2021 yeni Fiat Egea satışa sunuldu!

Not: Egea/Tipo/Dodge demişim ama oradaki dodge aslında neon olacak.

Evet gördüm ben, Tofaş'ın fabrikasında varmış bir adet. Bulursam resim atarım.
1.0 motorlu olan Turbo beslemeli. 1.4 fire motordan daha iyi. Kağıt üstünde tabii pratikte nasıldır zamanla görürüz.

En azından böyle bir motor için 190nm gibi bir tork gücü fena değil.

Son düzenleme:
24 yaşındaki araba ile 0 arabayı mı karşılaştırıyorsun.
Ayrıca konfor olarak egeayı ikiye katlar.
E sen 1995 model C ile Sıfır Egea'yı karşılaştırdın ve bunda olan konfor Egea'da yok dedin ben de kaza anında Egea'dan daha kötü duruma geliyor dedim.
Ayrıca konfor olarak Fiat Egea'yı ikiye katlar.
Yok. 2'ye değil 1.000'e katlar (!) Aman Allah'ım delireceğim.

E sen 1995 model C ile sıfır Egea'yı karşılaştırdın ve bunda olan kondor Egea'da yok dedin ben de kaza anında Egea'dan daha kötü duruma geliyor dedim.

Yok. 2'ye değil 1.000'e katlar. Aman Allah'ım delireceğim.

Hiç kullandın mı? Kullanmadan böyle konuşma. Giriş seviyesi bir arabadan zaten konfor bekleyecek değilim. Güvenlik konusunda haklısın sonuçta daha yeni teknoloji.

Hiç kullandın mı? Kullanmadan böyle konuşma. Giriş seviyesi bir arabadan zaten konfor bekleyecek değilim. Güvenlik konusunda haklısın sonuçta daha yeni teknoloji.
Hayır kullanmadım. Ama büyük ihtimalle 2'ye katlayamaz en fazla biraz daha konforlu olabilir.
Yani söylediğin bana biraz abartılı geldi. Ayrıca Egea modeli iyice gelişti. Makyajlı kasasının Lounge paketinin opsiyonlu halinde baya bir donanım sunuyor.

Anahtarsız giriş ve çalıştırma
Kablosuz telefon şarjı
10 inç dokunmatik tablet ekran
Kör nokta uyarı desteği
Arka USB portu
Şerit takip asistanı
Akıllı hız sabitleme
Trafik işareti tanıma sistemi
Yorgunluk uyarı asistanı
Çarpışma uyarı ve otonom frenleme sistemi
Ön ve arka park sensörü
Geri görüş kamerası
Akıllı uzun farlar
Kablosuz Apple CARPLAY
Sürücü koltuğu bel desteği
Ön koltuk ısıtma
Ön ve arka kol dayama
7 inç dijital gösterge paneli
Ayak hareketi ile açılır bagaj kapağı ( sedan halinde var)
Tamamen led ön farlar & led arka farlar
Otomatik kararan iç dikiz aynası

Ve daha birçok donanım sunan bir otomobile çok donanımsız veya teneke demek gerçekten çok ilginç. Beğenmeyebilirsin bunu anlarım ama böyle bir aracı aşağılamak gerçekten mantık dışı.
Egea modelini aşağılayanlar acaba hangi arabaya biniyorlar? Merak ettim.
Ayrıca Egea yeni haliyle Ncap'e girmedi ve daha çarpışma testi olmayan bir otomobili makyajsız haliyle girdiği Ncap puanı üzerinden aşağılamak bence yanlış. 2016'da girdiği çarpışma testinden standart haliyle 5/3 aldı. Güvenlik donanımlı haliyle 5/4 aldı. Egea modelinden çok daha düşük puan alan birçok otomobil var ve kimse onlara teneke demiyor. Egea'nın eksiğini gördüysen bunu söyle ve tamam diyelim bunun hakkında tartışalım. Egea bence bulunduğumuz piyasa şartlarında fiyatını hak ediyor. Sence hak etmiyor olabilir hak etmediğini söylersin biter. Ama Egea bile 200.000₺ olmuş diyenler var evet olmuş fakat diğer otomobiller de çok ucuz değil. Bu söylediklerimi hepsini sadece sana söylemiyorum. Genel anlamda Egea hakkında atıp tutanlara söylüyorum. @Samotne Ciasteczka @Berattyzc
@Tgyokty

Son düzenleme:
Bu teneke deme olayı arabayı sürerken kendini belli ediyor. O kaza testlerinden sebep değil. Fiyatına göre normal.

Fiat fanlığı yapma rica ediyorum.

Fiat fanlığı yapma rica ediyorum.
Fiat fanlığı mı yaptım? Bundan benim niye haberim yok? Fiat fanlığı yaptığım bir yorumumu rica etsem gösterir misin?

Etiketlediğin çoğu insan kaç zamandır foruma girmiyorlar. Halen Fiat'ı övme peşindesin. Boş ver ben ne dediğimi bilmiyorum.
Övme peşindeymişim 😂😂😂😂. Yani üstte o kadar yazdım ama boşunaymış. Tamam hadi seni üzmeyeyim Fiat fanboyu olayım.

Geri
Yukarı