2021 YKS sonuçlarınız nasıl?

Onu geçtim de ilk 10 bin bursu alamayan ne olacak? Senin yüzünden 10001 oldu diyelim ve bu adam senin yüzünden burs alamadı. Bunların emeğine ne olacak?
Deneme amaçlı girmişsin. Optiği tersine işaretleyip öyle de yapabilirdiniz. 270 TL vereceğine evde de deneyebilirdin.
Düşük bir ihtimal olsa da belki ilk 100'e girebilirim diye düşündüm. İlk 100'e özel KYK normalin 3 katı değerinde burs veriyor. Olayınız illa birini suçlamaksa sınava girenleri değil sistemi bu şekilde hazırlayanları suçlayın.

Onu geçtim de ilk 10 bin bursu alamayan ne olacak? Senin yüzünden 10001 oldu diyelim ve bu adam senin yüzünden burs alamadı. Bunların emeğine ne olacak?
Deneme amaçlı girmişsin. Optiği tersine işaretleyip öyle de yapabilirdiniz. 270 TL vereceğine evde de deneyebilirdin.
Bu bir sınav. Girme hakkı olan herkes girebilir. Sıralama bursu almak isteyen daha iyi yapsaymış.

Düşük bir ihtimal olsa da belki ilk 100'e girebilirim diye düşündüm. İlk 100'e özel KYK normalin 3 katı değerinde burs veriyor. Olayınız illa birini suçlamaksa sınava girenleri değil sistemi bu şekilde hazırlayanları suçlayın.
Bu bir sınav. Girme hakkı olan herkes girebilir. Sıralama bursu almak isteyen daha iyi yapsaymış.
Evet siz de haklısınız. Gerçi diğerlerine haksızlık oluyor ama bu konuda ne yapabiliriz ki?

Evet siz de haklısınız. Gerçi diğerlerine haksızlık oluyor ama bu konuda ne yapabiliriz ki?
Hiçbir şey. Başarı isteyen varsa çalışsın.
Biraz kötü yerden örnek olacak ama Galatasaray Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümüne baktığımda DİL puan türünde en üsttek toplayarak gidildiğinde (hata yapmadıysam) 317 kontenjanlı oluyor. Ama sıralaması 3158. YDT'ye giren kişilerden sonuca göre ilk 3000 kişinin aslında 300'ü dilci, ya da öyle tercih yapıyor.
Bence bu çok daha kötü, sıralama ödülü açısından bakıldığında. Ama önemi yok. Sistem böyle. Oyunun kuralları belli, ona göre oynayacaksın.

Hiçbir şey. Başarı isteyen varsa çalışsın.
Biraz kötü yerden örnek olacak ama Galatasaray üniversitesi fransız dili ve edebiyatı bölümüne baktığımda dil puan türünde en üsttek toplayarak gidildiğinde (hata yapmadıysam) 317 kontenjanlı oluyor. Ama sıralaması 3158. YDT'ye giren kişilerden sonuca göre ilk 3000 kişinin aslında 300'ü dilci, ya da öyle tercih yapıyor.
Bence bu çok daha kötü, sıralama ödülü açısından bakıldığında. Ama önemi yok. Sistem böyle. Oyunun kuralları belli, ona göre oynayacaksın.

Yerleştirme sistemi hakkında pek bir şey bilmiyordum. Bu bilgisizlik yüzünden gereksiz mesajlar yazdım. Bunun için üzgünüm. Sizin dediğiniz gibi sistem bu yapılacak bir şey yokmuş.

Geri
Yukarı