2022 LGS yüzdelik dilimleri yükselir mi?

Hocam bu senenin yüzdelik dilimleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşırı artış olur mu?
Merhabalar yüzdelik dilimler genelde aynı kalır. Fakat artan veya azalan kontenjan sayısına göre, yeni açılan liselere göre, sınava giren aday sayısına göre ufak değişiklikler oluşabilir.
Gitmek istediğiniz liseyi yazarsanız sizin için inceleyebilirim

Hocam ben geçen sene 342 aldım.Yüzdelik dilimim 16 idi.Aynı puanı alan bir yakınımın yüzdelik dilimi 26.Yani kast ettiğin bu ise evet ciddi artış oldu.Ama okulların aldıkları yüzdelik dilim pek değişmez.

Hocam merhaba ben bu sene 430,9000 puan ve 5, 13'lük yüzdeliğe girdim ASELSAN mesleki teknik Anadolu lisesinin elektronik veya makine bölümüne girer miyim makine bölümü yüzdeliği 5,08 2021 elektrik eletronik bölümü ise 3,81 2021.@drwebmaster

Merhabalar yüzdelik dilimler genelde aynı kalır. Fakat artan veya azalan kontenjan sayısına göre, yeni açılan liselere göre, sınava giren aday sayısına göre ufak değişiklikler oluşabilir.

Hocam merhaba ben bu sene 430,9000 puan ve 5, 13'lük yüzdeliğe girdim ASELSAN mesleki teknik Anadolu lisesinin elektronik veya makine bölümüne girer miyim makine bölümü yüzdeliği 5,08 2021 elektrik eletronik bölümü ise 3,81 2021.@drwebmaster
Öncelikle tebrik ederim gayet güzel bir yüzdelik dilimin var
Yenimahalle de bu sene fen lisesi ilk defa alım yapacak
120 kişilik kontenjana sahip Bu da senin istediğin lisenin yüzdelik dilimini düşürecektir
Senin istediğin yerler ise geçen seneye göre 12 kişilik kontenjan azaltmış ama fen lisesindeki kontenjan artışı daha fazla olduğu için bu sonucu etkilemez

Elektronik bölümü bu sene %4 lere geriler
Makine bölümü ise bu sene %5,5 lara geriler

Elektronik bölümü biraz zor gözüküyor fakat makine bölümünün geleceğini düşünüyorum
Sen mutlaka her ikisini de listene yaz tabi ne olacağı hiç belli olmaz :)

Sağolun hocam çok teşekkür ederim
Öncelikle tebrik ederim gayet güzel bir yüzdelik dilimin var
Yenimahalle de bu sene fen lisesi ilk defa alım yapacak
120 kişilik kontenjana sahip Bu da senin istediğin lisenin yüzdelik dilimini düşürecektir
Senin istediğin yerler ise geçen seneye göre 12 kişilik kontenjan azaltmış ama fen lisesindeki kontenjan artışı daha fazla olduğu için bu sonucu etkilemez

Elektronik bölümü bu sene %4 lere geriler
Makine bölümü ise bu sene %5,5 lara geriler

Elektronik bölümü biraz zor gözüküyor fakat makine bölümünün geleceğini düşünüyorum
Sen mutlaka her ikisini de listene yaz tabi ne olacağı hiç belli olmaz :)

Merhaba, benim bu seneki puanım 429.0991 yüzdelik dilimim ise 5.47 (il). Burada oturduğum şehrin en iyi lisesi geçen sene 422 puan 3.08 yüzdelik ile kapatmış. Birkaç kişiye sordum girebilir miyim diye zor dediler, imkansız diyen oldu. Ben de onlarla aynı kanıda olmama rağmen rehberlik hocam yaz yine de sen diyor. Napmam gerek bilmiyorum. Orayı yazarsam ve eğer gelmezse 2. Tercihe atar ama ben ya o okulu ya puansız anadolu lisesini istiyorum. Sizce gelir mi eğer yazsam??

Geri
Yukarı