2020'de APU Sistem toplanır mı?

Virüs bittiği an üretime devam edilir. Bence Gigabyte ya da MSI bir B450 yonga setli anakart alırsın bir de Ryzen 3 2200G ileride de ekran kartı alıp işlemciyi değişirsin. Bu en mantıklı olanı.

Ramazandan sonra virus etkisi azalacak diyorlar bakalım belki diger ay stoğa gelir. Anakart konusunda gerçekten hiçbir fikrim yok tavsiye ettiklerinin linkini atabilirsen mükemmel olur. Ayrica diger parcalarada bir bakar mısın? Şimdiden cok tesekkur ediyorum ilgin ve alakan icin.

Mis gibi toplanır
Arkadaşlar ben de sistem topluyorum ve çok kararsizim şu an butcem 6 bin ama hepsini harcamak istemiyorum malum çalışıp para kazanamıyoruz elde olanlari harciyoruz zor zamanlar. Bir suredir araştiriyorum ve sistemi şu şekilde toparladim.
İşlemci: Ryzen 3 2200G.
Anakart: ASUS TUF - MSI B450M PRO- M.2 ve MSI B450M gamin Pro bu 3 secenek arasinda kaldim eger sizin bunlarin icerisinden fiyat/performansi daha iyi buldugunuz uyumlu anakart var ise lütfen söyleyin.
Bellek: Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz DDR4 ×2.
SSD: Sanirim 240GB Kingston ve 1T Toshiba HDD almayi dusunuyorum daha butce dostu ve performansi fazla bir yonteme veya baska tavsiyelere acigim.
PSU: FSP FSP500-60AHBC 500W ve Everest EPS-500A 500W 12 cm fanli sup arasinda kaldim. Onerilere acigim.
Kasa: MSI MAG forge 100R dusunuyorum onerilere acigim.
Monitor daha hiç bakmadim ama orta yollu onerilere acigim.
Daha onceden belirttigim gibi butcem 6 bin ama sanirim Max 5 bin i harcayabilirim. Laptopum var zamani dolmak uzere o yuzden sistem toplamaya karar verdim amacim LOL CS:GO ve PUBG oynamak oyle grafik delisi biri degilim oyun akici olsun yeterli. Ileri de param oldugu zaman ekran karti almayi da dusunuyorum. Bu cuma indiriminde denk gelen parcalari satın alacağım. Desteginize cok ihtiyacim var yaklasık 2 aydir dusunuyorum arastiriyorum ama isin icinden cikamiyorum surekli karar degistiriyorum yardimci olursaniz cok iyi olur simdiden tesekkurler kolay gelsin.
3200G + b450m s2h + 8GB DDR4 RAM 3600MHZ Rahat 1080pde lowda 40 fps altı almazsınız.
PSU alırken çok dikkat et frisby everest gibi markalardan alma çok adi bileşenler kullanıyorlar, corsair xigmatek cooler master gibi bilindik markalar olsun. N11de 600watt xigmatek +80 PSU vardı 325TL 9 tane kalmıştı aldığımda tavsiye ederim o ürünü.
Kasa alırken de artık göz zevkine kalmış.
Depolama alanı alırken de biliyorsun zaten.
Böyle sistem 2400tl+kasa oluyor. Gelecekte 1660ti alırsın 8 GB ram daha alırsın 6 sene götürür biraz darboğaz olabilir ama çok rahatsız edeceğini düşünmüyorum.

Ramazandan sonra virus etkisi azalacak diyorlar bakalım belki diger ay stoğa gelir. Anakart konusunda gerçekten hiçbir fikrim yok tavsiye ettiklerinin linkini atabilirsen mükemmel olur. Ayrica diger parcalarada bir bakar mısın? Şimdiden cok tesekkur ediyorum ilgin ve alakan icin.
Bu 2 anakart APU için yeter de artar bile. A320 anakart olabilir ama gelecekte yeni parçalarda sıkıntı yaşarsın. Sistem de senin yazdığın RAM bellekler gayet iyi hatta bende aynısından alacağım. Sabit disk ve kasa tamamen sana kalmış birşey.

Öneriler icin çok teşekkür ediyorum. Sistemi toplamadan hemen once ve topladiktan sonra buraya tekrar cevap yazicam. Şimdilik dediklerinizi bir araştırayım.
Virüs bittiği an üretime devam edilir. Bence Gigabyte ya da MSI bir B450 yonga setli anakart alırsın bide Ryzen 3 2200G ileride de ekran kartı alıp işlemciyi değişirsin. Bu en mantıklı olanı.
Hocam bir araştirdım atacağım linkde ryzen 3 2200g mevcut acaba güvenilir mi?

Son düzenleme:
Öneriler icin çok teşekkür ediyorum. Sistemi toplamadan hemen once ve topladiktan sonra buraya tekrar cevap yazicam. Şimdilik dediklerinizi bir araştırayım.

Hocam bir araştirdım atacağım linkde ryzen 3 2200g mevcut acaba güvenilir mi?
Kutusuz olduğu için önermem ikinci el bile olabilir yani.
20 tl farkla 3200g almanı öneririm. Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

Mis gibi toplanır

3200G + b450m s2h + 8GB DDR4 RAM 3600MHZ Rahat 1080pde lowda 40 fps altı almazsınız.
PSU alırken çok dikkat et frisby everest gibi markalardan alma çok adi bileşenler kullanıyorlar, corsair xigmatek cooler master gibi bilindik markalar olsun. N11de 600watt xigmatek +80 PSU vardı 325TL 9 tane kalmıştı aldığımda tavsiye ederim o ürünü.
Kasa alırken de artık göz zevkine kalmış.
Depolama alanı alırken de biliyorsun zaten.
Böyle sistem 2400tl+kasa oluyor. Gelecekte 1660ti alırsın 8 GB ram daha alırsın 6 sene götürür biraz darboğaz olabilir ama çok rahatsız edeceğini düşünmüyorum.
Corsair sup 650w 80+ 450tl
Asus 21.5inc 5ms 75hz 600tl
Teamt-force 3200mhz 2x8gb ram 519tl
Jd ssd 240gb 234tl
Hocam bunları çektim. Verdiginiz linkdeki islemciyi cekicem bir de b450 s2h anakarti cekicem. 180tl ye su gecirmez klavyede aldım. Insaah bir sorun cikmaz simdilik kasa kaldi haftaya cuma da indirimden yakalamaya calisicam bi indirimli 300tl lik guzel kasa. Birde wd blue serisi 1t hdd alıcam 4bin tl ye sistem tamamdır.
Parçaların hepsinin siparişini verdim, bekliyorum en gec haftaya cuma gunu elimde olur hepsi büyük ihtimal. Parçalar şöyle:
İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G 727TL.
Anakart: MSI B450M PRO- M.2 Max 520TL (indirimdeydi B450 S2H Gigabyte anakart alacaktım 550TL'ye, MSI görünce aldım hemen)
RAM: Team t-Force 2x8 16 GB 3200MHz 520TL.
SSD: JD 240GB 234TL.
Kasa: ASUS vento VG04fe 3x120mm RGB fan USB 3.0 ATX mid-Tower 300TL.
Monitör: ASUS VA229HR 21.5” 5ms 75Hz 600TL.
PSU: Corsair VS650 CP-9020172-EU 650W 80+ 450TL.
HDD alacağım bsir de 1T 300TL'ye falan.
Dediğim gibi şimdilik beklemedeyim. Ürünler gelip kurduktan sonra yine yazarım deneyimlediklerimi. Toplam tahmin ettigim gibi 3.800 civari tuttu (Max 4bin)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı