2020'de en çok satan Premiumun Audi olması

Evet, doğru. Bu yüzden C segmentte lider Audi.
A3'ün yeni kasası geliyor, son 1 yılda bayiye gittiğin zaman inanılmaz indirimler vardı. Geçen yıl araba almak için araştırdığım dönemde bana verilen fiyat Focus'un üst paketi kadardı. Yeni kasa öncesi A3 için olan bayi indirimleri ve stok eritme stratejisi o segmentte epey fark attırmıştır rakiplerine karşı. Araba arayışındayken laf olsun diye bayiye gidip fiyat soran A3'ü alıp çıktı. :D

D segmentinde BMW 3 ve E segmentinde Mercedes E gerçeği var. A4'ün yeni kasası o fiyat segmentinde elektrikli bagaj bile olmadan geldi mesela, yeni BMW 3 varken ben de A4 ya da A5'e bakmazdım açıkçası. A6 güzel araç ancak burada biraz Mercedes E ve BMW 5'e göre pek kıymet görmüyor. Toplumsal olarak tercihler değişebiliyor, bir ülkede hiç tutmayan bir model başka ülkede zirveye oynayabiliyor. Dünya çapında A4 Sedan ve Q5 Audi'nin en çok tercih edilen modelleriyken burada çok tercih edilmiyorlar. Hatta Dünya'da genel olarak az tercih edilen A5'in (A4'ün çeyreği kadar) burada pazar payı A4'e göre daha fazladır muhtemelen.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı