2022 DGS ve askerlik tecili sıkıntısı

YunusKaynak

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Oyun Geliştirici
Merhaba 2022 6 Haziran da askerlik tecilim bitiyor ama DGS'ye girmem gerek. DGS sınavı kayıtları mayısta ve sınav da Temmuz'da. Arada ki ay farkı tecil bitmeden kayıt oluyorum tecil bittikten sonra sınava giriyorum şeklinde bir durumla karşı karşıyayım. Ön lisans mezunuyum ve üniversiteye kayıt olduğum gün direk 4 yıl tecil yapmıştı okul. Acaba erteletme hakkım var mıdır ne yapabilirim?
Teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam DGS sınavı ile alakalı değil ama arkadaşım başına gelen olayı anlatayım sana.
Seneler önce dershaneye giderken üniversite sınavı için arkadaşımız bizden büyüktü biraz.
Sınava girdik kazandı falan arkadaş tecil durumunu sormak için askeriye gitti.
Çocuğun acemi birliği falan her şeyi belli olmuştu haberi yok sonra ben üniversite kazandım falan dedi hemen belgelerini götürdü tecil ettirdi askerliğini korkmayın zorla almazlar büyük ihtimal.

Tam DGS sınavı ile alakalı değil ama arkadaşım başına gelen olayı anlatayım sana.
Seneler önce dershaneye giderken üniversite sınavı için arkadaşımız bizden büyüktü biraz.
Sınava girdik kazandı falan arkadaş tecil durumunu sormak için askeriye gitti.
Çocuğun acemi birliği falan her şeyi belli olmuştu haberi yok sonra ben üniversite kazandım falan dedi hemen belgelerini götürdü tecil ettirdi askerliğini korkmayın zorla almazlar büyük ihtimal.

Sanırım arkadaşın lise mezunu iken oldu bu olay. Farklılık olur mu bilmiyorum tam ama fikir verdi biraz teşekkürler.
Çok kalmamış, hayırlısı olsun.

Sınavlar açıklandı geçtim. Sorunun cevabını hala bilmiyorum ama 4 yıl daha askerlikten kurtuldum en azından. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı