R7 5800x3D alınır mı?

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
RAM
32 GB DDR4
Anakart
B550M D3SH
Merhaba, şu anki sistemim R5 5600, RTX 3060 12 GB, 32 GB DDR4 RAM ve Kingston Fury 1 TB gen 4.

İşlemci güncellemesi yapmak istiyorum. R7 5800x3D modeli alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece oyun amaçlı geçmeyi planlıyorsanız AM5'e geçmeniz daha mantıklı 5800x3D parasına.

Alınmaz, o paraya 7500F + AM5 anakart + 2x16 GB RAM'li DDR5 taban diziliyor neredeyse. Elindeki anakart ve RAM'i satsan daha iyisini bile toplarsın.

RAM ve anakart satıldığı halde, AM5'li bir anakart ve RAM ve işlemci toplamasınında yardımcı olabilir misiniz? Gerci RAM ve anakartı satmama da gerek yok elim de nakit param var zaten belki sistemi ayarlarsam anakartı ve RAM'leri çekilişle bile verebilirim buradan :)

Merhaba, şu anki sistemim R5 5600, RTX 3060 12 GB, 32 GB DDR4 RAM ve Kingston Fury 1 TB gen 4.

İşlemci güncellemesi yapmak istiyorum. R7 5800x3D modeli alınır mı?

Elindeki işlemci 2K ve üstü cozunurlukte 4070 Ti ekran kartına kadar besleyebilir. Bu yüzden işlemci değil de ekran kartını güncellemeyi dusunmelisin başta.

RAM ve anakart satıldığı halde, AM5'li bir anakart ve RAM ve işlemci toplamasınında yardımcı olabilir misiniz? Gerci RAM ve anakartı satmama da gerek yok elim de nakit param var zaten belki sistemi ayarlarsam anakartı ve RAM'leri çekilişle bile verebilirim buradan :)

Şöyle bir şey olabilir.

Tabii. 7500F misal burada en ucuzu elinde CPU soğutucusu vardır sanırım. RAM'ler yukarıdakiler güzeldir alınır. Geriye kalan bütçeye göre de anakart bakılır nasıl özellikler istediğine bağlı.

Monitörüm zaten 1920x1080 75 Hz. O zaman bayağı darboğaz yaşatır sanırım.

1080P 75Hz için ekran kartına yüklenmeye gerek yok şimdilik. Ne zaman 1080P'de yüksek yenileme hızlı modeller ya da 2K çözünürlük düşünürsün karta öyle karar verilir.

Şöyle bir şey olabilir.

RAM'lerin Amazon harici TR satışı yok mu? Kartım troy olduğu için yurt dışın da alışveriş yapılamıyor.

Tabii. 7500F misal burada en ucuzu elinde CPU soğutucusu vardır sanırım. RAM'ler yukarıdakiler güzeldir alınır. Geriye kalan bütçeye göre de anakart bakılır nasıl özellikler istediğine bağlı.

1080p 75Hz için ekran kartına yüklenmeye gerek yok şimdilik. Ne zaman 1080P'de yüksek yenileme hızlı modeller ya da 2K çözünürlük düşünürsün karta öyle karar verilir.

Aslında ekran kartını 3090 ile değiştirmeyi düşünüyorum ama yeni monitör mü alsam diye de düşünüyorum 2K 144Hz olarak.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı