2020 yılında toplama bilgisayar mı yoksa marka bilgisayar mı?

Furkan___

Hectopat
Makaleler
1
Babamı bilgisayar almaya ikna ettim lakin bilgisayar toplama tecrübem yok. Monitör dahil 5000TL-7000TL bütçe aralığım var. Bilgisayar montajı yapmak zor mu? Marka masaüstü bilgisayarlarda sorun olur mu? Marka masaüstü alınıcaksa hangi markalar tercih edilmeli?

Marka masaüstü bilgisayarlar genellikle fazlasıyla pahalı oluyor. Bu durumda kesinlikle boşuna para.
Ücretsiz montaj seçeneği ile toplama bilgisayar satan birden fazla site var. Hiçbir bilgin yok ise oralardan "ücretsiz sistem montaj" seçeneği ile satın alabilirsin.

Bence topalama yap hem daha ucuza gelır hem de dolandırılma riskin azalır marka alırsan oradaki görevli sana açar efendim yapar efendim çalıştırır efendim diyerek seni kazıklar eğer kendin toplarsan hem dolandırılmazsın hem de istediğin sistemi yaparsın he ayrıca sistem toplarken parçalar birbiriyle uyumlu mu diye kontrol et oyle yap.

Babamı bilgisayar almaya ikna ettim lakin bilgisayar toplama tecrübem yok. Monitör dahil 5000TL-7000TL bütçe aralığım var. Bilgisayar montajı yapmak zor mu? Marka masaüstü bilgisayarlarda sorun olur mu? Marka masaüstü alınıcaksa hangi markalar tercih edilmeli?

Zaten günümüzde PC fiyatları uçmuş durumda, bu durumda bana kalırsa toplama PC almak daha mantıklı, zaten montajı siz yapmak zorunda değilsiniz. Montaj yapıp yollayan yerler mevcut.

Her zaman toplama bilgisayar derim. Bütçenize uygun iyi bir bilgisayarda alabilirsiniz bunun için Technopat YouTube kanalından rehberleri izleyebilirsiniz

Bilgisayar montajı yapmak zor değildir. Youtube'da bilgisayar montajı adı altında artık binlerce video rehberi var. Bunlara Technopat da dahil. Montaj konusunda herhangi bir sıkıntı yaşarsanız sosyalde üyeler cevap veriyor zaten.

Hocam açıkçası ben kendim komple topladım. Fakat toplatıktan sonra şunu farkettim ki hazır almak bazen daha mantıklı oluyor. Hatta bazı garantisi devam eden 2. eller varki çok efsane fiyatlara satılıyor. Çokta sağlam sistemler oluyor. geçenlerde 1080 ti lı bir sistemi 7000 tl ye görmüştüm. Ciddden sağlamdı ama. Biraz araştırıp ben bilseydim öyle bişey alırdım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı