2022 Peugeot 2008 vs 2022 Renault Megane

İkisi aynı segment veya benzer araçlar değil neye ihtiyacınız var önce onu söylemeniz lazım. Ekstra olarak ikisi de hemen hemen denk Fransız markalar. Bence de Peugeot daha iyi bir marka ama ülkemizin şartlarında Renault'ta dalga geçilecek bir marka değil.

Sorunuza gelecek olursak Peugeot 2008'in benzinlisi de çok yakmıyor. Dizelinin yakıt tüketimi de çok iyi. Sizin alacağınız 100 HP'lik motor hakkında bir bilgim yok ama yüksek ihtimalle oda Turbo beslemelidir. 130 HP 1.2 Puretech 130 HP modelinin çok sağlam bir motor performansı vardı.

TCe motora gelirsek ara hızlanmaları daha iyi ama diğer ses sistemi ve yalıtım konusunda Peugeot daha iyi diye biliyorum. Yakıt tüketimi de Puretech motordan daha fazladır. Büyük ihtimalle de aynı fiyata Megane modelinin çok daha dolusunu alırsınız. Gerçi Peugeot'un boşu bile bayağı bir dolu oluyor bizim ülke şartlarında.

100 HP olması tamamen yazılımsal. İkisinde de aynı motor bloğu var. Sadece manuel olduğu için 100 HP olarak satışa sunmuşlar. Ufak bir yazılımla 130 HP olarak.

Aracın aerodinamiği iyi değil, oradan bayağı bir azalıyor.

İyi olup olmadığını bilmiyorum ama çoğu C segmenti araçtan daha iyi yürüyor. Hatta söylediğim gibi dizel Passatlar'dan falan da iyi yürüyen bir araç.

100 HP olması tamamen yazılımsal. İkisinde de aynı motor bloğu var. Sadece manuel olduğu için 100 HP olarak satışa sunmuşlar. Ufak bir yazılımla 130 HP olarak.

İyi olup olmadığını bilmiyorum ama çoğu C segmenti araçtan daha iyi yürüyor. Hatta söylediğim gibi dizel Passatlar'dan falan da iyi yürüyen bir araç.

Hafif, yalıtımsız bir araç en nihayetinde. Yol tutmuyor.

Hafif, yalıtımsız bir araç en nihayetinde. Yol tutmuyor.

Yol tutuşu olarak bayağı bir inceleme videosu izlemiştim. Tutuş olarak genelde inceleyen kanallar güzel yorumlar yapıyordu. Hafiflik açısından 1400 KG bir araç. Passat ile aralarında aman aman bir fark yok. C segmenti bir araç olarak fazla da hafif denemez aslında. Yalıtım olarak gidip de Mercedes yalıtımı beklemiyorum ama segmenti açısından diğer modellerden fazla farkı yoktur.

Bizim alacağımız paket 600'e geliyor ortalama. Fazladan opsiyon ve otomatik vites seçeneğini de ekledik. 2008 ya da Megane arasında çok fazla gidip geliyoruz şu an. İkisi de çok güzel araçlar ama almışken de iyisini alalım diyoruz.

Vallahi hocam bunu ilk defa sizden duydum. Çoğu dizel Passat'dan, C segmenti diğer sedan araçlardan çok daha iyi yürüyor 1.3 TCE'ler. 140 HP, 260 NM torklu motoru var. 260 NM'lik değer hafif ticari araçlarda falan oluyor genelde. Tork ve beygir olarak aracın değerleri oldukça iyi aslında.
Hocam diyorsunuz ya almışken iyisini alalım diye bu mantıkla Renault almanız çok saçma bence.O motoru el arabasına taksan el arabası da gitmez mi ? Gider.O yüzden motora aldanma al 2008 keyfine bak.

Hocam diyorsunuz ya almışken iyisini alalım diye bu mantıkla Renault almanız çok saçma bence.O motoru el arabasına taksan el arabası da gitmez mi ? Gider.O yüzden motora aldanma al 2008 keyfine bak.
Üstelik şöyle bir şey var biri SUV biri sedan belki 2008 SUV olduğu için bi tık hantal olabilir ancak her türlü meganedan iyidir.Başka marka sedan alsanız hızlanma bakımından daha iyi olur.

Öncelikle merhaba. Aklımda 2 adet araba var. 2022 Peugeot 2008, 1.2, 100 HP ( eğer alırsam yazılım attıracağım. Sağlıklı bir şekilde 130 HP oluyor araç.) Veya 2022 Renault Megane, 1.3 tce 140 HP. Benim için araba da istediklerim ses sistemi, ara hızlanmalar ve yalıtım. Bu isteklerimi aralarından hangisi daha iyi karşılar. Şimdiden teşekkür ederim. İyi sosyaller. :)

2008 çok daha kaliteli ama en boş paketini almazsanız.

Yeni kasa Megane kullandım bayağı iyiydi özellikle ses sistemi ve yalıtımı güzeldi ama kullandığım dolu paketti.

Hocam yeni kasa Megane'de markalı bir ses sistemi mi var? Benim deneyimlediğim standart ses sistemi 100 liralık çakma JBL Bluetooth hoparlör gibiydi.

2008 çok daha kaliteli ama en boş paketini almazsanız.

Hocam yeni kasa Megane'de markalı bir ses sistemi mi var? Benim deneyimlediğim standart ses sistemi 100 liralık çakma JBL Bluetooth hoparlör gibiydi.

Bir arkadaşım da 2021 Skoda Scala var. Onun ses sistemi kadar olsa bile yeterli aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı