2022'de Apple Watch 7 yeterli mi? Paslanmaz çelik şart mı?

yaslikelebek

Decapat
Merhaba, yakın zamanda bir Apple Watch almayı düşünüyorum ve paslanmaz çelik ile alüminyum arasında kaldım. Çok denize giren biri değilim...vs hani tuz zarar verir mi ya da diğer etkenler. Vs alüminyum'a gibi şüphelerim var. Sonuçta bir kere alacağım ve sağlam almak adına sordum ama çelik cidden pahalı geldi zorlarsam alırım ama şart mı bilemedim. Deneyimi olan biri varsa yardımcı olabilir mi?

Watch 7 cellular 45mm çelik ile Watch 8 cellular alüminyum arasında 1000TL fark oluyor. Normalde Watch 7 alüminyum düşünüyordum biraz daha sağlam olsun diye çelik araştırdım ama bu sefer de böyle bir seneryodan dolayı kafam karıştı.

Watch 7 alüminyum yeterli mi? Çelik şart mı?

Teşekkür ederim şimdiden, iyi forumlar dilerim...

Çelik olmasının sizin için bir avantajı yok. Bütçenizi zorlayacaksa kullanım deneyiminizi neredeyse hiç etkilemeyecek bir özellik için çelik almanıza gerek yok.

Alüminyum alın geçin.

Çelik olmasının sizin için bir avantajı yok. Bütçenizi zorlayacaksa kullanım deneyiminizi neredeyse hiç etkilemeyecek bir özellik için çelik almanıza gerek yok.

Alüminyum alın geçin.
Teşekkür ederim cevabınız için. Basit biriyim zaten çok telefonu kullanmak istemediğimden dolayı alıyorum. Se 2020'nin şarjı hızlı gidiyor. Zaten saate de Spigen'in Rugged Armor diye koruması var. Cam ile onu almayı düşünüyorum.

Sizce 7 yeterli mi? 8 için bütçe kastırmaya gerek var mıdır? Hiç Watch ya da akıllı saat kullanmadım. Bir olsun tam olsun mantığıyla almak istiyorum

Sizce 7 yeterli mi? 8 için bütçe kastırmaya gerek var mıdır? Hiç Watch ya da akıllı saat kullanmadım. Bir olsun tam olsun mantığıyla almak istiyorum
Seri 7 günümüz için oldukça güçlü ve oldukça özellikli bir saat. Her türlü memnun bırakacağını düşünüyorum ama aralarında 1000₺ civarı bir fark var. Ben olsam Seri 8 alırdım.

Bütçenizi zorlayacaksa da değecek bir fark olduğunu düşünmüyorum.

İlk çıktığı zaman aldığım (sanıırm 2016da çıktı) 1.Nesil Apple watch 42 mm saatimi daha yeni emekliye ayırmak zorunda kaldım ki bunu yapmamın sebebi de pilinin şişmesi ve ekranını attırması oldu. Çok aradım pilini değiştirmek için ancak tamamen üretimden kalkmış ve hiçbir yerde bulamadım. Yoksa hala taş gibi çalışıyor ve işimi fazlasıyla görüyordu. Sonuç olarak hor kullanmadığınız sürece 7 de alsanız 8 de alsanız alüminyum veya çelik fark etmez sizi 5-6 sene çok rahat götürecektir.​

Seri 7 günümüz için oldukça güçlü ve oldukça özellikli bir saat. Her türlü memnun bırakacağını düşünüyorum ama aralarında 1000₺ civarı bir fark var. Ben olsam Seri 8 alırdım.

Bütçenizi zorlayacaksa da değecek bir fark olduğunu düşünmüyorum.
8 Cellular bütçeyi zorlar ama değmez ise almayayım dediğiniz gibi. Teşekkür ederim

İlk çıktığı zaman aldığım (sanıırm 2016da çıktı) 1.Nesil Apple watch 42 mm saatimi daha yeni emekliye ayırmak zorunda kaldım ki bunu yapmamın sebebi de pilinin şişmesi ve ekranını attırması oldu. Çok aradım pilini değiştirmek için ancak tamamen üretimden kalkmış ve hiçbir yerde bulamadım. Yoksa hala taş gibi çalışıyor ve işimi fazlasıyla görüyordu. Sonuç olarak hor kullanmadığınız sürece 7 de alsanız 8 de alsanız alüminyum veya çelik fark etmez sizi 5-6 sene çok rahat götürecektir.​
Teşekkür ederim cevabınız için. Ben de 4-5 sene kullanmayı düşünüyorum. O zaman alüminyum düşüneyim. Çelik abartı gibi savaşa gitmiyorum sonuçta 😅 E-sim ile kullanırım diye heveslendim. Sağ olun. Daha da tecrübesi olan aktarmak isteyen olursa sevinirim

13300 TL'ye watch 7 cellular alüminyum midnight aldım ve pil süresinden dolayı değişim istedim. Kabul ettiler ve yeni gelen üründe de pil süresi aynıydı. İksinde de Pil süresini test etmek için 1 gün boyunca doğru düzgün kullanmamama rağmen 1 günü zor çıkardı. Batarya konusunda çok kötü ve bu deneyimimden sonra bu paraların bu aletlere verilmemesi gerektiğine kanaat getirdim. Şunu da söyleyeyim saatler de herhangi bir sorun da yoktu, gayet iyi çalışıyordu. Ama batarya süresi berbat. Kesinlikle parasını haketmiyor. Apple'ın pil konusunda çok daha iyi ürün çıkarana kadar bu aletlere bu paraların verilmesini tavsiye etmiyorum.

13300 TL'ye watch 7 cellular alüminyum midnight aldım ve pil süresinden dolayı değişim istedim. Kabul ettiler ve yeni gelen üründe de pil süresi aynıydı. İksinde de Pil süresini test etmek için 1 gün boyunca doğru düzgün kullanmamama rağmen 1 günü zor çıkardı. Batarya konusunda çok kötü ve bu deneyimimden sonra bu paraların bu aletlere verilmemesi gerektiğine kanaat getirdim. Şunu da söyleyeyim saatler de herhangi bir sorun da yoktu, gayet iyi çalışıyordu. Ama batarya süresi berbat. Kesinlikle parasını haketmiyor. Apple'ın pil konusunda çok daha iyi ürün çıkarana kadar bu aletlere bu paraların verilmesini tavsiye etmiyorum.
16 saat diyordu sanırım kullanma süresi günlük şarja takmak gerekiyor sanırım. Cevabınız için teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı