YKS 2021 sizce nasıl olur?

hunter_03

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar herkese. Bu sene YKS'ye hazırlanıyorum ve çok fazla belirsizlik olduğundan kafam çok karışıyor. Konular yılbaşında açıklanacak dediler sonra tüm müfredattan sorumlu olacağız dediler. Fakat okullarda Covid vakalarına rastlıyoruz artık. Bu gidişle okulların açık kalması toplum sağlığı açısından riskli olabilir gibime geliyor. Yani okullar da kapanırsa Online eğitim imkanı olmayan birçok öğrenci var, onlara haksızlık olacak. Yani nereden baksanız sıkıntılı süreç. Konuyla ilgisi olanlar düşüncelerini, tahminlerini paylaşabilirler mi? 2021 YKS nasıl olur, sıralamalar ne olur, müfredat eksilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle Türkçe gittikçe zorlaşıyor. Matematik kolaylaşıyor. Sosyal fen soruları artık daha kaliteli geliyor. Edebiyat belli değil bazen kolay bazen zor soruyorlar. Mat 2 zaten konuları zor olduğu için normal denilebilir. Türkçeye biraz daha ağırlık vermek gerekiyor artık.

Türkçeden artık en az 1 paragraf 1 dil bilgisi kitabı bitirmek gerekiyor yoksa kesinlikle yetersiz kalıyor. Matematik gittikçe çocuk oyuncağı oluyor TYT kısmında. Sosyal az bir şey genel kültür biliyorsanız yapabiliyorsunuz, Fen biraz bilgi biraz yorum o kadar. Ama AYT gerçekten hakkını veriyor zorlayıcı sorular oldukça fazla Fen kısmında. Matematiği bence kolay ama Türkiye geneline zor. :D

Türkçe hala çok kolay bana göre. Hiç çalışmadan 25-30 net arası yapılabilir. Geçen sene AYT Matematik kolaydı bu sene zor yaparlar, TYT Matematik yine okuduğunu anlamaya dayalı. Diğer konuları bilmiyorum.

Türkçe hala çok kolay bana göre. Hiç çalışmadan 25-30 net arası yapılabilir. Geçen sene AYT Matematik kolaydı bu sene zor yaparlar, TYT Matematik yine okuduğunu anlamaya dayalı. Diğer konuları bilmiyorum.
Hiç çalışmadan 25-30 net yapılsaydı herkes barajı geçerdi. 550 bin kişi barajı geçemedi bu sene.

Merhabalar herkese. Bu sene YKS'ye hazırlanıyorum ve çok fazla belirsizlik olduğundan kafam çok karışıyor. Konular yılbaşında açıklanacak dediler sonra tüm müfredattan sorumlu olacağız dediler. Fakat okullarda covid vakalarına rastlıyoruz artık. Bu gidişle okulların açık kalması toplum sağlığı açısından riskli olabilir gibime geliyor. Yani okullar da kapanırsa Online eğitim imkanı olmayan birçok öğrenci var, onlara haksızlık olacak. Yani nereden baksanız sıkıntılı süreç. Konuyla ilgisi olanlar düşüncelerini, tahminlerini paylaşabilirler mi? 2021 YKS nasıl olur, sıralamalar ne olur, müfredat eksilir mi?

Vallahi sosyalden yana sıkıntım hiç olmadı. Eşit ağırlık öğrencisi olarak kolay buluyorum.
TYT edebiyat: Günlük paragraf çözülmeli, bol bol deneme yapılmalı ve eksik konular hakkında günlük konu tekrarı ve soru çözümü yapılmalı. Okuduğunu anlamada sıkıntı çekmeyen en kötü 20 net yapıyor zaten. Biraz dil bilgisi biraz mantık biraz ezberle 30 nete çıkılması kolay. Önemlidir bu çalışın buna.

TYT mat: Mat yapamayan bir insan olarak ilginç şekilde yavaş yavaş yükselmeye başladım. 2 netlerden 10-11 netlere çıktım. Hatta arada bazı keriz sorular var tamamen mantık olan, onları yakalayan kişi sadece 15 neti yapabilir zaten. Düzenli konu tekrarı ve çözümü ile 20-25 bandı görülür. Mat yapamayan genelde giremiyor :(((

TYT sosyal: Vallahi yorum yapamıyorum benim hep tarih coğrafya alanına ilgim olduğu için en baba 3 yanlışım çıkıyor. Özellikle coğrafyaya hiç çalışmıyorum. Genelde yanlışım bir tarih iki felsefe şeklinde oluyor. Önerim ise haritayı kesin olarak öğrenmek. Harita bilgisi çok işinize yarar. Sınav sonrası abi sosyal ne yhaa çalıştınız mı bir de? Diye gezebilmek için harita öğrenin.

TYT fen: Matta olduğu gibi genel kültüre dayalı basit sorular çıkabiliyor. Bunları yakalamak önemli. Özellikle biyoloji ve kimyada çok yanlışı olan arkadaşlarım var. Fizik o kadar zor değil diyorlar. Genelde kimya biyoloji çalışıyorlar o yüzden. Yani ortalama 2-3 soru fizikten yakalayan biri en kötü ihtimal düzenli çalışmayla 8-10 bandına çıkar. Düzenli çalışıp 8-10 ne yağğ? (Kime göre düzenli neye göre düzenli)

AYT edebiyat: Yazarlar, yazarlarımız :) vallahi ben ezberliyorum şu an 12-13 civarı yapıyorum.

AYT mat: AYT mat kalitelidir arkadaşlar üzebelir. Genelde eşit ağırlıkçılar pek önemsemiyor ama eleyici. Eşit ağırlık mat kapsıyor arkadaşlar hatırlatayım ha.

AYT sosyal: Genel kültürü olan biri için açıkçası tırt. Tarih coğrafya Max. 1 yanlış çıkıyor.

Sosyal-2: En sevdiğim, yiğidin harman olduğu yer. Neden mi? Mat yapamayan eşit ağırlıkçı genelde buradan çözüp sözel puanla bir yerlere giriyor. Pek çözmüyorum ama felsefeyi halletsem iyi sonuçlar görürüm. Zaten EA puanını etkilemiyor vur gitsin yiğidim tak tak çöz en kötü at. Göreceli at.

Bunların haricinde sıralama nasıl olur bilemem. Ama YKS'nin aşırı kolay sormak gibi bir hataya gitmesi bizim için iyi olmaz. Umarım aşırı kolay olmaz.

Son düzenleme:
Vallahi sosyalden yana sıkıntım hiç olmadı. Eşit ağırlık öğrencisi olarak kolay buluyorum.
TYT edebiyat: Günlük paragraf çözülmeli, bol bol deneme yapılmalı ve eksik konular hakkında günlük konu tekrarı ve soru çözümü yapılmalı. Okuduğunu anlamada sıkıntı çekmeyen en kötü 20 net yapıyor zaten. Biraz dil bilgisi biraz mantık biraz ezberle 30 nete çıkılması kolay. Önemlidir bu çalışın buna.

TYT mat: Mat yapamayan bir insan olarak ilginç şekilde yavaş yavaş yükselmeye başladım. 2 netlerden 10-11 netlere çıktım. Hatta arada bazı keriz sorular var tamamen mantık olan, onları yakalayan kişi sadece 15 neti yapabilir zaten. Düzenli konu tekrarı ve çözümü ile 20-25 bandı görülür. Mat yapamayan genelde giremiyor :(((

TYT sosyal: Vallahi yorum yapamıyorum benim hep tarih coğrafya alanına ilgim olduğu için en baba 3 yanlışım çıkıyor. Özellikle coğrafyaya hiç çalışmıyorum. Genelde yanlışım bir tarih iki felsefe şeklinde oluyor. Önerim ise haritayı kesin olarak öğrenmek. Harita bilgisi çok işinize yarar. Sınav sonrası abi sosyal ne yhaa çalıştınız mı bir de? Diye gezebilmek için harita öğrenin.

TYT fen: Matta olduğu gibi genel kültüre dayalı basit sorular çıkabiliyor. Bunları yakalamak önemli. Özellikle biyoloji ve kimyada çok yanlışı olan arkadaşlarım var. Fizik o kadar zor değil diyorlar. Genelde kimya biyoloji çalışıyorlar o yüzden. Yani ortalama 2-3 soru fizikten yakalayan biri en kötü ihtimal düzenli çalışmayla 8-10 bandına çıkar. Düzenli çalışıp 8-10 ne yağğ? (Kime göre düzenli neye göre düzenli)

AYT edebiyat: Yazarlar, yazarlarımız :) vallahi ben ezberliyorum şu an 12-13 civarı yapıyorum.

AYT mat: AYT mat kalitelidir arkadaşlar üzebelir. Genelde eşit ağırlıkçılar pek önemsemiyor ama eleyici. Eşit ağırlık mat kapsıyor arkadaşlar hatırlatayım ha.

AYT sosyal: Genel kültürü olan biri için açıkçası tırt. Tarih coğrafya Max. 1 yanlış çıkıyor.

Sosyal-2: En sevdiğim, yiğidin harman olduğu yer. Neden mi? Mat yapamayan eşit ağırlıkçı genelde buradan çözüp sözel puanla bir yerlere giriyor. Pek çözmüyorum ama felsefeyi halletsem iyi sonuçlar görürüm. Zaten EA puanını etkilemiyor vur gitsin yiğidim tak tak çöz en kötü at. Göreceli at.

Bunların haricinde sıralama nasıl olur bilemem. Ama YKS'nin aşırı kolay sormak gibi bir hataya gitmesi bizim için iyi olmaz. Umarım aşırı kolay olmaz.
Teşekkürler yorum için :)

TYT edebiyat: Günlük paragraf çözülmeli, bol bol deneme yapılmalı ve eksik konular hakkında günlük konu tekrarı ve soru çözümü yapılmalı. Okuduğunu anlamada sıkıntı çekmeyen en kötü 20 net yapıyor zaten. Biraz dil bilgisi biraz mantık biraz ezberle 30 nete çıkılması kolay.

TYT mat: Mat yapamayan bir insan olarak ilginç şekilde yavaş yavaş yükselmeye başladım. 2 netlerden 10-11 netlere çıktım. Hatta arada bazı keriz sorular var tamamen mantık olan, onları yakalayan kişi sadece 15 neti yapabilir zaten. Düzenli konu tekrarı ve çözümü ile 20-25 bandı görülür.

TYT sosyal: Vallahi yorum yapamıyorum benim hep tarih coğrafya alanına ilgim olduğu için en baba 3 yanlışım çıkıyor. Özellikle coğrafyaya hiç çalışmıyorum. Genelde yanlışım bir tarih iki felsefe şeklinde oluyor. Önerim ise haritayı kesin olarak öğrenmek. Harita bilgisi çok işinize yarar.

TYT fen: Matta olduğu gibi genel kültüre dayalı basit sorular çıkabiliyor. Bunları yakalamak önemli. Özellikle biyoloji ve kimyada çok yanlışı olan arkadaşlarım var. Fizik o kadar zor değil diyorlar. Genelde kimya biyoloji çalışıyorlar o yüzden. Yani ortalama 2-3 soru fizikten yakalayan biri en kötü ihtimal düzenli çalışmayla 8-10 bandına çıkar.

AYT mat: AYT mat kalitelidir arkadaşlar üzebelir. Genelde eşit ağırlıkçılar pek önemsemiyor ama eleyici.

Sosyal-2: En sevdiğim, yiğidin harman olduğu yer. Neden mi? Mat yapamayan eşit ağırlıkçı genelde buradan çözüp sözel puanla bir yerlere giriyor. Pek çözmüyorum ama felsefeyi halletsem iyi sonuçlar görürüm.

Teşekkürler yorum için :)

Ne demek :)

Geri
Yukarı