2023 seçimlerinin ilk turunda 8 milyon insan oy kullanmadı

Muhalif oyda çoktur "Erdoğan zaten 1. turda kazanacak ben gitsem ne, gitmesem ne" dedikleri için. İstanbul yerel seçimleri gibi olursa 1. tur sonuçlarını görenler "lan aslında kazanmaya yakınız ben de oy atayım" diyebilir.
Aynı şekilde kaybediyoruz ekşide de kaç sayfa 2. turda gitmeyeceğim diyen insan var.

Her ne kadar bahsedilmese de yarın öğlen gibi oy sayıları değişebilir. Şahsi görüşüm bence kılıçdaroğlu %47'ye çıkacak.

Fark etmez ki istersen o sayılmayan oyun hepsini erdoğana ver yine %50'yi geçemiyor.

O kadar çok ekşi okuyorum ki herkesi ppsinden tanıyorum. Görsem elini ayağını öpeceğim dediğim birkaç kişi bile sıkıntılı şeyler söylüyor...
Normal bir seçimde olsaydık keşke. Oy vereli 1 günü bile geçti ama hala sonuçlar tam belli değil. YSK'nın yarın açıklayacağı sonuçları bekliyorum açıkçası. Kılıçdaroğlu ya %44 civarında kalacak o itirazları bir şekilde saymayıp ya da %47'ye kadar yükselecek. O kadar yükselirse ATA İttifakı ile anlaşma yapar CHP. Bugün ki Kılıçdaroğlu - Oğan görüşmesi de CHP'nin dediğine göre gayet olumlu geçmiş. Kararsızlar 2. turda gelirse ve Oğan ile İnce destekçileri de Kılıçdaroğlu'na gelirse kazanırız. Umudumu hiç yitirmedim.

Normal bir seçimde olsaydık keşke. Oy vereli 1 günü bile geçti ama hala sonuçlar tam belli değil. YSK'nın yarın açıklayacağı sonuçları bekliyorum açıkçası. Kılıçdaroğlu ya %44 civarında kalacak o itirazları bir şekilde saymayıp ya da %47'ye kadar yükselecek. O kadar yükselirse ATA İttifakı ile anlaşma yapar CHP. Bugün ki Kılıçdaroğlu - Oğan görüşmesi de CHP'nin dediğine göre gayet olumlu geçmiş. Kararsızlar 2. turda gelirse ve Oğan ile İnce destekçileri de Kılıçdaroğlu'na gelirse kazanırız. Umudumu hiç yitirmedim.

Ekrem ve Mansur Yavaş'da düşük alınan yerlere gitmesi lazım. Gerekirse köylere gidip halkı bilgilendirmesi lazım.
Böylece %52 gibi bir oran olabilir.

Ben sandığa falan gitmeyeceğim yeter be artık. Ekonomi batıyor, ormanlar yanıyor, depremde şehirler yıkılıyor bu halkın zihniyeti değişmiyor. O zaman bundan sonra iyice yansın ortalık arkadaş!

Ben sandığa falan gitmeyeceğim yeter be artık. Ekonomi batıyor, ormanlar yanıyor, depremde şehirler yıkılıyor bu halkın zihniyeti değişmiyor. O zaman bundan sonra iyice yansın ortalık arkadaş!

Erdoğan'ın istediği de tam da bu. Böyle nohle halkı sandıktan uzaklaştırmak istiyorlar. Vazgeçme ve unutma bu vatan kaybedildi denilen milli mücadeleden döndüyse emin ol bundan da döner.

Kemal dedem koca yılı bacılarla helalleşmekle geçirmek yerine AKP'nin oylarını ya da arabuluculuk yapıp milliyetçilerin oylarını kazanmaya oynamalıydı.
Çevremde milliyetçi olup yine de Kemal'i destekleyenler var.
Çevremde HDP desteği olduğu için tepki oyu RTE'ye atan da var.

Hocam, hocam.... Hocaaaam........ Sakın AKP oyununa gelmeyin. Bunu yaparak Ak trollerin yüzünü güldürmüş olacaksınız, amaçlarına ulaşmış olacaklar. Dayanın, gayret edin. Sakın böyle bir şey yapmayın. Bakın çok büyük hata olur bu. Daha kaybetmedik ki? Neden böyle bir şey yapalım? Kazanma şansımız varken neden kendi ellerimizle AK trollere mekanı teslim edelim böyle düşünün. Her bir sandığa gitmemekle bir AKP'li yüzü güldüreceksiniz.

Bu yüzden kendini topla! O sandığa git!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı