2021 yılında Windows 7 kullanılır mı?

Bence 8.1'e geçilir. RAM 8 yapılırsa ve Windows SSD'ye atılırsa 10 bile geçilir.

SSD de kullanıyorum zaten Windows 10'u.
Windows 10'dan memnun değilsen 8.1 geç. Windows 7 ile bilgisayarını boşuna düşürmüş olursun, sistemin güçlü. Ama yine de sen bilirsin.

Windows 10'dan memnunum tek sıkıntı fazla RAM kullanması.

Net Kaspersky Free ile Windows 7 2021'de kullanılır. Nedenleri;
-Hala çoğu uygulama ve oyun sıkıntısız çalışıyor. Zaten sadece Windows 10'da çalışan bir kaç nadir oyunda düşük sistemde çalışmaz.
-Stabil ve hafif.
-Ara ara kurup Kaspersky ile kullanırım açıkçası bilgisayarım hiç virüs kapmadı veya güvenlik açığı olmadı. Bu biraz kişiye göre değişir. Windows 10'da bir kere virüs yüzünden çökmüştü mesela sistemim.
-Windows 8.1'de iyi ama nedense bana 7 daha stabil geliyor.
-Görünüşü hala çok hoş.

Not: Sistemi güncel olan tabi ki Windows 10 veya 11 kullansın ama düşük sistem için 7 hala çok iyi. Orta düşük içinde 8.1 iyi.

Sizin sisteme önerim ise Windows 10 Home.
Çünkü 3. nesil i5 işlemciniz, 4GB ram ve SSD'niz 10 için yeterli. Ram boşta kullanımı Windows 10'da bir tık fazla olabilir ama oyunlarda sistem kendini ayarlıyor bazı servisleri kapatıyor gerekirse.

Son düzenleme:
Usb'ye W7'yi atıyorsun, sonra formatı yapıştırıp kullanıyorsun. Steam ve tarayıcı desteği var mis. Harddisk sesi yok bir şey yok W10 diski rahat bırakmıyor sürekli bir uğultu duyuyorum.

Usb'ye W7'yi atıyorsun, sonra formatı yapıştırıp kullanıyorsun. Steam ve tarayıcı desteği var mis. Harddisk sesi yok bir şey yok W10 diski rahat bırakmıyor sürekli bir uğultu duyuyorum.

Bende tekrar geçmeyi düşünüyorum artık hem eski oyunlar daha iyi çalışıyor onda.

O zaman 8.1 geç kardeş. Tasarımını sevmiyorum dedin, 10'un tasarımıyla aynı zaten.

Neresi Windows 10 ile aynı hocam? Metro arayüzü dışında ikonları simgeleri olsun Windows 7 ile aynı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı