2021 YKS ne kadar zor olur?

Sınavın zor veya kolay olduğu bir şeyi değiştirmez. Dendiği gibi size zorsa herkese zor bu sınav. Geçen sene TYT'nin zorluğu aynı olduğu için sıralama geçen senelere benzedi ama AYT sayısal biyoloji dışında kolay olduğu için TYT'nin önemi arttı. Her derste olabilildiğince az eksiğiniz olmasına bakın. 1.5 ayda ne kadar çok yol alırsanız sınav size o kadar kolay gelecek.

11 ve 12 de okula gitmediğimiz için AYT'yi çok zorlamazlar diye düşünüyorum. Geçen seneden ders çıkarırlar umarım, o kadar basit bir AYT ile karşılaşmayız. Geçen sene AYT matı 9.000 kişi fullemiş yanlış hatırlamıyorsam :D. İnşallah o kadar basit bir sınav gelmez, çok zor geleceğini de sanmıyorum uzaktan eğitimden dolayı ama herkesin de yapamayacağı birkaç soru olmalı bence. En beğendiğim 2019 sınavıydı benim.
3 Milyon 250 bin hocam
Hocam bu sayı doğru değil. ÖSYM böyle bir açıklama yapmamış haber siteleri safsata uyduruyor her sene. Bunun yalan olduğunu güvenilir bir yks youtube kanalından duydum.

Hocam bu sayı doğru değil. ÖSYM böyle bir açıklama yapmamış haber siteleri safsata uyduruyor her sene. Bunun yalan olduğunu güvenilir bir yks youtube kanalından duydum.
Kesinlikle katılıyorum hocam, bu ifade gerçekten doğru değil. Ancak bir gerçek var ki her yıl, maalesef, yığılma olmakta. Ben geçen yıl sınava girdim ve okulların açılmaması benim için "bahane" oldu, dolayısıyla problem yaşamadım. Fakat yığılmaların olacağını düşündükçe üniversiteye gitmek benim için "zor" bir durum haline gelmeye başladı. Acaba gelecek yıllarda bu sınava girecekler, ki sınavın değişeceğini düşünüyorum ve yine YGS-LYS gibi de olabilir, ne yapacaklar çok merak ediyorum.

Kesinlikle katılıyorum hocam, bu ifade gerçekten doğru değil. Ancak bir gerçek var ki her yıl, maalesef, yığılma olmakta. Ben geçen yıl sınava girdim ve okulların açılmaması benim için "bahane" oldu, dolayısıyla problem yaşamadım. Fakat yığılmaların olacağını düşündükçe üniversiteye gitmek benim için "zor" bir durum haline gelmeye başladı. Acaba gelecek yıllarda bu sınava girecekler, ki sınavın değişeceğini düşünüyorum ve yine YGS-LYS gibi de olabilir, ne yapacaklar çok merak ediyorum.
Hocam hiç sormayın, hem puanlar yükseliyor, hem sınava girenler yüz binlerce artıyor. Allah sonumuzu hayır etsin :(

Ben de değişmesi gerektiğini düşünüyorum bu sistemin. Geçmiş yıllardaki sınavlara bakıyorum gerçekten çok iyiler. Şimdiki TYT AYT sistemi berbat. Koca fizikten 7 soru çıkıyor geometriden 10 soru geliyor 30 tane konu var sadece 10 soru ile belirleniyor geometri yeteneğin. Ve eski sorulara bakıyorum gerçekten de çok güzel sorular. Şimdikiler "yeni nesil" adıyla kelime oyunları yapılmış saçma sapan hikayeleştirilmiş berbat sorular. Boyama kitabı çözüyoruz sanki. Bu da değişir çok yaşayacağını sanmıyorum. 4-5 senede bir sistem değişiyor zaten. Ve değiştikçe daha da aptallaşıyor.

Ben de değişmesi gerektiğini düşünüyorum bu sistemin. Geçmiş yıllardaki sınavlara bakıyorum gerçekten çok iyiler. Şimdiki TYT AYT sistemi berbat. Koca fizikten 7 soru çıkıyor geometriden 10 soru geliyor 30 tane konu var sadece 10 soru ile belirleniyor geometri yeteneğin. Ve eski sorulara bakıyorum gerçekten de çok güzel sorular. Şimdikiler "yeni nesil" adıyla kelime oyunları yapılmış saçma sapan hikayeleştirilmiş berbat sorular. Boyama kitabı çözüyoruz sanki. Bu da değişir çok yaşayacağını sanmıyorum. 4-5 senede bir sistem değişiyor zaten. Ve değiştikçe daha da aptallaşıyor.
Aslında sınavın asıl özelliği bizim yorumlama becerimizi ölçmesi. Sat-pisa gibi sınavlarda da bu tür sorular çıkıyor ve bazı şirketler de sizi işe alırken sizi ölçüyorlar. Eskiden sınavı çalışmayan yapamıyordu, şimdi ise yeteri kadar çalışıp yorumlamada iyi olanlar daha başarılı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı