2022'de iPhone 7 Plus alınır mı?

Çoğu telefonun üretimi durduruluyor. iPhone 7+ modelinin sanırsam 2017-2018 yılında üretimi durdurulmuş olması gerekiyor. Yani en iyi ihtimalle 4 yıllık oluyor cihaz.

Hocam cihazin faturasında 2020 yazıyor. Ve garantisi ağustos ayina kadar devam edecek yazıyor. İnanmalı mıyım?
Çoğu telefonun üretimi durduruluyor. iPhone 7+ modelinin sanırsam 2017-2018 yılında üretimi durdurulmuş olması gerekiyor. Yani en iyi ihtimalle 4 yıllık oluyor cihaz.

Stabiliteden bihaber arkadaş, konuştuğu telefondan da bihaber anlaşılan.

7 Plus'ın üretimi 2019 Eylül'de durduruldu. Bizim ülkede stokların bitmesi 2020 yılının 2.çeyreğine kadar sürmüştür kesin çünkü alım gücü çok düşük ve o zamanlarda XS alıyordu çoğu kişi...
The iPhone 7 & 7 Plus, as well as the iPhone XS and its Max variant were discontinued and removed from Apple's website after the announcement of the iPhone 11 and iPhone 11 Pro on September 10, 2019. They are no longer available for sale.
Kaynak: iPhone 7 - Wikipedia

Şimdi neden cevap vermediğimi kendisi de anlamıştır. Ben böyle "alimlerle" tartışmaya girmek istemiyorum. Kendisinden bolca var bu forumda ne yazık ki...

32 GB hafızanın en az 12'si işletim sistemine gitcek... bence 64 GB almak daha mantıklı.

Son düzenleme:
Stabiliteden bihaber arkadaş, konuştuğu telefondan da bihaber anlaşılan.

7 Plus'ın üretimi 2019 Eylül'de durduruldu. Bizim ülkede stokların bitmesi 2020 yılının 2.çeyreğine kadar sürmüştür kesin çünkü alım gücü çok düşük ve o zamanlarda XS alıyordu çoğu kişi...

Kaynak: iPhone 7 - Wikipedia

Şimdi neden cevap vermediğimi kendisi de anlamıştır. Ben böyle "alimlerle" tartışmaya girmek istemiyorum. Kendisinden bolca var bu forumda ne yazık ki...

32 GB hafızanın en az 12'si işletim sistemine gitcek... bence 64 GB almak daha mantıklı.
Her yoruma gülme işareti atan arkadaş tartışmaya girmek istemiyormuş. Yaşı küçük bey insanlara iPhone 6S Plus önerecek kadar zeki birisi. Hem iPhone 7 hem de iPhone 6s miladını doldurdu. Eğer kullanıyorsan sorun yok lakin yeni cihaz diye bunlardan birini alıyorsan ya da birisine öneriyorsan senin yorumun sadece hava cıva oluyor. Gidip bu cihazlara 4000 TL civarında para verirseniz üzülürsünüz. Bir iPhone kullanıcısı olarak Samsung almanız o paraya daha mantıklı. Bu yorumu yapan arkadaşın daha iPhone haberi yokken ben iPhone 3 kullanıyordum saygılar.

Hem iPhone 7 hem de iPhone 6s miladını doldurdu.
Siz daha üretim yılını dahi bilmediğiniz telefonlar hakkında nasıl böyle yorumlar yapabiliyorsunuz? :D
Eğer kullanıyorsan sorun yok lakin yeni cihaz diye bunlardan birini alıyorsan ya da birisine öneriyorsan senin yorumun sadece hava cıva oluyor.
Burada da saçmalamışsın... ben halen 5S kullananlar görüyorum... 6S Plus'ın gayet yeterli bir telefon olduğunu anlamak için telefondan "gerçekten" anlaman gerekiyor. :D
Ayrıca, 6S Plus 64 GB kullanıcısıydım. Düşürdüğümden dolayı hem kamerası hem hoparlörü bozuldu. Bozulmasa hala kullanıyor olurdum. Söylemiştim, tekrar söylüyorum; iPhone XS'ten hiç memnun değilim.

Kaldı ki ben arkadaşa sıfır ürün için Android 12 ile gelen M23 önerimi de sundum.
Gidip bu cihazlara 4000 TL civarında para verirseniz üzülürsünüz. Bir iPhone kullanıcısı olarak Samsung almanız o paraya daha mantıklı.
Android kullanıcıların telefon değiştirme sıklığı 2-3 yılken iPhone kullanıcılarınınki 10 yıla kadar çıkabiliyor stabilite sayesinde.
Bu yorumu yapan arkadaşın daha iPhone haberi yokken ben iPhone 3 kullanıyordum saygılar.
Her yoruma gülme işareti atan arkadaş tartışmaya girmek istemiyormuş. Yaşı küçük bey insanlara iPhone 6S Plus önerecek kadar zeki birisi.
Burada da bilip bilmeden konuşmuşsun bu sefer benim hakkımda... bir konu hakkında bilgin yoksa fikrin de olmasın. Aksi olursa işkembeden attığın için böyle saçma sapan birbirini tutmayan mantıksız yorumlarda bulunursun. Buna rağmen ben senin yaptığını yapmayacağım. Senin hakkında konuşup saçmalamayacağım çünkü ben saygısız ve kaypak biri değilim...

Daha da yazmayacağım çünkü senin seviyene inmek istemiyorum. Zaten önerilerimi sundum. Konu sahibi arkadaş kararını verir.

Son düzenleme:
Seviye derken hangi seviyeden bahsediyorsun? Hala iPhone 5S kullanılması ya da iPhone 6S kullanılması bu cihazların günümüz için yeterli olduğunu göstermez.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-05-22 at 9.49.56 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-22 at 9.49.56 PM.jpeg
    312 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam M52 5500 TL.

Tanıdık bir telefoncu var aslında. Bir aile dostumuz. Ona danışabilirim.

Peki o tanıdıktan bir telefon buldum diyelim. Temiz bir 7 Plus alınabilir mi? En iyisi ben onun dükkanına bir gideyim. Temiz bir telefon bulursam gene buraya danışırım herkese teşekkürler.
Merhaba dostum, yorumdaki arkadaşlar baya uzatmış konuyu. Güvenilir ise iphone 7 plus tavsiye ederim oyunda oynamıyormuşsunuz, günlük hayatta iphone 7 plus yeterde artar bile, lakin hafızası önemli olacaktır şimdiden hayırlı olsun 👍

Merhaba dostum, yorumdaki arkadaşlar bayağı uzatmış konuyu. Güvenilir ise iPhone 7 Plus tavsiye ederim oyunda oynamıyormuşsunuz, günlük hayatta iPhone 7 Plus yeterde artar bile, lakin hafızası önemli olacaktır şimdiden hayırlı olsun 👍

Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. Arkadaşlar kafamı bayağı karıştırdı dediğiniz gibi. Size bir soru sormak istiyorum. iPhone 6ların güncelleme desteği kesildiği için donma kasma sorunu yaşandığını duydum. iPhone 7'lerin de desteği kesilirse kama donma sorunu yaşanır mı? Ayrıca 5 yıllık bir model almaktansa 2 yıllık temiz bir S10 Lite düşündüm. Hangisi daha mantıklı bir karar olur?

Yeni bir telefon almak istiyorum. Bütçem maksimum 4500 TL. Şu anlık garantisi 2 ay sonra bitecek kutulu ve orijinal şarj aletli iPhone 7 Plus düşünüyorum. Sizce alınır mı? Oyun oynamıyorum sadece Instagram gibi sosyal medya uygulamalarını kullanacağım.
Eğer onu önermezseniz 128/8 S10 düşüneceğim.

2 yıllık kulanıcısıyım, fiilende kullanıyorum aranızda geçen muhabbetleri okudum.
Arasında hiç kullanmamış insanlar boş yapmış o fiyata 6S Plus öneren olmuş.
Hiç kimseye bakma git (temiz) bir iPhone 7 Plus sahibi ol.
Keyfini çıkar sıkıldığın zaman aynı fiyata satar bir üst modele geçersin paranı mandroid ile çar çur etme iyi günler.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı