2020'de hangi iPhone alınmalı?

Saesong

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iPhone almak istiyorum bütçem en fazla 5500 civarında. Geçenlerde Vatan Bilgisayar'da iPhone XR 64 GB modeli 5699 TL'ye satılıyordu. Gine aynı fiyata iPhone 8 Plus var. Akabinde yeni iPhone SE 2020 5299 TL fiyatına yakında Apple resmi sitesinde satışa çıkacak. Kararsız kaldım. SE 2020 eski kasa, küçük ekran ama daha iyi bir kamera ve daha güncel bir telefon. iPhone 8 Plus 10X zoom yapabiliyor ve 2 arka kameraya sahip. iPhone XR ise tamamen yeni kasa, ön kamera ile 60 FPS video ve face ID teknolojisi var. Fikirlerinize ihtiyacım var. Lütfen beni aydınlatın :) A70'den IPhone'a geçeceğim için bana lütfen Android tavsiyesi vermeyin. A70'i alalı 2 ay oldu ve gerçekten kasmalar yaşamaktan bıktım. Son olarak iPhone 8 128 GB 4899 TL'ye satılıyor. Hafızası yüzünden bunuda düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İphone klasik üretim ve tasarlama mantığı şöyledir. Önceki modelin sıkıntı yaşayan veya kullanıcı deneyimini etkileyen olayı düzeltmek.

İlk çıktığı zaman 6 almıştım tasarımsal farkları geçersek 5s de görülen hataların düzeltilmesi ana mantık. Aynı şekil ufak tefek makyajlar donanımsal iyileştirmeler derken öyle gidiyor.
Örnek vermek gerekirse Xr ekranı müthiştir ama çok pil tüketir buda olumsuz deneyim olur. 12 de ekranı bir tık düşürerek pil performansını arttırmışlardır.

Tavsiyem benim gibi bir kere para verip uzun zaman kullanacaksan,gerek ios desteği vs dersen bütçen doğrultusunda en güncel iPhone’u tercih et. Sana bu kadar para bir telefona verilir mi diyenler elbet olacaktır. Bana böyle diyen arkadaşım üçüncü telefonunu değiştirdi 😂 .

Ayrıca iPhone almak isteyenler için tavsiye yeni iPhone çıkınca bütçeniz doğrultusunda en güncelini almanız. Gelmiş geçmiş en güzel kasa bence 6 kasasıdır. Son ve en can alıcı tavsiye hafıza yeni nesil iPhonelar güzel kamera ile çıkıyor buda yüksek depolama ihtiyacı doğruyor mümkün olduğunca en yüksek hafızayı tercih et. Örnek vermek gerekirse ben aldığımda iPhone 6 16,32,64 seçenekleri vardı 32 tercih ettim şuan telefonda 4 bine yakın resim 200e yakın müzik ve baya uygulama var %60-70 arası hafıza kullanımım var. Teknoloji̇ ilerledikçe hafıza ihtiyacı da artar.

Geri
Yukarı