2021'de 2016 MacBook Pro alınır mı?

sametaraci

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba herkese ilk defa Mac kullanacağım sınırlı bir bütçem var 2021 yılında 2016 MacBook Pro alsam bana sorun çıkartır mı? Ya da kaç sene idare eder yapacağım şeyler Zoom, YouTube, Netflix, vs. İnternet programları he bir de MacBook alırken nelere dikkat etmem gerekli? Cevap verirseniz minnettar kalırım.

Bütçeniz nedir? Alacaksanız M1 işlemcili MacBook'lardan birini almaya çalışın. Çok fark var performans açısından.

Bütçeniz nedir? Sanırım bilgisayarı zorlayacak şeyler yapmayacaksınız. Sadece internette gezinecekseniz alınabilir. Bütçeniz yetiyorsa M1 işlemcili bir model almanız daha iyi olur.

Sahibinden'den baktım 2016 model Macbook Pro'lara fazla pahalı bence 6binden 10bine gidiyor. 5 yıllık cihaza o kadar vereceğime sıfır Windows'lu bir cihaz alırdım ben şahsen. Ama 4 bin liranın altına bulabiliyorsanız SSD'li ve en az 8GB ram'li o zaman alabilirsiniz. Ya da zorlayıp M1'li cihaz alın çünkü 2. elde 6-10bin arası eski cihaza vereceğinize PT'den 9 bine M1 bulabilirsiniz.

Bahsettiğiniz cihazların bütçesinin bir tık üstüne yeni nesil M1 içeren Air serisi MacBook'lar var. Ben sıfır olması ve garanti açısından onları tercih ederdim. Eğer ağır işlere girecekseniz Air serisinin soğutması onun için çok yeterli değildi sanırsam. Ama eğer günlük işler için vs ise kesinlikle yenileri tercih edin.

2016 MacBook Pro konusunda çok bilgim yok. Anladığım kadarıyla öğrencisiniz ve günlük kullanım için bir cihaz bakıyorsunuz. Özellikle bilgisayar için olan uygulamalar kullanmıyorsanız size iPad öneririm. Bütün ofis uygulamaları, Zoom gibi online görüşme uygulamalar var. Kullanımı MacBook'tan daha kolay, ekranı müthiş kalitede, daha ucuz, yeni model gibi bir sürü artı özelliği var. Biraz araştırmanızı öneririm. iPad 8 32 GB+ Apple pencil 1.nesil 3600TL'ye alabilirsiniz. İsterseniz 128 GB olanı da tercih edebilirsiniz. İnternetten belge okumak ve not tutmak gibi efsane kullanışlı özellikleri de var.

Elbette sizin tercihiniz ama söylediğiniz kullanım şekli için iPad daha rahat olacaktır.

Bütçeniz nedir? Sanırım bilgisayarı zorlayacak şeyler yapmayacaksınız. Sadece internette gezinecekseniz alınabilir. Bütçeniz yetiyorsa M1 işlemcili bir model almanız daha iyi olur.

Bütçem 6-7K o yüzden sıfır ürün alamam çünkü dediğiniz gibi M1 işlemcili MacBook'lar 10K civarı ve bütçemin altında kalıyor Windows laptopları da düşündüm ama hem virüs hem hız hem kullanış açısından MacBook daha avantajlı olduğu için bilgi almak istedim. @Amanita @probutloser @F16C @ataberksezer

9000TL'ye satılıyor burada. iPad de sizin için bir seçenek. Güncel cihazları elinizdeki bütçe ile yanında kalem ile çok rahat alabilirsiniz.

9000TL'ye satılıyor burada. iPad de sizin için bir seçenek. Güncel cihazları elinizdeki bütçe ile yanında kalem ile çok rahat alabilirsiniz.

2016 MacBook Pro da gördüğüm kadarıyla touchpad var ve bana çok kullanışlı geldi iPad demişsiniz ama iPad kullanmak hiç hoşuma gitmiyor nedense yani size sorum şu 2016 MacBook Pro alsam beni 4-5 sene götürür mü?

2016 MacBook Pro da gördüğüm kadarıyla touchpad var ve bana çok kullanışlı geldi iPad demişsiniz ama iPad kullanmak hiç hoşuma gitmiyor nedense yani size sorum şu 2016 MacBook Pro alsam beni 4-5 sene götürür mü?

4 sene götürür. Fakat touchbar düşündüğünüz kadar güzel bir şey değil. Ben nefret ediyorum. Klavyeye bakmadan kullandığım için sürekli değişen bir şey rahatsız edici.

Geri
Yukarı