2023 seçimlerinin ilk turunda 8 milyon insan oy kullanmadı

Buradan herkese sesleniyorum!

Tanıdığınız herkesi oy kullanmaya teşvik edin, bir 5 sene daha aynı iktidarla devam edersek neler olacağını anlatın. Veya siz oy kullanmıyorsanız, lütfen bu kez mantığınızı kullanın ve oyunuzu verin! Bu seçim gerçekten çok önemli. Ülkemizin, geleceğimizin kaderini belirleyecek olan bir seçim bu.

HADİ! SANA SÖZ, YİNE BAHARLAR GELECEK!

HADİ! Bu ülkenin Birleşik Türk Emirliklerine dönmesini istemiyorsan, mantığını çalıştır ve oyunu kullan! Geleceğimiz için, kaderimiz için, iyiliğimiz için oyunu kullanmaktan çekinme! Bizi malum kişilerin ellerine verme! Bu sefer bu ülkeyi ellere verme! Eğer ülkeni kurtarmak istiyorsan o lanet olasıca oyu kullan!

8 milyon oy AKP'den kopan oydur benim görüşüm bence bir kısmı katılacak.

Umarım sol kesim oy vermemezlik etmez, dede o kadar sinirlendik sana pişman et bizi Allahını seviyorsan pişman et.
Bütün sene övdük seni ve arkadaşlarını ne edersen et, Allahını seversen dede kurtar bizi.
Umut verirseniz sandığa da gitmeyi düşünüyorum. Lütfen dede...

Kemal Kılıçdaroğlu 24.569.196 oy Erdoğan 27.088.360 oy aldı.
Yani aradaki fark 2 milyon 520 bin. Geçersiz sayılan oy 1 milyon 29 bin.
Sandığa gitmeyen/gidemeyen seçmen oranı %14.4 bu da 8 milyondan fazla oy demek.

Sizce bu fark kapanır mı? @Deva Bulmam

İkinci turda %80 gibi bir katılım olur muhtemelen diye düşünüyorum tüm muhalefet toplandı bir tane siyasiyi yıkamıyorlar muhafazakar kesim nasıl bağlandıysa artık neyse sinan oğan muharrem ince gibi isimlerinde millet ittifakına tam desteğini vermesi gerekiyor HDP sol türkü güdüyor kaç senedir bu yüzden bu durumdayız.

8 milyon oy AKP'den kopan oydur benim görüşüm bence bir kısmı katılacak.
Muhalif oyda çoktur "Erdoğan zaten 1. turda kazanacak ben gitsem ne, gitmesem ne" dedikleri için. İstanbul yerel seçimleri gibi olursa 1. tur sonuçlarını görenler "lan aslında kazanmaya yakınız ben de oy atayım" diyebilir.

Muhalif oyda çoktur "Erdoğan zaten 1. turda kazanacak ben gitsem ne, gitmesem ne" dedikleri için. İstanbul yerel seçimleri gibi olursa 1. tur sonuçlarını görenler "lan aslında kazanmaya yakınız ben de oy atayım" diyebilir.

İstanbul'a benzeyebilir zaten büyük şehirleri alıyoruz ama kırsal kesimde sorun var.

Aday olma diye yalvardığımız birisi çıkıp aday oldu şaşırtmayan sonuçlar milletvekilliği konusu şaşırttı MHP'nin aldığı oylar şaşırttı deprem bölgesi rezil bir halde zaten konuşmaya gerek yok o tarafı millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı Mansur Yavaş olmalıydı diye yıllardır söylüyoruz iletişim ekiplerinin şu anki iktidarın arşivlerini tek tek sosyal medya basın gibi yerlerde paylaşması gerekiyordu geçmişte neler olduğunu çözüm sürecini tek tek anlatması gerekiyordu bir 5 sene daha acı çekeceğiz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı