2023'te 7000 TL'ye R7 5800x3D alınır mı?

emreakgul

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, şu an Akakçe'de 7000 TL'ye satılıyor bu işlemci. Gücünü de biliyorum fakat bildiğiniz üzere yeni işlemciler geliyor ve bu işlemciyi aldıktan 3 ay sonra da fiyatı 5000'lere düşerse üzülürüm. Kısacası soruyorum şimdi almalı mıym? Beklemeli miyim? Ekran kartım Gigabyte 3080 eagle OC.

MSI B550 A-PRO anakart ve 2x8 GB RAM'im var işlemcim Ryzen 5 3600 çok FPS kaybediyormuşum gibi geliyor. Yeni işlemcilerin gelmesini yeni işlemcilere geçeceğim gibisinden söylemedim. Yeniler çıkınca eskiler ucuzlarya o mantıkla söylemiştim. AM4 platformundan AM5'e geçmeyeceğim. Tek bilmek istediğim yeniler çıkınca fiyat düşer mi yoksa alayımmı direk.

MSI B550 A-PRO anakart ve 2x8 GB RAM'im var işlemcim Ryzen 5 3600 çok FPS kaybediyormuşum gibi geliyor. Yeni işlemcilerin gelmesini yeni işlemcilere geçeceğim gibisinden söylemedim. Yeniler çıkınca eskiler ucuzlarya o mantıkla söylemiştim. AM4 platformundan AM5'e geçmeyeceğim. Tek bilmek istediğim yeniler çıkınca fiyat düşer mi yoksa alayımmı direk.
Düşseler bile çok düşeceğini sanmıyorum. Bence alın.

Halihazırda B450-B550 anakart kullanıyorsanız ve aklınızda bu işlemciyi almak varsa alınır. Ben 3700x'den geçtim ve çok fark ettirdi. Ama sıvı soğutmanız veya iyi bir hava soğutucunuz yoksa ısılar canınızı sıkabilir. Bir işlemci değişeceğim diye yola girdim kasa falan da değiştim soğutucu sığmadığı için.

Elinizdekileri satıp B650M-A Wi-Fi anakart, R5 7600 işlemci ve 16GB veya 32GB 5600 MHz RAM al. 5800x3D alırsın ama zamanla DDR4 gözden düşünce anakart, RAM ve işlemciyi yok pahasına satarsın. Şimdi hala alıcısı varken sat derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı