2023'te Ne Olacak?

Sonuçta Lozan Ant. bitince daha özgür olmayacak mıyız? Neden Türkiye daha kötüye gitsin ki?

Konu nasıl buraya geldi. :D

Lozan Antlaşmasını yeniden imzalamak isteyen insanlar var içimizde. Bitse bile tekrar imzalanma olasılığı yüksek.

2023'te ekran kartı ve işlemci küçük bir çip şekline olur ve takıp çıkartırız :D SSD'ler 6 TB'a kadar depolama HDD'ler ise 100 TB'a kadar depolama sunarlar. DDR6 çıkar. :D yada DDR biter RAM'ler çip şeklinde olur.

İnsanlar bilgisayarları kafasında oluşturup sadece kafalarına internet bağlanarak daha gelişmiş bilgisayarlara sahip oluruz. Değişik bir fikir. o_O

"Targıt tuventi tuventi tıriiii" şeklinde konuşmalar oluşturulabilir.

Bana göre son 10 yılda ne olduysa bi 10 yıl sonrada aynı şekilde gider teknoloji ilerler, savaşlar çıkar vs. Yani bilinmicek bişey değil herkesin tahmin ettiği şeyler diye düşünüyorum. Bundan 30 yıl öncesine uçan arabalar olacak diyolardı hala yerdeyiz :(

Sonuçta Lozan Ant. bitince daha özgür olmayacak mıyız? Neden Türkiye daha kötüye gitsin ki?

Konu nasıl buraya geldi. :D
Çünkü Lozan Antlaşması'nda İtilaf Devletlerinin hepsi bizim yeni bir devlet kurmamızı kabul etti. Kapitülasyonlar kaldırıldı. Ermenilerin devlet kurmaları ortadan kalktı. Yani bu antlaşma bitince Ermeniler Kars, Erzurum bizimdir diyip saldırabilirler. Zaten onların lise kitaplarındaki Ermeni haritasında Kars da dahilmiş gibi bir haber duymuştum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemeyeceğim. Ama yıllardır bize kin besliyorlar. Yapmadığımız halde bize soykırım yaptılar dediler. Savaş sırasında hep türk köylülerine saldırıp kadınları çocukları öldürdükten sonra bunları yolladık suriye taraflarına. Bunlar onu zorla göç olarak algılıyorlar tabi ki. Daha sonrada büyük elçiliklere filan saldırdılar, öldürdüler. Şimdi kürtler de bir ayaklanma çıkarabilir. Şimdi Lozan Antlaşması bitince Ermeniler bir yandan bir yandan kürtler bir yandan rumlar, daha sonra da diğer büyük ülkeler saldırabilir. Bunun gibi olaylar olabilir ama umut ediyorum o günleri görmeyeceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı