2021'de bizi nasıl bir F1 sezonu bekliyor?

Perez, Bottas'a karşı üstünlük kuracak gibi, ilk yarışı olmasına rağmen Perez gayet iyiydi. Sondan başlayıp 5. bitirdi.
Kesinlikle katılıyorum, umuyorum Redbull şampiyon olur.

Adam en azından F1'deki ilk yarışında MazeSpin'lik yapmadı.
Mick Schumacher de spin attı. Spin atmak sorun değil, çaylaklar daha ilk yarışları spin atmaktan doğal ne var. Ayrıca araçları da berbat düzeyde.

Kendi fikrimi beyan ettim :). Mick 2.sezonunda F2'de yarışırken çoğu pilot acemi olmasına rağmen çok iyi mücadele etti. Mick yerine başkası gelmeliydi demiyorum sadece çok abartıldığını söylüyorum. Birisi F2 gibi bir turnuvada bile amatörken diğeri 2.yılındaydı. 1 yıl az bir fark gibi gelebilir ancak bu F1'de yarışan veteranlarla aynı olay değil bana göre. Michael schumacher en sevdiğim pilot olsa da Mick'in sırf soyadı yüzünden çok abartıldığını düşünüyorum ve gerek turnuva gerekse zaman zaman takımı tarafından reklam amaçlı daha da öne çıkacağı aşikar. Zaten şu an aşırı bir beklenti olamaz üstünde çünkü net şekilde sezonun en sıkıntılı ve kontrolsüz aracı var altında. Mazepin ise çok farklı bir konu. Haas'a para lazımdı ve parayı koyunca koltuğu kaptı. Belki de haas o koltuğu para karşılığı vermese şu an veya gelecek sezon takım iflas edecek veya el değiştirecekti. Bir de bu yönden bakmak lazım. Ne kadar kabul edemesek de bu masraflı sporda sponsor olmazsa olmaz hatta küçük takımlar için hayati bir mesele. Zaten haas takımı sahibi için başarı pek de önemli değil adamın tek amacı kendi otomasyon şirketinin reklamını yaparken para kaybetmemek :D.

Kısaca Mick'ten nefret etmiyorum sadece kendi elinde olmayan sebeplerden dolayı çok öne çıkıyor ve zamanla o büyük beklentilerin kurbanı olma ihtimali de yüksek maalesef. Lütfen linç yemeyeyim...

Mick 2.sezonunda F2'de yarışırken çoğu pilot acemi olmasına rağmen çok iyi mücadele etti. Mick yerine başkası gelmeliydi demiyorum sadece çok abartıldığını söylüyorum. Birisi F2 gibi bir turnuvada bile amatörken diğeri 2.yılındaydı. 1 yıl az bir fark gibi gelebilir ancak bu F1'de yarışan veteranlarla aynı olay değil bana göre.
Yukarıdaki kişinin bahsettiği Ilott'ta ikinci sezonu geçiriyordu. Tsunoda ve Schwartzman ilk senesinde harika iş yaptı, kimse aksini iddaa etmiyor. Ne olursa olsun sonuçta şampiyon Mick oldu. İlk sezonlarında Mick F3 ve F2 de zorlandı. Soyadından dolayı F3 de hile yaptığı karalamalara maruz kaldı. F1 koltuğunu kesinlikle hak etti. Şampiyon olduktan sonra kimse sizin ilk seneniz mi, üçüncü seneniz mi olduğuna bakmaz. Soyadından dolayı adama karşı gereksiz derecede bir kin var ve o koltuğu hak etmediği söyleyen F1 serisiyle uzaktan yakından alakası olmayan insanlar var sırf soyadı Schumacher diye karalama yapıyorlar. Schumacher hakkıyla F1'e geldi kimsenin torpiliyle gelmedi. Evet soyadından dolayı diğer pilotlara karşı seyirciler tarafından daha fazla sevilen, daha fazla sevilen biri, F1 efsanesinin oğlu sonuç olarak bu kadar da ilgi görsün bir zahmet. Bu soyadı yüzünden daha fazla baskı da hissediyor, her hatasınds hemen suçlanacak bir pilot durumunda şu an. Tüm bu zorlu baskılara rağmen Mick şimdiye kadar bunlarla çok iyi mücadele etti. Soyadı F1'e girişini belki diğer pilotlara göre kolaylaştırdı ama diğer hiçbirinden yetenek ve hız olarak geride olan bir pilot değildi, baba parasıyla o koltuğu oturmadı, soyadıyla şampiyon olmadı. Bunları da bilmek gerekiyor. Kimse Mick'in Leclerc, Sainz, Russell, Norris, Verstappen, Gasly gibi gençlerden süper yetenekli olduğunu iddaa etmiyor.

Yukarıdaki kişinin bahsettiği ılott'ta ikinci sezonu geçiriyordu. Tsunoda ve schwartzman ilk senesinde harika iş yaptı, kimse aksini iddia etmiyor. Ne olursa olsun sonuçta şampiyon mick oldu. İlk sezonlarında mick F3 ve F2 de zorlandı. Soyadından dolayı F3 de hile yaptığı karalamalara maruz kaldı. F1 koltuğunu kesinlikle hak etti. Şampiyon olduktan sonra kimse sizin ilk seneniz mi, üçüncü seneniz mi olduğuna bakmaz. Soyadından dolayı adama karşı gereksiz derecede bir kin var ve o koltuğu hak etmediği söyleyen F1 serisiyle uzaktan yakından alakası olmayan insanlar var sırf soyadı schumacher diye karalama yapıyorlar. Schumacher hakkıyla F1'e geldi kimsenin torpiliyle gelmedi. Evet soyadından dolayı diğer pilotlara karşı seyirciler tarafından daha fazla sevilen, daha fazla sevilen biri, F1 efsanesinin oğlu sonuç olarak bu kadar da ilgi görsün bir zahmet. Bu soyadı yüzünden daha fazla baskı da hissediyor, her hatasınds hemen suçlanacak bir pilot durumunda şu an. Tüm bu zorlu baskılara rağmen mick şimdiye kadar bunlarla çok iyi mücadele etti. Soyadı F1'e girişini belki diğer pilotlara göre kolaylaştırdı ama diğer hiçbirinden yetenek ve hız olarak geride olan bir pilot değildi, baba parasıyla o koltuğu oturmadı, soyadıyla şampiyon olmadı. Bunları dabilmek gerekiyor. Kimse Mick'in leclerc, sainz, russell, norris, verstappen, gasly gibi gençlerden süper yetenekli olduğunu iddia etmiyor.

Türkiye'de son cümlenizin tanımı olacak çok insan var. Zaten ben de ıllot haketti diye bir şey demedim haketse o kazanırdı. Mick'in hile yaptığını vs. düşünmüyorum zaten. Bunlar boş spekülasyonlar. İlk mesajımda da demiştim umarım beni yanıltır diye ancak ben Mick'i F2'deki ilk sezonundan beri takip ediyorum ve maalesef ki çok başarılı olacağını düşünmüyorum ve isminin ağırlığının altında kalacağını düşünüyorum. Umarım yanılırım da Ferrari'de güzel bir schumacher dönemi daha izleriz. Şu anda F1'de güzel bir genç jenerasyon var ve rakibi çok fazla. Gözlerse onun için daha da yükseklerde. Şu an için gözüm Scwhartzmanda olacak. Çaylak sezonunda bile güzel işlere imza atmıştı. Ferrari sürücü akademisi iyi kalabalıklaştı ve koltuk bulamadıkları zaman ya Haas'ı para kaynağından vazgeçirecekler ya da kendi sürücülerinden vazgeçecekler. F1 tartışmalık platform olarak artık burada takılacağım :D. Türk abartma timi yüzünden ınstadaki bütün sayfaları takipten çıkmak zorunda kaldım :D.

Türkiye'de son cümlenizin tanımı olacak çok insan var. Zaten ben de ıllot haketti diye bir şey demedim haketse o kazanırdı. Mick'in hile yaptığını vs. düşünmüyorum zaten. Bunlar boş spekülasyonlar. İlk mesajımda da demiştim umarım beni yanıltır diye ancak ben Mick'i F2'deki ilk sezonundan beri takip ediyorum ve maalesef ki çok başarılı olacağını düşünmüyorum ve isminin ağırlığının altında kalacağını düşünüyorum. Umarım yanılırım da Ferrari'de güzel bir schumacher dönemi daha izleriz. Şu anda F1'de güzel bir genç jenerasyon var ve rakibi çok fazla. Gözlerse onun için daha da yükseklerde. Şu an için gözüm Scwhartzmanda olacak. Çaylak sezonunda bile güzel işlere imza atmıştı. Ferrari sürücü akademisi iyi kalabalıklaştı ve koltuk bulamadıkları zaman ya Haas'ı para kaynağından vazgeçirecekler ya da kendi sürücülerinden vazgeçecekler. F1 tartışmalık platform olarak artık burada takılacağım :D. Türk abartma timi yüzünden ınstadaki bütün sayfaları takipten çıkmak zorunda kaldım :D.
İyi çaylaklar var akademilerde keşke İtalyanlar milliyetçiliği kenara bıraksadalar ya Alfa Romeo'ya yeni pilot gelse.

Geri
Yukarı