2022'de neden iPhone 11 alınmamalıdır?

Çünkü sırf işletim sistemi için bile iPhone alan var
Ben. Bir İOS var, bir de diğerleri.

S23 çıktığında 13 Pro ve Pro Max modeli haricinde 14+'a kadar S23 alınmalı.
14 ve 14 plus zaten alınmamalı. 14 Prolar varken satılmayacak zaten, ama 14 ve 14 Plus almayanlar zaten S23'de almayacaklar, direkt 14 Proları alacaklar. 10 ay önce 13 bine aldığım düz 13'ün üzerine 18 bin daha koyup 14 Pro alacağım. Cihaz çok değer kaybetmiyor ve İOS benim için çok pratik.

Son düzenleme:
S21+'da Exynos kullanıyor, tek artısı kasa plastik değil. S23'ü bilmiyorum, bütçemi aşacaktır. Halihazırda XR kullanmaktayım.

S21+'in Exynos'u son derece kusursuz ve güçlü bir işlemcidir, S22'de 8 Gen 1 var ve termal darboğaz yapıyor. S23 almanızı öneririm, eğer mevcut cihazınızın ekranından memnunsanız bence kullanmaya devam edin hâlâ çok güçlü bir cihaz.

iPhone alanların bir kısmı sırf sosyal statüsünü göstermek için alıyor. Diğer kısım ise sağladığı avantajlardan dolayı alıyor, iş telefonu tarzında kullanıyor. Apple'ın yazılımı ve donanım optimizasyonuna daha hiçbir firma yaklasamadi. Sırf bu yüzden bile alınır. Elimdeki 3 yıllık A50 oyun oynamamama rağmen kasıyor, ama ortalama bir iPhone modelini 4 5 yıl kasmadan kullanırsınız.

S21+'in Exynos'u son derece kusursuz ve güçlü bir işlemcidir, S22'de 8 Gen 1 var ve termal darboğaz yapıyor. S23 almanızı öneririm, eğer mevcut cihazınızın ekranından memnunsanız bence kullanmaya devam edin hâlâ çok güçlü bir cihaz.
Elimdeki telefonu 2. el aldım, ondan kaynaklı bataryası şuanlık %88. S21+ belki düşünebilirim, S23 fazla pahalı olacak gibi duruyor.

X model telefonumu 4 yıldır kullanıyorum pil sağlığı 86, arkadaşım birkaç aydır 11 kullanıyor pil sağlığı 84. Ekran birçok kullanıcı için fark edilmiyor bile ama bir telefona o kadar para verirken öyle olmamasını isterdim. 😁

Kağıt üzerinde S21 daha iyi olsa da iPhone ile başka cihazın karşılaştırılmasını doğru bulmuyorum. Çünkü sırf işletim sistemi için bile iPhone alan var. Zaten marka değeri yüzünden Apple daha pahalı, fiyatını hak ettiği için değil. Ayrıca 2. el piyasası olarak iPhone çok daha önde. Başına bir iş gelmediği sürece telefonun değer kaybetmiyor. Şahsi görüşüm iPhone 11 almaktan yana olurdu.

Bence işletim sisteminden dolayı bile iPhone 11 tercih edilmemeli, ya 2. el XS Max alınmalı ya da bütçe artırıp iPhone 11 Pro alınmalı. İlla iPhone 11 almak isteyen "ben zenginim" algısı yaratmak istiyordur diye düşünüyorum.

Bence marka algısı sizin dediğinizden ibaret.

Geri
Yukarı