iPhone 11 alınır mı? (2023)

iOS 18 ile güncelleme desteği kesilecek bir seri, sıfır olarak S22 tercih edilebilir.

2023 yılında iPhone 11 almak mantıklı mıdır? Güncellemeler tahminen ne zaman son bulur? Beni kaç yıl daha güzel bir performans ile götürür?

0 alınmaz. İkinci el uygun fiyata olabilir.

iOS 18 ile güncelleme desteği kesilecek bir seri, sıfır olarak S22 tercih edilebilir.
S22? Şaka mı bu? Adamı prize mahkum etmeye kararlısın yani.😃😃

2023 yılında iPhone 11 almak mantıklı mıdır? Güncellemeler tahminen ne zaman son bulur? Beni kaç yıl daha güzel bir performans ile götürür?

Günümüz şartlarında alınabilecek cihazlardan birisi hala, Ancak sizin yerinizde olsam Samsung Galaxy S23 modeline bakardım!

Önermiş olduğunuz cihazda pil sorunu bulunmakta başka bir model önermeniz daha sağlıklı olacaktır.

Sıfır ve 2. el olarak artık alınmaz çünkü 2. el fiyatına bile sıfır S20 FE alabiliyorsunuz. iPhone 11 almak yerine sıfır Galaxy S21 FE 5G, Galaxy S22 ve bütçe arttırırsanız 14 Pro dengi S23 almanızı öneririm. S23 alabiliyorsanız çok iyi olur.

iPhone 11:

2023'te bile hâla daha üst düzey bir performans sunan, hem performans, hem de kamera olarak çoğu orta-üst segment Android telefona rakip olabilecek bir telefon. En az 3 yıl daha güncelleme alacak. Eğer OLED ekran takıntınız yoksa ekranı gayet iyi, 2023'te alınabilecek bir cihaz.

Hocalarım peki temizinden 2. el iPhone 12 almak mantıklı mıdır?

Alınır, iPhone 12 ile 11 arasında ekran dışında aman aman denilecek kadar bir fark yok ama çok daha mantıklı olur.

S22? Şaka mı bu? Adamı prize mahkum etmeye kararlısın yani.😃😃
1 yıl ömrü kalmış bir telefonu öneresi gelmiyor insanın, her ne kadar batarya sorunu olsa da 0 olarak daha mantıklı bir cihaz göremiyorum.

1 yıl ömrü kalmış bir telefonu öneresi gelmiyor insanın, her ne kadar batarya sorunu olsa da 0 olarak daha mantıklı bir cihaz göremiyorum.

Güncelleme her şey değildir, illa güncelleme derdiniz varsa koskoca 1 yıl daha iOS güncellemesi alacak, en az 3 yıl güvenlik güncellemeleri alacak, bunların yanında uygulama güncellemeleride alacak.

Güncelleme almaması cihazın kullanılamaz olması anlamına gelmez. XS kullanıcısıyım bu yıl desteği bitiyor diye çöp oldu demiyorum. Hala günümüzdeki en iyi cihazlardan birisi.

Güncelleme her şey değildir, illa güncelleme derdiniz varsa koskoca 1 yıl daha iOS güncellemesi alacak, en az 3 yıl güvenlik güncellemeleri alacak, bunların yanında uygulama güncellemeleride alacak.
Öyle düşünüyorsanız öyle olsun, S22 almasın kimse, çünkü batarya sorunu var.

Güncelleme almaması cihazın kullanılamaz olması anlamına gelmez. XS kullanıcısıyım bu yıl desteği bitiyor diye çöp oldu demiyorum. Hala günümüzdeki en iyi cihazlardan birisi.
Ben çöp olduğunu söylemedim, kullanıcı güncellemelere takıntılıysa bu cihazlar onlar için sağlıklı değil.

Geri
Yukarı