2024 yılında RTX 3070 alınır mı?

ArmindoBrumaa

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
ASUS Radeon RX 6700 XT 12 GB kullanıcısıyım. Ryzen 5 5600 işlemcim var. AMD'nin sahip olduğu çeşitli driver sorunları ve FSR konusunda başarısız olması gibi faktörlerden dolayı elimdeki kartı satıp RTX 3070 geçmeyi düşünüyorum. İkinci el bir RTX 3070 buldum. Sizce 6700 XT'yi satıp RTX 3070 geçsem mantıklı mı olur yoksa 4060 Ti gibi kartlar mı kovalamalıyım?

Ekran kartını ne için kullanacaksınız? Oyun için 3070 daha mantıklı ama render gibi işlerle uğraşıyorsanız 4060 Ti derim.

Ekran kartını ne için kullanacaksınız? Oyun için 3070 daha mantıklı ama render gibi işlerle uğraşıyorsanız 4060 Ti derim.
Oyun oynayacağım.

Bence elindeki kart ile devam etmelisin.
AMD'de bir sürücü güncelliyorum peşinden bin tane sorun geliyor. 1080P kullanıcısıyım ve oyunlarda FSR açtığımda görüntü resmen çamura dönüyor. Bu yüzden NVIDIA geçmek istiyorum.
6700XT'den geçmeye değmeyecek kartlar ikiside. İlla değişim istiyorsan 4060Tİ güncel olması açısından iyidir. Bana kalsa bir süre daha idare edip 4070 e geçiş yapmak.
4060 Ti biraz daha güçsüz olduğu için geçmek istemiyorum ama teknolojisi cezbediyor biraz. Şu sıralar 3000 serisi kartlara FG modları çıktığı için de almak istemiyorum.

Moda güvenip kart alınmaz, bence bu mantıksız. Tam olarak stabil bile değil ve çoğu oyunda yok diye biliyorum.
3060 kullanıcısıyım. Frame Generation modu Nvidia DLSS 3 Frame Generation destekli her oyunda çalışıyor. Daha geçenlerde Banishers ghosts of new eden oyununda uyguladım aldığım FPS iki katına çıktı ve gayet stabil çalışıyor.

Ben 2 hafta önce sıfır 3060 aldım 12k gibi fiyata geldi 9 taksit ile. 3070 alınmazsa 3060 hiç alınmaz o zaman hocam :D Ekstra vram için eski nesil karta veya yeni teknoloji için güncel karta yönelebilir insanlar tamamen ihtiyaç meselesi yani. Ama 6700 xt elinizde varmış zaten gerek yok bence hiç. Macera aramayın hocam.

Ben 2 hafta önce sıfır 3060 aldım 12k gibi fiyata geldi 9 taksit ile. 3070 alınmazsa 3060 hiç alınmaz o zaman hocam :D Ekstra vram için eski nesil karta veya yeni teknoloji için güncel karta yönelebilir insanlar tamamen ihtiyaç meselesi yani. Ama 6700 xt elinizde varmış zaten gerek yok bence hiç. Macera aramayın hocam.
Yanlış anlamayın ama kazıklanmışsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı