2023'te MusaLLaT.exe modeme geçebilir mi?

wolmark123

Femtopat
Küçükken aşırı hor kullandığım birçok rekabetçi oyunda bilmediğim sitelerden "virüs garantili" birçok hile indirdiğim bir laptopum vardı. Olgun olmadığım zamanlardı o zaman ki yaptıklarım için halan pişmanlık duyarım. Geçenlerde laptopa işim düştüğü için baktığımda gereğinden fazla ses çıkardığını fark ettim. Görev Yöneticisi'ni açtığımda gördüğüm şey, MusaLLaT.exe'ydi. Bilgisayara doğrudan modem ile Ethernet kablosu çektim; öyle modeme bulaşma gibi bir durum olur mu? Ve nasıl bu virüsü silerim, temiz bir format yeterli olacak mıdır?
Ayrıca tek musallat.exe değil birçok virüs olabilir. Doğruluğunu saptayamadığım birçok virüs olduğuna eminim. Hani şu yaşımda çocuk mu kandırıyorsunuz diyeceğiniz tarzdan basit kandırmacalarla birçok hileli program indirmiştim zamanında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atmayı düşündün mü?
Ve Musallat.exe gibi programlar modeme erişemez diye düşünüyorum.
Musallatın öyle huyları yoktur.

Olacaktır. Güzelce bütün diskleri silip sıfırdan kurun Windows'u.
Musallat.exe'nin modeminize geçtiğini sanmam.
Modeme bulaşmaz. Kasperskyle temizleyebilirsin.
Musallat.exe dışında bir virüs bulaşabilir mi?

Modeme bulaşabilen zararlılar var -ki bunlar çok nadir şeyler- ama Musallat.exe o tip bir virüs değil. Laptop'a temiz kurulum yapın, bir problem kalmayacaktır.

Musallat bir eşek şakası sadece. Bu kadar da korkmayın be 😉

Ayrıca tek musallat.exe değil birçok virüs olabilir. Doğruluğunu saptayamadığım birçok virüs olduğuna eminim.
Modeme virüs bulaşması çok saçma bir şey. Modemlerin dışarıdan bana erişip kod çalıştırsınlar gibi bir sistemi yok. Biyük ihtimalle evdeki tek zararlı da sizin sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı