    80
  • Anket kapandı .
4 GB RAM'e sahip ve SSD'siz bilgisayarda W10 kasım kasım kasar, zaten tarayıcı açıkken 3.5-4 GB RAM gidiyor.

2.pngs.png

USB'siz kurulum Windows 7 ile geldi. Windows 7 ve daha üst serileri .iso dosyasına çift tıklanarak kurulabilir.

İlk önce teşekkür ederim söylediğiniz için. Hocam kusura bakmayın da soracağım sorulardan bir kaç tanesini soracağım.
1- Windows da hani arka planda bazı sistem dosyaları çalışır ya Linux ta o olay var mı?
2- Windows da driver kurmamız gerekli Linux ta kurmasak olur mu?
3- Hocam bazı klasörleri bulamıyorum mesela /opt gibi onları nasıl bulabilirim.

Var. Ben sadece yüzeysel olarak biliyorum fakat systemd kullanan distrolarda systemctl list-unit-files komutu ile aktif ve inaktif servisleri görmek mümkün.

Sürücü derken daha çok ekran kartı sürücüsünü kastettiniz sanırım. Windows'ta olduğundan biraz daha farklı o. "modesetting", "scfb", "vesa", "amdgpu" ve sanırım "nouveau" gibi çekirdeğe dahil gelen sürücüler var. Xorg'un kendi sürücüleri var. Siz isterseniz sahipli sürücü kurabiliyorsunuz :D Nvidia kartınız yoksa yapmanız gereken bir şey yok aslında. Nvidia'nın açık kaynaklı sürücüsü performans bakımından geride kaldığı için nouveau yerine sahipli olanını kullanıyorum ben.

Opt klasörü sizde neden yok bilmiyorum. Bende var fakat boş :D

Peki ama çoğunluğu açılır çünkü Microsoft Visual var.
Microsoft Visual olması demek o oyunu Windows 7'de illa oynayabileceksin anlamına gelmez. Bazı oyunlar artık desteği kesti ve kesmeye de yavaş yavaş devam edecek. Hepsi oynanır diye çıkış yapıyorsun örneğini veriyorum çoğunu oynatır diyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı