2021'de iPhone XR alınır mı?

Hangi özelliklere ne para verirsiniz?

Piyasaya göre karar veririm hocam. İnsanların eleştirilerine bakarım, öyle karar veririm. Oynak piyasada öyle tak diye karar veremem. Seneye 10k olur bu telefon.

Exynos, MediaTek işlemcili telefon mu önereceksiniz?

Bunu nereden çıkardınız? SAR değeri en düşük telefonlar içinde Samsung'lar var. F/P ürünü olarak da yeterli düzeyde. Ya da Apple'a göre yeterli düzeyde. Epey'e girip en ucuz ve en yeni telefona bakıp gidip 2 saniyede sipariş vermem.

Bunu nereden çıkardınız? SAR değeri en düşük telefonlar içinde Samsung'lar var. F/P ürünü olarak da yeterli düzeyde. Ya da Apple'a göre yeterli düzeyde. Epey'e girip en ucuz ve en yeni telefona bakıp gidip 2 saniyede sipariş vermem.
Ben SAR değeri ile ilgili hiçbir şey söylemedim ki? Mediatek ve Exynos işlemcili telefon mu önereceksiniz diye sordum. Apple'ın 2015 yılında çıkarttığı A9 işlemciyle boy ölçüşmeye çalışan ve çoğu durumda 2016 yılında çıkan A10 işlemciye yenilen 3000-4000TL civarında *8 çekirdekli* işlemcili telefon dolu her yer. Snapdragon kullanan bazı 3000TL civarında telefonlar var, onlar da 2017 yılında çıkmış A11'den dayağı yiyorlar. Fiyat performans nerede kaldı?

İlk önce kendinize şu soruyu sormalısınız, "Benim telefonu almamda ki amacım ne?". Amacınıza göre telefon bakmanız daha mantıklı olacaktır. Mesela "Kamerası iyi." diye alanları duydum. 6,000TL bir telefona verileceğine, 2,000TL'ye bir fotoğraf makinesi ve 4,000TL'ye fiyat performans bir telefon alırsa daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Ya da ne bileyim, 2,000TL'ye f/p telefon, 2,000TL kamera, 2,000TL akıllı saatte alabilirsiniz.

F/P ürünü yerine marka tercih eden birinden duyuyorum bunları. İsmini Fatih Terim koyan, piyasadan haberi olmayan, babasına telefon alması için yalvaran birinden duyuyorum bunları. Ben gelirim neyse ona göre telefon alırım. Adam XR düşünüyorsa demek ki orta halli bir vatandaş. Ben vatandaşıma kazık atmam. Gider Samsung'u öneririm. Xiaomi de önermem, SAR değeri içinden geçer çocuğun. Siz parayı bulmuşken oynayın tabii, gelir kaynağınız baba ya.
Hahaha, Mi 6, Mi 8, Mi 8 Platina, Mi 8 SE ve RN 7 olmak üzere 5 Xiaomi modeli kullandım, Xiaomi forumlarında kaç bin saat geçirdim ama asla fanboy olmadım. Birincisi SAR olayı tamamen acizliğini gösteriyor, o değerler eskide kaldı ve tuşlu telefonlarınkinden haberin bile yok galiba. 2. si ben al falan demedim, gündelik kullanımda rahat 5-6 sene gider dedim ve hala diyorum, çok güçlü işlemcisi var. İkincisi bakanlıkta çalışıyorum, baba parası da yemiyorum merak etme, odamda da ağırlarım çok istiyorsan; 3 çocuk babası adamım. Forumda küçük bir işim düştüğü için alelacele koyduğum bir nick Fatih Terim, Fenerliyim zaten. Kullandığın kelimeler bile yaşının hangi aralıkta olduğunu belirtiyor belirtmek gerekirse. Samsung dediğin marka da 2-3 yıl sonra yüzüne bile bakmıyor. S9 ve Note 9 sahibi olarak söylüyorum. Yıllarca ROM geliştirme peşinde süre geçirdim ama hiç bu kadar dar bakışlı birisini görmedim. İşe tarafsız bakın, kullanıcı yönlü bakın. S9 kameram berbat durumda ama geliştirici olmasa ROM anlamında berbat olmaya devam edecekti. Başkalarına sallarken az dikkatli olmakta da fayda ver bence, yaşınıza veriyorum.
Tam tersi, sizin bu kafayla işiniz zor be hocam.
Merak etme hocam sen beni, 8 yıldır bu işle uğraşıyorum, daha aciz duruma düşmedim şükrolsun.

Hahaha, Mi 6, Mi 8, Mi 8 Platina, Mi 8 SE ve RN 7 olmak üzere 5 Xiaomi modeli kullandım, Xiaomi forumlarında kaç bin saat geçirdim ama asla fanboy olmadım. Birincisi SAR olayı tamamen acizliğini gösteriyor, o değerler eskide kaldı ve tuşlu telefonlarınkinden haberin bile yok galiba. 2. si ben al falan demedim, gündelik kullanımda rahat 5-6 sene gider dedim ve hala diyorum, çok güçlü işlemcisi var. İkincisi bakanlıkta çalışıyorum, baba parası da yemiyorum merak etme, odamda da ağırlarım çok istiyorsan; 3 çocuk babası adamım. Forumda küçük bir işim düştüğü için alelacele koyduğum bir nick Fatih Terim, Fenerliyim zaten. Kullandığın kelimeler bile yaşının hangi aralıkta olduğunu belirtiyor belirtmek gerekirse. Samsung dediğin marka da 2-3 yıl sonra yüzüne bile bakmıyor. S9 ve Note 9 sahibi olarak söylüyorum. Yıllarca ROM geliştirme peşinde süre geçirdim ama hiç bu kadar dar bakışlı birisini görmedim. İşe tarafsız bakın, kullanıcı yönlü bakın. S9 kameram berbat durumda ama geliştirici olmasa ROM anlamında berbat olmaya devam edecekti. Başkalarına sallarken az dikkatli olmakta da fayda ver bence, yaşınıza veriyorum.

Komiksiniz hocam vallahi. SAR değerleri cidden eskide mi kaldı? Peki hocam siz Xiaomi kullanmaya devam edin. SAR değeri eskide kaldı zaten, kanser falan tedavisi bulundu zaten. 4 yıldır Samsung kullanıyorum. Hiç de zararı dokunmadı bana. Çok güzel kullandım. Bakanlıkta çalışıyormuşsun zaten, maaşın az çok tahmin edilebiliyor. Bilginize göre salladım, ancak bu tahmin edilebiliyor bilginizle.

Komiksiniz hocam vallahi. SAR değerleri cidden eskide mi kaldı? Peki hocam siz Xiaomi kullanmaya devam edin. SAR değeri eskide kaldı zaten, kanser falan tedavisi bulundu zaten. 4 yıldır Samsung kullanıyorum. Hiç de zararı dokunmadı bana. Çok güzel kullandım. Bakanlıkta çalışıyormuşsun zaten, maaşın az çok tahmin edilebiliyor. Bilginize göre salladım, ancak bu tahmin edilebiliyor bilginizle.
Ne alakası var? Öğretmenden bin lira fazla maaş alıyorum. Ayrıca telefonların bedel oldukları radyasyonlar kansere yol açabilecek farklar değildir. Hala yaşına veriyorum kardeşim, az konuş adam sansınlar diye bir söz var; tavsiye ederim.

Ne alakası var? Öğretmenden bin lira fazla maaş alıyorum. Ayrıca telefonların bedel oldukları radyasyonlar kansere yol açabilecek farklar değildir. Hala yaşına veriyorum kardeşim, az konuş adam sansınlar diye bir söz var; tavsiye ederim.

Bin lira zaten ne olacak ki? Yaksan ne yazar, azıcık bir şey zaten. Hocam kansere yatkın, dayanıksız insanlara zarar verebilir. Bazı bölgelere yaklaştırıldığında, kısırlığa yol açabilir. Başına tutarsan da beynine zarar verebilir. Tavsiyenizi dinleyeceğim hocam, size cevap verme gereği duymuyorum artık bundan sonra.

Bin lira zaten ne olacak ki? Yaksan ne yazar, azıcık bir şey zaten. Hocam kansere yatkın, dayanıksız insanlara zarar verebilir. Bazı bölgelere yaklaştırıldığında, kısırlığa yol açabilir. Başına tutarsan da beynine zarar verebilir. Tavsiyenizi dinleyeceğim hocam, size cevap verme gereği duymuyorum artık bundan sonra.
Dostum yazdıklarımdan çok daha farklı mana çıkartıyorsun. Ben bin lira fazla derken öteki mesajındaki çoook maaş alıyorum diye belirtmene karşılık dedim. Ayrıca telefon kısırlık yapabilecek etkiyi anca 7/24 bir tarafında bekletirsen olur. Aklınızı iyi yıkamışlar.

Yeniden cevap verme gereği duyuyorum.

Dostum yazdıklarımdan çok daha farklı mana çıkartıyorsun. Ben bin lira fazla derken öteki mesajındaki çok maaş alıyorum diye belirtmene karşılık dedim.

Nerede öyle bir şey yazdım? Gösterir misiniz? Ben aşağı yukarı maaşınız tahmin edilebiliyor dedim. Sabancı'ya kafa tutarsınız demedim.

Ayrıca telefon kısırlık yapabilecek etkiyi anca 7/24 bir tarafında bekletirsen olur.

Dediğim gibi, vücudu dayanıksız insanlarda uzun süre (7/24'ten bahsetmiyorum) yakınında tutarsanız oluşabilecek bir rahatsızlıktır bu.

Aklınızı iyi yıkamışlar.

Tabii hocam, Amerikanlar, insanlar telefon almasın diye beyinlerini yıkıyor insanların. Sonra nasıl kar ediyor tahmin bile edemezsiniz. Bayağı işlerine yarıyor insanların telefon almaması, o yüzden hep yaparlar bunları zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı