2023'te iPhone 11 alınır mı?

5 yıldır XS Max kullanıyorum halen taş gibi. 11 yerine en az 13 Pro alamıyorsanız 11 Pro 12 ve 12 Pro hatta 13 almak ap*allıktan başka bir şey değildir.

Dostum, 11 dediğin 250 dolarlık ürün iPhone 13'ten sadece daha ucuz, F/P bir yanı yok yani. Bir zeki sen değilsin. Ayrıca iPhone 7 modellerinin güncelleme desteği iOS 15.7 ile kesildi, bunun yanı sıra iPhone 11 modellerinin desteği de 2 yıl sonra kesilecek.

Dostum, 11 dediğin 250 dolarlık ürün iPhone 13'ten sadece daha ucuz, F/P bir yanı yok yani. Bir zeki sen değilsin. Ayrıca iPhone 7 modellerinin güncelleme desteği iOS 15.7 ile kesildi, bunun yanı sıra iPhone 11 modellerinin desteği de 2 yıl sonra kesilecek.

Yani 2025 zaten 2024 yazına kadar kullanacağım 11i sonra 13 Pro veya Pro Max'e geçeceğim.

Merhaba arkadaşlar. iPhone 13 almayı planlıyordum fakat seçimi malum kişi kazandı. Ve büyük ihtimalle büyük zamlar kapıda. O yüzden en yakın zamanda iPhone 11 almayı planlıyorum. Sizce alınır mı?

11 alacaksan ikinci el temiz kullanılmış al. 0 fiyatı 20k TL. 20k TL iPhone 11'e bence verilmemeli.

İp 13 artık eskidi bence. Ama 2. el temiz 13 alınabilir. İlla IOS'ya da yatırım aracı olarak alınmayacaksa Samsung S23 de alınabilir. S22 ve altı almayın belki S20FE G780G alınabilir. S20FE sahibiydim, iPhone 13'e geçtiğimde farklar ekran Hz düşüşü, reklamsız YouTube olmaması, uygulama içinde satın almaların Android'e göre 2 kat fiyatlı olmasıydı. Takılma donma vs yaşamamıştım hiç. iPhone 11 veya 12 almazdım 2023 yılında. Her şeyi geçtim iPhone 13 bile 2021 teknolojisi yıl olmış 2023'ün yarısı. Eylül'de yeni IPhone'ler gelecek.
Yurt dışı iPhone 13 Türkiye fiyatının yarısı olması lazım alır 3 yıl kullanırım diyorsanız oda mantıklı.

Android pek benlik değil hocam. IPhone'na alışmışken Android'e geçmek istemiyorum.

Alınır hocam güle gülede yıllarca kullanırsınız, evet ilerleyen dönemde güncelleme aldıkça klasik iPhone yavaşlaması yaşayacaksnızdır fakat öyle 1-2 yıl içerisinde güncelleme kesilir mi acabalık bir durum kesinlikle söz konusunu olamaz. Bir de daha önce de iPhone kullanıcısıysanız Android kesinlikle önermem. 2 yıl içerisinde Android sistemde yaşayacağınız sıkıntılar çok daha fazla olacaktır.

Geri
Yukarı