F1 2022 sezonu tahminleriniz

Zaten 4 senedir takımda olan birisini ilk defa oturduğu koltukta yenen bir adamdan bahsediyoruz.
Evet üzerine üstlük araçta rahat da değildi, zor sığıyordu ona rağmen Bottas'ı rezil etti. Bu memurun hâlâ Russell ile aynı cümlede geçmesi komik.

Evet üzerine üstlük araçta rahat da değildi, zor sığıyordu ona rağmen Bottas'ı rezil etti. Bu memurun hâlâ Russell ile aynı cümlede geçmesi komik.
Aslında Alfa'da bu hafta fena iş çıkartmadı. Asla tam bir şampiyon seviyesinde değil ama belki özünde çok iyi sürücüydü, sadece Mercedes onu hayattan bıktırmıştı.

@The Man From E.A.R.T.H. Birinci sınıf bir pilot değil. İkinci kademe bir pilot. Yarış temposu, atak yapma konusunda çok kötü. En önemli özelliği tek tur performansı.

Haas ve Alfa Romeo bu sene iyi araç yapmışlar.
Haas ve Alfa Romeo'nun büyük atılımının ana kaynağı Ferrari motoru gibi gözüküyor bence.
Ya da çok kötü Mercedes motoru da denebilir :)

Haas ve Alfa Romeo'nun büyük atılımının ana kaynağı Ferrari motoru gibi gözüküyor bence.
Ya da çok kötü Mercedes motoru da denebilir
Motor tek başına yeterli değil. Mercedes motorunun sanıldığı kadar kötü olduğunu düşünmüyorum.
Ah Raikkonen 1 sene daha bekleseydi
Raikkonen eski performansından uzaktı. Özellikle tek tur performansında baya gerilemişti. Yarışta yine Giovinazzi'yi geçiyordu.

Raikkonen eski performansından uzaktı. Özellikle tek tur performansında baya gerilemişti. Yarışta yine Giovinazzi'yi geçiyordu.
Evet öyleydi ama yine de şu anki Alfa Romeo aracıyla onu izlemek bence güzel olurdu. İlk senesinde Zhou 10. oldu, Raikkonen ne yapardı diye merak ediyorum ama geçti o işler.

Motor tek başına yeterli değil. Mercedes motorunun sanıldığı kadar kötü olduğunu düşünmüyorum.

Tabii ki yeterli değil fakat Grid'in son 6'sı Mercedes müşterilerinden oluşup, Ferrari müşterilerinin de geçen seneye göre öne atılmış olması tesadüf değil. Mercedes, kendi müşterilerinden şasi ve Aero tarafıyla ayrılıp önde kalabildi gibi gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Müşteri takımlarının geride kalmasının ana nedeni motor değil. Aston Martin dalgalanma sorunu yaşıyor. Mclaren ve Williams ise yol tutuş eksikliği yaşıyor. Aero ve şasi olarak da kötüler. Mclaren ayrıca fren sorunu da yaşıyor. F1 de şaşi ve aeronun etkisi motordan daha fazla. 2019 da Ferrari motoru daha güçlüydü ama Haas berbat bir araç ortaya çıkarmıştı.

Son düzenleme:
Ferrari için bu sene güzel şeyler bekliyorum şampiyonluk için Red Bull ve Mercedes'le kapışacaktırlar. İlk yarış çift podyum geldi fakat daha sezon yeni başlıyor diğer takımlarda araçlarına yenilikler getirerek üst sıralara oynayacaktır.

Ama tabii gönlümüz Ferrari'den yana.

Yeni konular

Geri
Yukarı