2024 YKS kolay mı zor mu olur?

z.sarhan

Femtopat
Merhabalar, bu sene sınav kolay mı yoksa zor mu olur? Bunu anlamak için sınavların katılım sayısına vesaire baktım. Acaba zorluk sayıya göre mi değişiyor diye ama her sene malum katılım sayısı artıyor, o yüzden buna bakarak anlamak saçma oldu. Bu sene 2021'deki YKS gibi olacak diye epey korkuyorum açıkçası. Denemelerde iyi gitsem de 2021 AYT matematik sorularına göz atınca kalem oynatamayacağım diye korkum var. Sizce nasıl yaparlar bu sene sınavı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta seviye olur diye düşünüyorum. 2023 kadar kolay olmaz bence.

Çalışanın da çalışmayanın da yapamadığı maymun bir sınav olmaz umarım.

Merhabalar, bu sene sınav kolay mı yoksa zor mu olur? Bunu anlamak için sınavların katılım sayısına vesaire baktım. Acaba zorluk sayıya göre mi değişiyor diye ama her sene malum katılım sayısı artıyor, o yüzden buna bakarak anlamak saçma oldu. Bu sene 2021'deki YKS gibi olacak diye epey korkuyorum açıkçası. Denemelerde iyi gitsem de 2021 AYT matematik sorularına göz atınca kalem oynatamayacağım diye korkum var. Sizce nasıl yaparlar bu sene sınavı?
Zor olur. İpini koparan üniversite okumak istiyor zaten. Kimse meslek öğrenmek çalışmak istemiyor herkes memur olmak istiyor.

Zor olmasını bekliyorum ki zor olması daha iyi. Çünkü çok fazla öğrenci sınava girecek. Kolay bir sınav olursa yığılma olur.
Zor olunca yığılma olmuyor evet lakin bu sefer de seçici olmuyor. Olimpiyat sorularını koymanın yine bir mantığı olmayacak, çalışanla çalışmayan aynı potaya atılmamalı. Yanı mantıklısı bu, 2023'den biraz daha zor olması ideal.

Kimse bilemez, sadece tahminde bulunabilir. Zor olursa herkese zor, kolay olsa herkese kolay. Zorluk seviyesinden bence korkmaya gerek yok.

Geri
Yukarı