2021'de okumak mı, influencer, YouTuber vs. olmak mı?

miracataman

Hectopat
Katılım
10 Haziran 2016
Mesajlar
79
Eğitim almak diye düşünüyorum.
Eğitim alıp bir konuda bilgi sahibi olmak, bilgi sahibi olunan konuda gerçek bir iş sahibi olmak. Kişinin kendisini tamamlaması için önemli şeyler.

Yine de bir başkasının hayali ev vlogu çekmek vs. olabilir, sadece yapılan işleri alınan ücrete göre gruplara ayırmak yanlış.

Kim yaptığı iş ile ne fayda sağlıyor, ne işe yarıyor? Bunu sorarak daha güzel kategorize edebiliriz.
 

aademirciogluu

Hectopat
Katılım
13 Temmuz 2015
Mesajlar
402
Çözümler
4
Okumak bitirilecek bir şey değil. Gelişmeye ve öğrenmeye sürekli devam edersin ve herkes etmeli de. Kendine iş diyeceğin şeyi kendin belirlersin. Meslek denilen kavram artık yok. Bir sürü şeyi aynı anda yapabilirsin.
 

Amazing Jaagub

Picopat
Katılım
4 Kasım 2020
Mesajlar
652
Çözümler
1
Yer
Çikolatalı Süt Diyarı
İnsanları gerçek anlamda tanımadan bu değerleri ne yazık ki vermen mantıklı değil. Örnek olarak şu anda seni gösterebiliriz. Zeki, ahlaklı olduğunu söylüyorsun ama argo kullandığın andan ve hala robot gibi tekrar ettiğinden dolayı bu değerler şu anlık sana yakışmıyor. Fakat seni tanımadığım için bir yargı veremiyorum. İzlenim ile yargı arasında farklar vardır. Birisinde tanımadan laflar edersin, diğerinde adı üzerine yargını gerçekleştirirsin. Bu arada insanların senin kişilik standartların sana göre "altında" kalması o kişinin saydığın değerler altında olduğunu belirlemez. Bir kere bunu izlenimle vermen belki de bu değerler "altında" kalan kişinin aslında SEN olduğunu gösterir.
Oh, felsefe! Ov yes!
 

Salih METİN

Hectopat
Katılım
22 Aralık 2018
Mesajlar
2.591
Makaleler
8
Çözümler
10
E aynı şey? Sadece yabancı memleket.
Yaşadığın yer aynı mı ki? :)
Avrupa'ya medeni demiyorum fakat bizden katbekat üstün oldukları bir gerçek. En azından kişilere saygıları var. Ben dermiyim bilmem ama belki bir başkası oraya vasıfsız da olsa gider.
 

Kunkka

Decipat
Katılım
19 Ekim 2019
Mesajlar
1.047
Çözümler
1
Yer
Dire
Bu ve benzeri konularda sürekli tekrarlıyorum: Eğer hayaliniz okumanızı gerektirmiyorsa okumayın, kendinizi başka alanlarda geliştirmeye çalışın. Hacettepe Odtü vb üniversitelerde okumuyorsanız(istisnasi bölümler mevcut) okuduğunuz okulun pek bir esprisi yok; anca git gel yapar, ne olacağım diye kendinizi bitirirsiniz.
 
Yukarı