2023'te Ay’a Çıkıyoruz!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

iyimisinDAYI

Decipat
Makaleler
4
Açıklamaya gerek yok haberiniz vardır illa uzay ilgili bakalım halk ne diyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Sizce gidecekler mi? Yanlış anlamayın ben değil.

Giderler mi? Muhtelen gideriz buna inanıyorum. Ülkemiz için gerçekten çok önemli bir gelişme. Pandemi yüzünden bütün Dünya kötü haldeyken son birkaç haftadır/aydır iyi haberler gelmeye başlıyor nedense. Biden her ne kadar Türkleri sevmese bile verdiği 15 kararnameden biri Müslümanlar'a karşı olan vize yasağını kaldırmaktı. Bunun gibi birkaç güzel haber duymaya başladık son birkaç haftadır/aydır.

Bence seçim malzemesi bu. Bütçe olarak ise 5 milyon dolar ayrılmış. 5 milyon dolar ile 2023'te Ay'a çıkmak gerçekten saçma geliyor. Diğer ülkelerin bütçesi milyarlarca dolar. Bu kadar az bütçe ile çıkmamız imkansız gibi bir şey.

Bence seçim malzemesi bu. Bütçe olarak ise 5 milyon dolar ayrılmış. 5 milyon dolar ile 2023'te Ay'a çıkmak gerçekten saçma geliyor. Diğer ülkelerin bütçesi milyarlarca dolar. Bu kadar az bütçe ile çıkmamız çok zor.
Yanlış anlamayın Ay'a gitmeyi canı gönülden istiyorum fakat 38 Milyon TL bütçe ile nasıl yapacaksın ki?

Not: Ne hikmetse her şey 2023'de oluyor Ay, doğalgaz Allah Allah.
5 milyon dolar olduğunu bilmiyordum. :(
150 milyon dolardan aşağı ayırmaz diyordum ben ya. :(

Bence seçim malzemesi bu. Bütçe olarak ise 5 milyon dolar ayrılmış. 5 milyon dolar ile 2023'te Ay'a çıkmak gerçekten saçma geliyor. Diğer ülkelerin bütçesi milyarlarca dolar. Bu kadar az bütçe ile çıkmamız imkansız gibi bir şey.

Biraz dusun daha proje net olmadı. Tasarim vs derken artacaktır.
Daha heni başlıyoruz ekonomi iyi degil zaten. Daha ne kadar ayiralim ki?

5 milyon dolar olduğunu bilmiyordum. :(
150 milyon dolardan aşağı ayırmaz diyordum ben ya. :(
Hocam, vaad edilip de gerçekleştirilmeyen diğer şeyler gibi olmasın da :D.
Biraz dusun daha proje net olmadı. Tasarim vs derken artacaktır.
Daha heni başlıyoruz ekonomi iyi degil zaten. Daha ne kadar ayiralim ki?
2021 Diyanet İşleri Bakanlığı bütçesine ayrılan 12,3 Milyar TL uzaydan geldi zaten.

Not: Özür dilerim 12,9 Milyar TL'ymiş :D.

Hocam, vaad edilip de gerçekleştirilmeyen diğer şeyler gibi olmasın da :D.
100-150 milyon dolar gibi bir bütçeyle açıkçası sert inişi başarıyla gerçekleştireceğimizi düşünüyorum. 5 milyon dolar olan bütçe her türlü artacak ama 100-150 milyonlara çıkar mı emin değilim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı