2020 yılında üretilen R5 3600 silikon kalitesi nasıldır?

Arkadaşlar 2019 yılında olanlar kötü diye biliyorum. 2020 olanlar nasıl bilen var mı?

Bunu overclock ile anlayabilirsin. Soğutma yeterliyse deneye deneye yaparsın bunu. Benim işlemcim R3 3200G. İnternette 4.15 GHz yapanlar gördüm ama bendekinin kalitesi kötü olduğundan 4.05 üstüne çıkmıyor.

Bunu overclock ile anlayabilirsin. Soğutma yeterliyse deneye deneye yaparsın bunu. Benim işlemcim R3 3200G. İnternette 4.15 GHz yapanlar gördüm ama bendekinin kalitesi kötü olduğundan 4.05 üstüne çıkmıyor.
Hocam dün satın aldım testleri yaptım. 4.6ghz kadar çıkıyor platinium işlemci. Sonu sus ile biten ve 20 ile başlayan kodlu bir işlemci aldım bilerek.

Hocam dün satın aldım testleri yaptım. 4.6GHz kadar çıkıyor Platinium işlemci. Sonu sus ile biten ve 20 ile başlayan kodlu bir işlemci aldım bilerek.

Hocam bu konuyu biraz daha açar mısınız? Ya da öğrendiğiniz konuyu paylaşır mısınız? Bende işlemci alacağımda bu kadar bilgim yok.

Hocam bu konuyu biraz daha açar mısınız? Ya da öğrendiğiniz konuyu paylaşır mısınız? Bende işlemci alacağımda bu kadar bilgim yok.

Hocam diğer işlemciler nasıl bilmiyorum ama Ryzen 5 3600 serisinin 2019 modellerinin silikonlu kötü. 2020 modellerinin daha iyi. 2020 modellerinin bir de sonu 'sus' kodu ile bitiyorsa daha kaliteli. Ben aldığım işlemcinin üst kısmının fotoğrafına bakıp aldım sende bakabilirsin. BF ile başlayan bir kod var işlemci üzerinden buradan anlayabilirsin.

Hocam diğer işlemciler nasıl bilmiyorum ama Ryzen 5 3600 serisinin 2019 modellerinin silikonlu kötü. 2020 modellerinin daha iyi. 2020 modellerinin bir de sonu 'sus' kodu ile bitiyorsa daha kaliteli. Ben aldığım işlemcinin üst kısmının fotoğrafına bakıp aldım sende bakabilirsin. BF ile başlayan bir kod var işlemci üzerinden buradan anlayabilirsin.

Bu bilgiyi nereden edindiniz? Cidden değerli bir bilgi. Sizin bulduğunuz yerden belki rehber oluşturulabilir.

Bu bilgiyi nereden edindiniz? Cidden değerli bir bilgi. Sizin bulduğunuz yerden belki rehber oluşturulabilir.
Bende eski yıllarda açılmış forumları gezerken denk geldim. İlk başta mantıklı bulmadım ama cidden haklılar. Yıl konusunda 2019 vs 2020 AMD Ryzen 5 3600 yazarsan internete zaten çıkar o bilindik bir durum. 'Sus' kodunu yeni öğrenmiştim ama.

Dosya Ekleri

• 20231212_215326.jpg
    20231212_215326.jpg
    157,9 KB · Görüntüleme: 4

Geri
Yukarı