2021'de iPhone XR alınır mı?

Yeniden cevap verme gereği duyuyorum.

Nerede öyle bir şey yazdım? Gösterir misiniz? Ben aşağı yukarı maaşınız tahmin edilebiliyor dedim. Sabancı'ya kafa tutarsınız demedim.

Dediğim gibi, vücudu dayanıksız insanlarda uzun süre (7/24'ten bahsetmiyorum) yakınında tutarsanız oluşabilecek bir rahatsızlıktır bu.

Tabii hocam, Amerikanlar, insanlar telefon almasın diye beyinlerini yıkıyor insanların. Sonra nasıl kar ediyor tahmin bile edemezsiniz. Bayağı işlerine yarıyor insanların telefon almaması, o yüzden hep yaparlar bunları zaten.
Yaşın kaç merak ediyorum kardeşim.

Bana göre alınabilir ben şahsen 11 tercih etmiştim ultra geniş açı için. Aldığınız zaman uzun zaman güncel olarak kullanırsınız.

iPhone yerine Xiaomi alınmalı. Fiyat performans ürünü. Sar falan diye bir şey yok, kaçıncı yüzyıldayız? Radrasyon da o kadar çok yaymıyor. 5 yıldan beri MediaMarkt'tan aldığım Samsung J7 kullanıyorum, taş gibi halen kaç kez yere düştü maşallah. 1000TL'ye de almıştım. İşimi görüyor telefon, Android 8 var içinde, 32 GB. Instagram'a giriyorum, Facebook, Gmail ne ararsan var, PUBG bile açıyor telefon. 6000-7000TL vermeyin, yazılımcı değilsiniz bir şey değilsiniz, alt tarafı Instagram'a bakacaksınız. @fatihterim +1. Amaç hava atmaksa akıllı saat gibi şeylere yönelmelisiniz, Türkiye'de yaşıyoruz, iPhone kullanınca zengin değil borçlu oluyorsun.

Güzel kardeşim ben hiçbir yerde zenginim falan bir şey yazmadım, daha geçen yıl Renault 9'a biniyordum, sadece teknolojiye ilgim olduğu için yönelimim var. İnsanlar bu cihazlara fark veriyorsa nedeni de kişisel gereksinimdir. Bir markaya körü körüne bağlanmak tamamen yanlıştır, Apple 6K ise nedeni barındırdığı özelliklerdir, keza çok övdüğün Xiaomi de Samsung da Apple'dan farksız bir fiyat politikası izliyor. Al sana örnek:
@Mert.Can17

iPhone yerine Xiaomi alınmalı. Fiyat performans ürünü. Sar falan diye bir şey yok, kaçıncı yüzyıldayız? Radrasyon da o kadar çok yaymıyor. 5 yıldan beri MediaMarkt'tan aldığım Samsung J7 kullanıyorum, taş gibi halen kaç kez yere düştü maşallah. 1000TL'ye de almıştım. İşimi görüyor telefon, Android 8 var içinde, 32 GB. Instagram'a giriyorum, Facebook, Gmail ne ararsan var, PUBG bile açıyor telefon. 6000-7000TL vermeyin, yazılımcı değilsiniz bir şey değilsiniz, alt tarafı Instagram'a bakacaksınız. @fatihterim +1. Amaç hava atmaksa akıllı saat gibi şeylere yönelmelisiniz, Türkiye'de yaşıyoruz, iPhone kullanınca zengin değil borçlu oluyorsun.
Hakaret vari konuşmanızdan ötürü, rapor butonunu ilk kez kullanacağım sizin sayenizde. İsteyen istediğini kullanır sizi ilgilendiren ne anlamadım. Onun dışında kullandığınız telefon ile size daha çok mutluluklar dilerim. Bir eşya isteyen kişinin ne alacağı, ne istediğine bağlıdır. Sizin işinizi gören her şey başkasının işini görecek diye bir kural kaide yok. Her şeyi de havaya bağlamışsınız, memlekette istenilen şekilde yaşamak bile lüks olmuş eyvallah. İyi forumlar.

Güzel kardeşim ben hiçbir yerde zenginim falan bir şey yazmadım, daha geçen yıl Renault 9'a biniyordum, sadece teknolojiye ilgim olduğu için yönelimim var. İnsanlar bu cihazlara fark veriyorsa nedeni de kişisel gereksinimdir. Bir markaya körü körüne bağlanmak tamamen yanlıştır, Apple 6K ise nedeni barındırdığı özelliklerdir, keza çok övdüğün Xiaomi de Samsung da Apple'dan farksız bir fiyat politikası izliyor. Al sana örnek:
@Mert.Can17
Hocam ben sizin haklı olduğunuzu belirtmek için "+1" yazdım, siz haklısınız.
İsteyen istediğini kullanır sizi ilgilendiren ne anlamadım. Bir eşya isteyen kişinin ne alacağı, ne istediğine bağlıdır. Sizin işinizi gören her şey başkasının işini görecek diye bir kural kaide yok.
Ben bu soruyu soran kişiye, iPhone almanın mantıksız olduğunu, eğer amacı telefonun kamerasıysa bir fotoğraf makinesine yönelmesini, eğer amacı oyun oynamaksa oyun telefonlarını önermeyi, eğer amacı hava atmaksa akıllı saat gibi şık şeyleri tercih etmesini, iPhone 11'e bu kadar paranın değmeyeceğini belirtmek istedim. İsteyen istediğini alır, kullanıcı bize soru sormuş. Bende kendi fikrimi söyledim, kendi fikrimi söylemek benim özgür hür irademe kalmış bir şey. Buna karışamazsınız.
İlk önce bir şeyi almadan önce kendinize sorular sormalısınız;
  • Bu telefonu gerçekten almama gerek var mı?
  • Bu telefonu alırsam, hayatıma ne gibi bir katkısı olur?
  • Bu telefonu almazsam, sorun olur mu?
Gibi, gibi sorular sormalı, alan kişi. Ben bir ticaret danışmanı uzmanıyım, Türkiye'de normal şartlarda bir vatandaşın iPhone XR almanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Ben bu yazıyı tüketici için yazıyorum, vatandaşıma yardımcı olmak yazıyorum. Onların boş yere para vermesini istemiyorum. Tabii ki durumunuz varsa alabilirsiniz, ancak farklı markalara yönelmesini tavsiye ederim. Yoksa sonuç iPhone'nin yaptığı eskitme politikası gibi olabilir. (Bkz: iPhone 6'nın tüketicinin yeni modelleri alması için hızı düşürülmesi.) Ayrıca sizin yaptığınız yorumun, konuyla alakasız olduğunu, konuyu amacından saptırmak olduğunu düşünüyorum. Lütfen bir daha aynısını yapmayınız.

Hocam ben sizin haklı olduğunuzu belirtmek için "+1" yazdım, siz haklısınız.

Ben bu soruyu soran kişiye, iPhone almanın mantıksız olduğunu, eğer amacı telefonun kamerasıysa bir fotoğraf makinesine yönelmesini, eğer amacı oyun oynamaksa oyun telefonlarını önermeyi, eğer amacı hava atmaksa akıllı saat gibi şık şeyleri tercih etmesini, iPhone 11'e bu kadar paranın değmeyeceğini belirtmek istedim. İsteyen istediğini alır, kullanıcı bize soru sormuş. Bende kendi fikrimi söyledim, kendi fikrimi söylemek benim özgür hür irademe kalmış bir şey. Buna karışamazsınız.
İlk önce bir şeyi almadan önce kendinize sorular sormalısınız;
  • Bu telefonu gerçekten almama gerek var mı?
  • Bu telefonu alırsam, hayatıma ne gibi bir katkısı olur?
  • Bu telefonu almazsam, sorun olur mu?
Gibi, gibi sorular sormalı, alan kişi. Ben bir ticaret danışmanı uzmanıyım, Türkiye'de normal şartlarda bir vatandaşın iPhone XR almanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Ben bu yazıyı tüketici için yazıyorum, vatandaşıma yardımcı olmak yazıyorum. Onların boş yere para vermesini istemiyorum. Tabii ki durumunuz varsa alabilirsiniz, ancak farklı markalara yönelmesini tavsiye ederim. Yoksa sonuç iPhone'nin yaptığı eskitme politikası gibi olabilir. (Bkz: iPhone 6'nın tüketicinin yeni modelleri alması için hızı düşürülmesi.) Ayrıca sizin yaptığınız yorumun, konuyla alakasız olduğunu, konuyu amacından saptırmak olduğunu düşünüyorum. Lütfen bir daha aynısını yapmayınız.
Fotoğrafçılığı hobinin ötesine taşımayacak ve iş olarak yapmayacak kişiye kamera neden gerekli? Kendi fikrinizi söyleyeceksiniz diye tüm iPhone kullanıcılarını ve niyetlenen kişileri alenen kendi çapınızda "enayi" ilan etmek size dokunulmazlık mı sağlıyor? Genelleme yaparak konuştuğunuz için gayet de tepki alırsınız. Kendi fikriniz diyerek sıyrılamazsınız. "Özgür ve hür" iradenizle egonuzu tatmin etmek için insanları kafanıza estiği gibi betimleyemezsiniz. Telefon alırken kimin ne sorması gerektiğini gayet iyi biliyorum karşınızda çocuk yok. Ticaret uzmanı olmanız insanları küçük görmenizi de gerektirmez. İsteyen istediği parayı harcar isterse borca girer. Mantıklı olmadığını söyler çekilirsiniz bu kadar basit. Böyle bir tavır takınmak ne haddinize? Size göre boş gelen şeyler kesinlikle alınmaması gereken şeyler olarak betimlenemez. Çok fazla kişisel düşünüyorsunuz ve manipüle etmek için çok çabalıyorsunuz. Apple davayı kaybetti, zaten itiraf da etti. İnsanların gözüne sokmaktan bıkmadığınız olay iPhone 6'ya eşdeğer Android cihazların çoktan eskiye çıkması ve iPhone 6'nın hala ikinci el piyasasının olmasıyla sonuçlandı. Konuyla alakasız olan sizsiniz. Konu sahibi burada XR ile ilgili soru sormuş gelip burda Samsung, Xiaomi kapıştırıyorsunuz, iPhone kullanıcılarını "enayi" olarak betimliyorsunuz. Ticaret uzmanlığınızı biraz daha anlaşılabilir ve kişileri yargılamayacak şekilde devam ettirmenizi temenni ediyorum.
Son olarak, SAR değeri boş bilgi değildir. Kaçıncı yüzyılda olduğumuzla da alakası yoktur. Gelişen teknoloji radyasyon yayar. Bunu sınırlamak üreticilerin elindedir. 2'nin üstüne çıkmadı diye 1.99 SAR değeri taşıyan telefona "hala güvenli" diyemeyiz.
Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Tartışmamı burada sonlandırıyorum. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı