2020'de en çok satan Premiumun Audi olması

Üstadı'm

Decapat
2020 yılında Türkiye'de en çok satış yapan premium otomobil markasının Audi olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Audi rakiplerine göre Türkiye'de neyleri daha iyi yaptı?

Audi rakiplerine göre Türkiye'de neyleri daha iyi yaptı?
BMW'nin tasarımları son zamanlarda beğenilmiyor. Bir de "Apaçi arabası" algısı oluştu.

Mercedes ise son zamanlarda çok pahalı hissettiriyor bence.

Audi hak ediyor.

Bana göre BMW son nesilde tasarımlarını (G20 hariç) çok bozdu ve gerekenleri karşılayamadığını düşünüyorum. Mercedes markası ilgimi çekmediği için bir şey diyemeyeceğim. Audi ise gerek teknoloji gerek tasarım gerekse motor şanzıman konusunda çoğu insana daha güzel geldiğini düşünüyorum. Şu an cebimde yeteri kadar param olsa A3 Sportback 1.5 TFSI alırdım galiba.

BMW "Apaçi" oldu mercedes pahalı insanlar ne yapsın lüks arabalar için sadelik konfor ön plandadır genelde BMW gibi "keko" arabası tasarlarsanız BMW meraklısı kişiler alır.

Yani, doğal karşıladım zaten araba fiyatı aldı başına gitti.

Audi de rakipleri olan Alman premiumlara göre çok ucuz sayılmaz. Fiyatlar aşağı yukarı birbirine yaklaşık.

1 sene Mercedes fark atar, diğer sene Audi. BMW daha çok belli karaktere hitap ettiğinden bu 2 markanın daha ortalama bir profil sunmasından dolayı genelde ufak farklarla geride kalıyor.

A3 cidden iyi mi? Deneyinlemiş birileri varsa cevaplarsa sevinirim, düşünmüyor değilim çünkü 250-300 aralığında yüksek model temiz A3 dışında Premium sedan yok gibi.

Bu kişiden kişiye göre değişir kimisi iyi der kimisi değil der. Eğer almayı düşünüyor ve şehir içinde kullanacaksanız bence 1.0 motor size yetecektir daha detaylı bilgi almak için bu videoyu izleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edit : Audi satışlarının büyük bölümü alt segment A3, Q2 ve Q3 müş. E ve F lüks premium segmentte BMW ve Mercedes lider. Audi'nin rakipleri hala Volvo ve Range Rover gibi gözüküyor.

Edit : Audi satışlarının büyük bölümü alt segment A3, Q2 ve Q3 müş. E ve F lüks premium segmentte BMW ve Mercedes lider.
O markaların da satışlarının çok büyük kısmını 1, X1, X2, X3, 3, A, CLA, C gibi C ve D sınıfı araçlar oluşturuyor. Audi çoğu satışı alt seviye arabalarından yapıyor da BMW ve Mercedes 5/E serisinden satışa başlamıyor.

O markaların da satışlarının çok büyük kısmını 1, X1, X2, X3, 3, A, CLA, C gibi C ve D sınıfı araçlar oluşturuyor. Audi çoğu satışı alt seviye arabalarından yapıyor da BMW ve Mercedes 5/E serisinden satışa başlamıyor.
Evet, doğru. Bu yüzden C segmentte lider Audi. Lakin D segment satışlarında 3. , E segmentte ise Volvo'dan sonra 4. sırada.

Geri
Yukarı